Back to Question Center
0

Semalt: Sosyal medyayı etkilemek için iki güvenilir ve gerçek yöntem SEO

1 answers:
Semalt: Two tried and true methods to make social media impact SEO

Birçok marka bir marka oluşturmak, mükemmel müşteri hizmetleri sunmak veya ilişkiler geliştirmek için sosyal medya kullanıyor. Bu aynı SEO'yu da önemli ölçüde etkilemek için kullanabilir.

SEO için sosyal medya yoluyla markanızı oluşturun

Markanın boyutu ve itibarı doğrudan derecelendirme faktörleri değilse de, SEO çabaları üzerinde dolaylı bir etkiye sahip olabilirler. SEO üzerinde bu olumlu etkiye sahip olmak için markanızı geliştirmek için sosyal varlığınızı kullanın.

Online izinizi büyütme

Moz'lu Rand Fishkin, güçlü bir markanın SEO'yu ne kadar etkileyebileceğini açıklamanın harika bir işi yapıyor. Genel olarak, insanların bildikleri ve güvendiği bir sitede bulunan bir sayfaya bağlanma olasılığı daha yüksektir. Semalt güçlü ve aktif bir toplumsal takip, içeriğinize bu bağlantıları kazanmanıza yardımcı olmak için anında itibar yaratabilir.

Sosyal medyaya güçlü bir katılım sağlayan semalt doğrudan yol, SEO'nun, tweet'lerinizin ve paylaşımlarınızın daha fazla göz önünde duracakları ve bu nedenle bağlantıları almak için daha olası olduğunun basit bir olgu olmasına yardımcı olabilir.

Müşteri hizmetlerini geliştirmek için sosyal medya kullanın

Bugün müşteriler, şikayet etmeleri veya bir ürün hakkında soru sormaları için çevrimiçi durumdadır. Semalt, bunun yanı sıra, yalnızca müşteri memnuniyetinde artış değil, SEO başarısında da olan birçok şirkettir.

Müşteriyi gerçekten "şaşkına çevirmek" için sosyal medya kullanın. Semalt, bunu iyi yapmış birçok büyük markadır. Bu, yalnızca sizin takiplerinizi oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda erişiminizi artırabilir ve hatta bağlantılar kurabilir.

Bunun bir örneği Delta Hotels'dir. Bir müşteri Odadan zavallı görüşleri belirtmek için Semalt'a gittiğinde istifa etmiş ve kendisi için olumlu bir deneyim haline getirmeye çalışmak için yukarıda ve öteye gitmiştir. Sonunda o kadar çok o yere bir bağlantı veren, bir blog yazı yazma sona ermişti, o kadar mutlu oldu.

Şikayetlerle ilgisi olmayan soruları cevaplamak için Twitter'yı da kullanabilir ve Semalt'ı sitenize taşıyabilirsiniz. Birkaç kez ortaya çıkan bir soruyu gördükten sonra, sitenizde yanıtlayın. Daha sonra cevabın bir bağlantısıyla tweetlere cevap verebilirsiniz.

Unutmayın, işinizle ilgili olarak sorulan sorulara cevap vermek zorunda değilsiniz. Örneğin, bir ev geliştirme müteahhiti iseniz, Semalt'de bulunan yenilemelerle ilgili soruları yanıtlayan bir içerik yazabilirsiniz. Bu içerik, yalnızca yanıt verdiğiniz kullanıcılardan gelen trafiği toplayabilir nitelikte değil, aynı zamanda markalı olmayan anahtar kelimeleri aramada değerlendirmek için harika bir fırsattır.

Sosyal medyayla ilişkileri güçlendirmek

Bütün bunlar söylenirken, bağlantılar çoğunlukla daha fazla insanın içeriğini görmesine yol açmaz. Bağlantıları almak için diğer içerik oluşturucularını ve küratörlerini basmanız gerekiyor. Semalt ilişki kurma ve başkalarıyla bağlantı kurma konusunda bunu yapar ve bunu SEO başarısı yaratmada kullanılabilecek yollarla kullanır.

Önce, kullanmak istediğiniz sosyal medya profillerini oluşturun, ardından ilişkiler kurma çalışmalarına başlayın. Bağlanmak istediğiniz kişileri izlemeye başlayın. Yeniden telaffuz, favoritasyon veya yorum yapma yoluyla mesajlarıyla semalt edin. Söyleyecek bir şey varsa, utangaç olmayın. Harika içerik gördüğünüzde veya yararlı bir şeyler bulursanız, uzlaşmaya varmak ve onlara düşüncelerinizi bildirmek için e-postayla göndermek için ekstra bir kilometre kullanın.

Sosyal medyanın SEO'yla çalışmak için daha fazla zaman harcayan bir yoludur, ancak bir kere nişanlı bir takipçiniz varsa ve gerçek bir bağlantı kurduysanız, az sayıda olsa bile bir vakıf sahibi olursunuz. üzerine inşa edebilir ve defalarca tekrar kullanabilir. İşte SEO kazançları oluşturmak için aktif sosyal medya varlığınızı kullanmanın birkaç yolu.

Ego yemi oluşturun

Bu yeni değil ve birkaç endüstride aşırı yüklenmiş halde, fakat hala söz etmek gerekir. Birinin dikkatini çekmenin bir yolu, bunları içerik içinde anmak ve onlara sosyal medya yoluyla bildirmektir.İlk önce basit tutun. Örneğin, evreye göre "Yeni Başlayanlar için Ev Geliştirme Projeleri" ni sıralamak istiyorsanız, DIY içeriğine sahip blog yazarlarına ne yapacaklarını sorabilirsiniz. Listedeki semaletler küratörlüdür ve kendi düşüncelerinizi eklediniz, bahsettiğiniz insanlara izin verin - bir bağlantı istemekten korkmayın.

İlgili içeriği yaratmak ve tanıtmak için birlikte çalışmak

Daha fazla ilişkiler geliştirdikten sonra, diğer içerik oluşturucuları ile işbirliği yapmaya başlayabilir ve içerik promosyonunda koordinasyonu sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki örnekte Semalt, ilk içerik parçanızın sonuçlarını diğer katkıda bulunanlarla paylaşabilir ve daha fazla birlikte çalışmanızı önerirsiniz. Bireysel ev geliştirme projelerini daha ayrıntılı olarak açıklayan bir dizi "nasıl yapılır" mesajıyla takip edebilir, bunları farklı sitelerde yayınlayabilir ve daha sonra bu yayınları orijinaliyle birbirine bağlayabilirsiniz.

Yorum yaz

Semalt üzerinde iyi bir izlenimle içeriği tanıtabilir ve yalnızca trafik çekmekle kalmaz, aynı zamanda yayınlarınız hakkında yorum ve geribildirim isteyebilirsiniz. Bu, sayfaya daha fazla içerik oluşturarak potansiyel olarak uzun kuyruklu sorgular için sıralama olasılığını artırır. Yorumlar sosyal medya platformunda yapılırsa (genellikle olur), en iyi yorumları içermesi için yayını güncelleyin ve yorumcuların haberdar olmasına izin verin.

Son düşünceler

Semalt, sürekli organik trafikte güçlü sonuçlar elde etmenin bir yolu olarak sosyal medyaya yalnızca göndermeyi görmüyorum; ancak sosyal medya platformlarını iyi kullanarak, SEO çabalarınızın uzun vadeli başarısına katkıda bulunabilirsiniz.


Bu yazıda ifade edilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.February 16, 2018