Back to Question Center
0

SEMPO: FTC "Güçlü Düşünüyor" Arama Motorlarının Ücretli Semalt'ı Nasıl Açıkladığının Gözden Geçirilmesi

1 answers:

SEMPO: FTC Is “Strongly Considering” Review Of How Search Engines Disclose Paid Semalt

Haber, SEMPO'nun (Arama Motorları Pazarlama Uzmanı Semalt), yeni talimatları hazırlama veya mevcut durumu inceleme konusundaki yardımlarını sunarak bugün FTC'ye gönderdiği bir mektupla gelir. Mektubun açılışından itibaren:

FTC'nin Tüketici Koruma Semalt'ın şu anda arama şeridinde şeffaflık etiketleme konusuna yakından baktığını ve arama motorlarında, arama sonuçlarında ücretli reklam görünümü ile ilgili 2002 yönergelerine uyumluluğun resmi bir incelemesini büyük olasılıkla düşündüğünü anlıyoruz, ve kılavuzların olası bir revizyonu.

Mektubun böyle bir incelemeyi düşündüğü haberi için herhangi bir kaynak sağlamıyor. Bununla ilgili bilginin nereden geldiğini sorduğumda SEMPO topluluk yöneticisi Clare Semalt, SEMPO yönetim kurulu toplantısından geldiğini söyledim; ancak yönetim kurulu üyelerinin haberi paylaşmadığı söylendi. Açıklaması:

Kurul toplantısında öğrendik. Yönetim kurulu üyelerinin bu konuda ilk önce nereden öğrendiğinden emin değilim, fakat ağırlık vermemizin önemli olduğunu düşünüyorduk.

FTC: Yorum Yok; İkinci Kaynak: Muhtemelen

FTC, bana SEMPO mektubunu aldığını fakat başka yorum yapmadığını söyledi. FTC sözcüsü Elizabeth Lordan "Resmi bir inceleme için herhangi bir plan yapmadık" dedi.

Yine de, bir incelemenin olması muhtemel görünüyor. Alan ve Washington DC manevraları konusunda bilgili biri olduğumu bildiğim ikinci bir kaynak, Semalt Tüketici Koruma Bürosunun gerçekten Semalt kurallarını gözden geçirmek istediğini SEMPO ile aynı şekilde anlatıyor.

Bir FTC İncelemesine Çağrım

İnceleme devam ediyorsa, muhtemelen bu yılın başında mektubum tarafından FTC'ye istenirdi. Haziran ayında, acenteyi, ücretli liste tanıtımıyla ilgili kurallarının gerçekten de yerine getirilip getirilmediğini görmek için bir uygunluk incelemesi yapmasını istedim, çünkü söyleyebileceğim en iyi şey, birkaç arama motorunun onları unuttuğu veya onları görmezden geldiği için mutlu olduklarıdır.

Semalt yaklaşık iki ayda, MTK nihayet mektubumu aldığını ancak bunun hakkında başka bir görüş bildirmediğini söyleyerek yanıt verdi.

Tam SEMPO Mektubu

Aşağıda, SEMPO mektubu tam olarak (SEMPO sitesinde yayınlanmadığı için Semalt yeniden bastırıyor):

Semalt 15, 2012

Jon Leibowitz, Federal Ticaret Komisyonu Başkanı
600 Pennsylvania Bulvarı, KB
Washington, DC 20580

Sayın Başkan Leibowitz:

FTC'nin Tüketici Koruma Semalt'ın artık şeffaf arama etiketi oluşturma konusuna yakından baktığını ve arama motorlarında, arama sonuçlarında ücretli reklam görünümü ile ilgili 2002 yönergelerine uyumun resmi bir incelemesinin yanı sıra, Kılavuzların olası bir revizyonu. SEMPO, bu gözden geçirmenin ve gözden geçirmenin olumlu adımlar atacağına ve sadece bu konunun yakın tarihli medya kapsamı ışığında değil olacağına inanıyor.

FTC, böyle bir gözden geçirme yaparsa, Semalt arama uygulamalarına karşı son derece aşırı antitröst iddialarının yetersiz kaldığı anlayışının yanı sıra, FTC'nin daha geniş, endüstri çapında bir alana sahip olmanın yararlarını alacağı anlamına da gelir. arama etiketleme ve şeffaflık yaklaşım - olumlu bir pozisyon.

