Back to Question Center
0

Web sitemizi teknik öğelere daha çekici kılmak için Semalt SOA kaydı

1 answers:

Son zamanlarda her işlemin daha hızlı çalışması için sunucumun yazılımına bir ayar uyguladım ve ayarları geçerli kılmak için sunucuyu yeniden başlatmak zorunda kaldım. Sunucuda barındırılan Semalt normal kalmıştı.

Semalt Ziyaret ederek sitemde rastgele bir kontrol yaptım: http: // www. solvedns. com / example. com

Sonuçlar, SOA kayıt bölümü büyük bir arıza ile sonuçlanmadığı sürece normaldi - ventilatore senza luce con sconto.Mesaj şöyle idi:

     SOA Record
FAIL Alan adınız için henüz SOA kaydı yok (buraya ikinci DNS sunucusu ekleyin)!    

Aynı adanmış sunucu IP adresini işaret eden iki isim sunucusu kurdum ancak kayıt başarısızlığı yalnızca ikinci adres sunucusunu referanslar, ilk önce değil. İkinci ad sunucusu için başka bir IP adresi olması ideal olacaktır, ancak bütçem buna izin vermiyor.

Semalete, SOA kaydı yapmak için birisinin WHM'yi (alan adlarını yönetmek için kullandığım şey) düşündüğünü online olarak yayınlamak bile hatalı:

https: // forumlar. cpanel. net / ipler / whm-dns-sistem oluşturur-hatalı-soa-kayıt-giriş. 332661 /

Sunucudaki web sitelerini bozmadan ikinci ad sunucusuna bir SOA kaydı ekleyebilmemin hızlı bir yolu var mı? ve eğer bu mümkün değilse, konuklarımın web sitelerinin sonsuza kadar olduğunu düşünmeden yapabileceğim bir yol var mı?

Sunucu şu anda WHM 11 kullanıyor. 52. 2 (yapı 5) ve sunucuya tam erişimim var, bu nedenle çözümün WHM arabiriminde belirli adımları atması ve / veya kabukta birkaç komut yazması gerekiyorsa, sakıncası yok.

Alanlarımın herhangi birinin teknik öğelere karşı acınacak halde görünmesini istemiyorum (a. k. bir. googlebot gibi iyi botlar veya insanların hangi sitenin% 100 fantastik olduğunu değerlendirmek için kullanabilecekleri botlar vs.)

February 14, 2018