Back to Question Center
0

Görüntü Of Art SEO - Semalt Uzman Tarafından Basit İpuçları

1 answers:

Resimler ve videolar organik trafik ve arama motoru optimizasyonu için bir varlıktır, ancak ne yazık ki çoğu kez gözden kaçırılmaktadır. Resimlerinizin daha fazla trafik çektiğini ve sitenizin arama motoru sıralamasını iyileştirdiğini söylemek güvenlidir. Görüntü optimizasyonunda Google sonuçlarında daha iyi yerleşim, daha iyi kullanıcı deneyimi için optimizasyon ve çok sayıda sosyal medya paylaşımı elde etmek için optimizasyon içeren bazı boyutlar vardır. Görüntü optimizasyonu için URL yapısını, açıklayıcı etiketleri ve çapa metnini düşünmelisiniz. Lisa Mitchell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi tarafından hazırlanan görüntünün altı ipucu.

'1. Doğru resimleri bulun:

Doğru türde resim bulma önemlidir. Yüksek kaliteli resimler, makalelerinize veya web sayfalarınıza değer ve boyutlar katar. Ayrıca, kullanıcıları içeriğinizi paylaşmaya ve size kaliteli geri bildirimler sunmaya teşvik ederler. Flickr, iStockPhoto, Shutterstock ve Getty Images'da uygun resimleri bulabilirsiniz. Flickr, muhtemelen en iyi ve yaygın kullanılan ücretsiz fotoğraf bulma servisidir. Burada çok sayıda fotoğrafa erişebilir ve istediğiniz sayıda resim indirebilirsiniz. iStockPhoto ve Shutterstock'un geniş bir stok koleksiyonu var. Bu fotoğraflara erişmek için bu servislere abone olabilirsiniz.

2. Anahtar kelimeyi dosya adınızda kullanın:

Bir yayını veya belirli bir sayfayı tanımlamak için URL'yi kullandığınız gibi, dosya adınızdaki anahtar kelimeyi de kullanmalısınız. Birincil anahtar kelimenin resminizin dosya adı olarak kullanıldığından emin olun. Bu iStock_0004221245XSmall gibi bir şey olmamalı..jpg, çünkü böyle dosya adları içeriğiniz hakkında bilgi eklemez. Bunun yerine, adını image-optimization.jpg olarak yeniden adlandırmalısınız.

3. Açıklayıcı alt metin oluşturun:

Açıklayıcı alt metin veya alt etiketler oluşturmak önemlidir. Bunlar Google'ın, Bing'in ve Yahoo'nun resimlerinizin ne hakkında olduğunu belirlemesine yardımcı olur. Geleneksel içeriğin aksine, uygun alt metni eklemeden arama motorları resimlerinizin metnini değerlendiremez.

4. Çapa metni:

Çapa metni, görüntü SEO'nun önemli faktörlerinden biridir. Bir makalede birden fazla resim kullanmak istiyorsanız, çapa metinlerinin hepsine düzgün şekilde eklendiğinden emin olun. Resimlerinizi tanımlamak için açıklayıcı çapa metinleri kullanın. Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli nokta, resimlerin açıklamasında birincil anahtar kelimeyi kullanmanızdır. İçeriğinizin anlamlarına uygun olmayan genel terimleri kullanmanıza gerek yoktur. Anahtar kelimeler, arama motorlarının içeriğinizin niteliğini ve kullandığınız görüntü türlerini değerlendirmesine yardımcı olur.

5. Resimler, içeriğinizle eşleşmelidir:

Resimlerinizi çevreleyen içerik resim URL'si, bağlantı etiketleri ve alt metne uygun olmalıdır. Ayrıca, giderek daha fazla insanın ilgisini çekmek için içeriğinizi ve resimlerinizi hizalamanız gerekir. Arama motorlarının spam etmeye çalışmadığınızı ve görüntülerin alakalı ve yüksek kalitede olduğunu onaylamanıza yardımcı olacaktır.

6. Malzeme yapmayın:

Her türlü arama motoru optimizasyonuna gideceksiniz, ancak netlik için şunu söyleyeceğiz: anahtar kelimeleri görüntü alt metnini dolduracak şekilde doldurmamalısınız. Bunun yerine, alt metniniz, başlık ve dosya adı açıklayıcı, kapsamlı ve kısa olmalıdır. Görüntüleri daha fazla kullanıcının meşgul olmasını sağlayacak şekilde optimize etmeniz gerekir daha iyi arama motoru sıralamaları Source .

November 29, 2017