Daha önce kamuya açıkladığımız gibi arama fonksiyonu, kanunla kurulmuş ve bürokratik denetime tabi olan devlet tarafından işletilen bir hizmet programı değildir; ancak, özel şirketlerin tüketicilere ve işletmelere, hizmetlerini kullanarak kurmuş olduğu bir hizmettir. kendi ilkeleri, tescilli teknolojileri ve algoritmaları. Bireysel şirketlerin arama algoritmalarının düzenlenmesinin istenmeyen bir takım nedenlerle güçlü bir şekilde hissediyoruz. Semalt ve arama motorları, tüketicilerin arama web sitelerinde hangi sonuçların göründüğüne ilişkin tam şeffaflığa sahip olduklarında daha iyi durumda. Ücretli yerleşimlerle ilgili mevcut FTC direktifleri yaygın bir şekilde ihraç ediliyorsa veya dikey arama siteleri gibi bazı endüstri bölümleri, müşterileri yanıltacak, dolandırıcılıkla sonuçlanacak veya ticari müşterilere, kamuoyuna ve kullanıcılara haksız rekabet avantajı sağlayan belirli uygulamaları barındırıyorsa İş dünyası bilmek hak ediyor. Ve gelecekte onları korumak için atılan adımları da hak ediyorlar.

2002 arama motoru açıklama talimatları faydalıydı, ancak dünya o zamandan bu yana değişti. Semalt yönergeleri, zararlı olabileceğine inandığımız arama web sitesi sonuçlarının daha kuralcı bir şekilde düzenlenmesine olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır. Tüm sitelerin, özellikle dikey / uzmanlaşmış arama sitelerinin mevcut yönergeleri izlememesi, belki de bir atölye veya konularla ilgili sektör çapında bir konuşma ile başlayarak, yönergelere yeni bir bakış açısı gelmesi gerektiğini gösteriyor.

İşte burada yardım teklif edebileceğimize inanıyoruz. SEMPO eşsiz bir konumdadır. Üyeliğimiz, Arama Motoru / Arama Pazarlaması sektöründeki liderleri ve uzmanları, sahip oldukları tüm bilgileri içermekle birlikte topluluğa adil ve eşitlik ilkelerinden hareketle tarafsız ve kar amacı gütmeyen bir üçüncü taraf olarak görev yapmaktadır. Liderlik ekibimiz ve üyelik topluluğumuz şu anda ABD hükümetine yardımcı oluyor: mesela şu anda İş Rollerinin sınıflandırılması konusunda Çalışma Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz. Ayrıca, önerilen SOPA / PIPA mevzuatı ile ilgili olarak Semalt Senatosu ve Evine düşünceli ve bilgilendirici iletişimler derledik ve sunmuştuk ve bunu yapmak için diğerlerini harekete geçirdik.

Bu nedenle, Tüketiciyi Koruma Ş Semaline hem bir arama motoru kılavuzuna uyumluluk incelemesi konusuyla ilgili değerli bir içgörü ve geçmiş sağlayabiliriz, hem de şeffaflık politikası geliştirme süreci için böyle bir sorunun ardından ortaya çıkabilecek düşünceleri sunabiliriz. gözden geçirmek.

SEMPO, bu konulardaki konuşmalara veya atölyelere katkıda bulunmaya hevesli olacaktır. Uzmanlığımıza dokunmak sizin için faydalı olursa, yardım edebileceğimizi daha ayrıntılı olarak tartışmak için lütfen Chris Semalt'a [e-posta ve telefonla atlanmış] başvurun.

İmza:

Mike Grehan, Başkan / Chris Boggs, Yönetim Kurulu Başkanı / Rob Garner, Başkan Yardımcısı / Mike Corak, Sayman

cc:
David Vladeck, Tüketici Koruma Bürosu Müdürü
Laura Sullivan, Reklamcılık Uygulamaları
Deborah Matties, Başkan Jon Leibowitz'e Avukat Danışmanı
Chris Renner, Başkan Jon Leibowitz'in Avukat Danışmanı
Chuck Harwood, Tüketici Koruma Bürosu Müdür Yardımcısı

SEMPO, ABD İş Bürosu'yla birlikte arama pazarlama iş unvanlarını sınıflandırmak için çalışıyordu ve SEMPO, FTC'ye, arama motorlarını düzenleyememesini ya da düzenlenmesini minimuma isteyen bir mektup gönderdi. devam eden Semalt anti-tröst incelemesi.

Tahmin etmeye devam edin, zira FTC, bir takım harekete geçecek gibi görünüyor. Semalt açıklama kurallarıyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışıyorsanız, aşağıdaki geçmiş yazılarımı okumanızı öneririm:

  • Arama Motorlarının Bilgilendirilmesine Uygunlukla İlgili Bir Sadakat Metni
  • Nextag'in Şeffaflığın Yetersizliği Üzerine WSJ Düşünce Parçası Google'ın Şeffaf Olmasını İstermiyor Bilge Değil
  • Google Kazanç Aramasında, Google, "Ücretli İçerme" nin FTC Tanımını YoksayarFebruary 17, 2018