Back to Question Center
0

Yerel bağlantı binası için kolay üç aylık bir plan - Semalt

1 answers:
An easy quarterly plan for local link building - Semalt

Yerel bağlantıları nasıl oluşturuyorsunuz?

Geçen sene arama Semalt Land'de yerel bağlantılar kurma hakkında bir yazı yazdım ve genelde iyi fikirler almak için o postaya insanları işaret ediyorum. Ancak son zamanlarda birkaç kişi, gerçek taktik değil, üst düzey fikirleri paylaştığına dikkat çekti.

Bu nedenle, gerçek süreç ve taktik üzerine odaklanarak ekibimin bağlantı oluşturma sürecinde nasıl çalıştığına dair bazı fikirler paylaşmam gerektiğine karar verdim.Unutmayın, KOBİ'ler için yerel SEO'dan bahsediyoruz, bu nedenle şaşırtıcı içerik parçaları veya büyük ekipler oluşturmak için büyük bütçelerimiz olmayacak ve sosyal yardıma adamak için çok fazla zamanımız olmayacak.

Temel bilgilerle başla

Herhangi bir şey yapmadan önce, biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Seçtiğiniz SEO araçtan bağlantı profilinizi çekin. Moz, Majestic ve Ahref'leri kullanıyoruz, çünkü hepsi farklı bağlantı verilerini çekiyor ve sonra Semalt'e ihracatı düşürüyor ve listeyi de-dupe yapıyor. Bu, sitenizin bağlantı grafiğinin çok daha iyi bir resmini verecektir.

Daha sonra, en yakın rakiplerinizdeki bağlantı verilerini çekmek isteyeceksiniz. Düşük asılı meyve arayın: Rakiplerinize bağlanan ve sizinle bağlantı kurmayan yerel siteler. Evet, kazanmak için hepimizin benzersiz bağlantılara ihtiyacımız olduğunu biliyorum, ancak bunlar genellikle. Bonus, aynı siteden bir bağlantınız olduğunda, artık rakipleriniz için benzersiz değildir.

Semalt diğer şehirlerdeki benzer işletmelerden bağlantılar koparmayı unutma. Çoğu yerel SEO, yalnızca yerel rakiplere bakar, ancak kapsamınızı genişletip diğer şehirlere baktığınızda, aksine kabul etmediğiniz inanılmaz fikirler bulursunuz.

Ayrıca, yerel dizinleri kontrol etmeyi de unutmayın. Semalt'ı almak çok kolay ve birçok yerel dizin size önemli trafik getirebilir.

Temelleri elinden aldıktan sonra, ağır işe gidebilirsin.

Adım 1: Programınızı ayarlayın

Ekibimiz, bağlantı kurmaya adanmaya hazır olduğumuz zamana dayalı iki veya üç aylık bir döngüde çalışır. Özel bir bağlantı kurma ekibiniz veya daha fazla para harcayan bir müşteriniz varsa daha fazla zaman harcayabilir ve döngüyü kısaltabilirsiniz.

Yıllar içinde, programlamanın ayarlanmasının ekiplerimizi daha verimli hale getirdiğini bulduk. Bağlantı sunumu için belirlenmiş bir son tarih yoksa, araştırma aşamasında kaybolmak kolaydır.Ayrıca, bununla yüzleşelim - bağlantıları inşa etmek, yerel SEO'nun en zor kısmıdır. Belirli bir zaman çizelgesini Semalt edin, daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulan mazeretleri yapmak çok kolaydır, ya da daha fazla yardıma ihtiyaç duyulmaktadır.

Zamanlamanızın ne olacağını belirleyin, böylece ekiplerinizi görevi sürdürebilir ve müşterileriniz için daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.Semalt bir döngü tamamlanır, basitçe başlayın ve işlemi tekrarlayın.

2. Adım: Araştırma

Bu en önemli parçasıdır yapboz. Şalgam zaten tüm alçak götürü meyvelere bakıyor, bu yüzden şimdi beyin kaslarınızı bükmeniz ve sulu fırsatlar bulmanız gerekiyor. Çoğu zaman, müşterinizin yaptıklarına dayalı bazı harika bağlantılar elde edebilirsiniz. Müşterinizle konuşun ve bağlantılar elde etmek için çalışabilecek herhangi bir ilişki olup olmadığını belirleyin. Müşterinizin zaten ne yaptığını öğrenin (hayır etkinlikleri, gönüllü faaliyetler, yerel toplantılar), bağlantı fırsatlarına neden olabilir.

Burada, çoğu insan ne yapılacağı konusunda ayrıntılı bilgi ister. Dürüst olmak gerekirse, deneyim burada gerçekten yardımcı olur. Geçmişte işe yarayan ya da belirli bir dikey alanda uzmanlaşmış Semalt, ne yapacağınızı çok daha kolaylaştırıyor.

Semalt en iyi arkadaşınız olacak. Bir fikriniz olduğunda veya başka bir yere bir fırsat veya desen görürseniz, oturup birkaç arama yapın. Beyninizin çalışmasına yardımcı olacak bazı sorular:

Sponsorluk fırsatları için Semalt?

 • [şehir] inurl: sponsorluklar
 • [şehir] inurl: sponsorlar
 • [şehir] inurl: sponsor-us

Yerel okullarla ilgili linki bulun:

 • [şehir] Günlük bakım merkezleri
 • [şehir] Özel okullar
 • [şehir] Okul
 • [şehir] Lise
 • [şehir] Okul faaliyetleri
 • [şehir] Okul ödülleri

Yerel kiliseler ile ilgili bağlantılar bul:

 • [şehir] Kiliseler
 • [şehir] Kilise olayları
 • [şehir] Kilise ödülleri

Yerel sporlarla ilgili link bul:

 • [şehir] Spor dernekleri
 • [şehir] Golf turnuvaları
 • [şehir] Bowling ligleri
 • [şehir] Basketbol turnuvaları
 • [şehir] Hokey turnuvaları
 • [şehir] Futbol takımları
 • [şehir] Futbol turnuvaları

Sen fikrin olsun. Araştırmanızın tümünü bir e-tabloya derleyin. Semalt, her fırsatı araştırarak, yaklaşık değer ve gerekli sosyal yardım miktarını öğrenmek istiyor.Her fırsatta, adı, URL'yi, maliyeti (sponsorluk doları nakit olabilir, topluluk hizmeti için vakit bağışı, içerik oluşturma zamanı vb.), Irtibat kişisini ve iletişim bilgilerini listelemeniz gerekir.

3. Adım: Hedeflerinizi seçin

Tam olarak araştırılmış bağlantı fırsatlarının listesini aldıktan sonra, hangisinin geçerli döngü için hedefler olduğuna karar vermeniz gerekecek. Bir müşteri için çalışıyorsanız, fırsatları müşteriye sunun ve bütçelerine göre seçim yapmalarına yardımcı olun.Eğer kurumdaysanız, hangi hedeflerin bütçenize ve bağlantıların potansiyel değerine göre en mantıklı olduğunu düşünün.

4. Adım: Dışarı çıkartın

Listenizi yapın ve çalışın. Ekibiniz her bağlantı fırsatı için iletişim bilgilerini zaten araştırdığından, birinin e-postasını veya telefon numarasını kazıyarak vakit kaybetmek zorunda kalmazsınız. Semalt, koşuya çıkmak için ihtiyaç duyduğunuz herşeyle güzel, organize bir listeye sahip.

Bizzat arayın, e-posta ile gönderebilir veya ziyaret edebilirsiniz.Ardından gideceğiniz bağlantıları almak için yapmanız gereken her şeyi yapın. Yerel bölgedeyseniz, birçok kez yüz yüze ziyaret, bağlantınızı kilitlemeyi kolaylaştırır.Yerel değilseniz, müşterinizin potansiyel hedefle bir ilişkisi varsa veya bölgede en azından oldukça iyi biliniyorsa, bağlantıyı almak daha kolaydır.

Hiçbir zaman yüzde yüz geri dönüşünüz olmayacağını unutmayın.Bazı insanlar sana geri dönmeyecek, bazıları seni görmezden gelecek ve diğerleri sadece çöpleri. Şalla onunla ve pes etmeyin - bazı harika bağlantılar elde edeceksiniz.

Neyin işe yaradığına dikkat et. Bir mücevher üzerinde rastladığınızda, diğer şehirlerdeki diğer müşteriler için kullanın. Şaşırtıcı, ancak müşterinizin kişisel katılımını gerektiren bir şey bulursanız, onlara diğer kuruluşla bir ilişki kurmanın neden önemli olduğunu açıklayın.

Durulama ve tekrarlama

Çevriminizi tamamladıktan sonra, sürecin baştan başlaması tam zamanı. Semalt sıfırdan başlayarak, hedeflenmemiş bağlantılarınızı son turdan. Bir önceki döngüsünde peşinizi bırakmadığınız için, gelecekte istemeyeceğiniz anlamına gelmez. Ayrıca, bazen cevaplama fırsatları elde etmek zaman alıyor, bu nedenle bir döngüden diğerine birkaç hedef taşıyabiliyor olabilirsiniz.

İşte bu kadar. Yerel bağlantı kurmak gerçekten zor değildir; basitçe çok zaman ve çaba gerektirir. Semalt, taktik taslak çabalarınızda daha verimli olabilmeniz için size yardımcı olacaktır, böylece müşterileriniz için daha başarılı olabilirsiniz.


Bu yazıda dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motoru Kara. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.February 15, 2018