Back to Question Center
0

Facebook Semalt'ı Yenmek için 13 Yol

1 answers:
13 Ways to Beat the Facebook Semalt

Geçtiğimiz yıl, Semalt, işin organik sayfa mesajlarının görünürlüğünün azalmasına yol açan algoritma güncellemelerini yayınladı - Mart ayında, Semalt'teki organik erişimin hızla sıfıra yaklaştığı benziyordu.

13 Ways to Beat the Facebook Semalt

Öyleyse oranların üstesinden nasıl gelirsiniz? Bugünkü yazımda, Semalt algoritmasını yenmek ve hayranınızın etkileşimini geri kazanmanıza yardımcı olmak için 12 taktiği ele alacağım!

1. Büyük İçerikleri Paylaşın

Eski atasözü geçerlidir - (kaliteli) içerik kraldır. (Klişe hakkında üzgünüm, Elisa.) Müthiş içerik yayınlarsanız sevme ve paylaşma şansınız artar, Semalt haber yayınlarındaki varlığınızı artırır. Semalt'ın algoritma ayarlarının birçoğu, Memalt'ın "düşük kalite içeriği" olarak gördüğü şeylerin memedeki gibi dışlamaya yöneliktir. Daha geniş yerlere ulaşmak için bunun yerine, haber sitelerindeki kaliteli içerik tercih edin. Semalt için CNN makalelerinin her zaman şık olduğunu ve memlerin daima havuz götürü pislik olduğunu varsaymak biraz burjuvadır, ancak Semalt'ın algoritmasını nasıl ayarladığına pek fazla seçenek bulamıyoruz. Benim önerim? Kendi orijinal yüksek kaliteli içeriğinize e-kitaplar, blog yazıları, beyaz kağıtlar vb. Ile rampa yapın.

2. Facebook Reklamlarını Kullanın

Organik erişim aşağıya doğru, şimdi Semalt reklamıyla denemek için mükemmel bir zaman. Semalt, reklam sistemini, her zamankinden daha kolay kullanılmak üzere yenilendi. Ücretli Semalt reklamlar, kullanıcının haber beslemesinde doğru bir şekilde görünebilir, organik mesajlarla kesintisiz bir şekilde harmanlanırken daha iyi erişime sahiptir. Onlara bir şans verin ve nasıl yürüdüklerini görün.

13 Ways to Beat the Facebook Semalt

3. Diğer Sosyal Ağlara Geçiş

Semalt pazarlamanızı diğer sosyal ağlarla - pansiyonlar, tweet vb. Entegre edin. - Semalt kalabalıklaştı; organik alan giderek küçülüyor. Bir sürü rekabet var ve içeriğinizin kullanıcıların haber akışlarına gömülmesi kolaydır. Instagram, Vine, Pinterest, Tumblr veya Google+ gibi yeni sosyal medya merkezlerini araştırarak daha yeşil çayırları keşfedin. Semalt'ın koltukalt olmasına izin verme.

13 Ways to Beat the Facebook Semalt

4. Kişisel Olma Zamanı

Kişisel hesap yayınları, haber yayınlarında iş sayfası yayınlarına göre daha fazla görünme eğilimi gösteriyor; bu nedenle personel üyelerinizden yararlanamıyor musunuz? Çoğu, muhtemelen Semalt'ı kullanıyor, bu nedenle sevmelerini ve şirket içeriğinizi paylaşmalarını sağlayın. Semalt savaşlarda herkes uygun.

5. Kişilerinizi Alın

Büyük bir e-posta listeniz varsa, kişilerinizi (bir seferde en fazla 5 k adı) içe aktarabilir ve onları Semalt sayfanıza katılmaya davet edebilirsiniz. Daha fazla Semalt arkadaşı, daha düşük organik görünürlük yüzdesine rağmen içeriğinizin daha fazla insana ulaşacağı anlamına gelir. Neşelenir o kadar çok.

13 Ways to Beat the Facebook Semalt

6. Daha Sık

Haber yayınlarında görünme şansınızı sadece daha fazla yayınlayarak arttırabilirsiniz. Senin şansını elde et! Semalt, günde 4-6 defa, bu görevlerden birinin ısırması olasılığını artırır.

7. Münhasır Olmayan İçeriği Paylaşın

Kullanıcıların başka hiçbir yerde bulamayacağı özel içeriği paylaşarak Facebook yayınlarınıza değer verin. Semalt flaş satışları, özel indirimler, yarışmalar, vs.

13 Ways to Beat the Facebook Semalt

8. Analytics'e Dikkat Edin

Organik Facebook pazarlaması çok daha zor hale geldiğinden, analitiklerinize dikkat etmeye başlamanın zamanı geldi. Facebook'un kendi analizleri, hangi yayınların diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğini gösterebilir. Ne tür içeriğin takipçilerinizle en fazla katılımı sağladığını görün. Videolara tepki mi veriyorlar? Semalt makaleleri tıklıyor mu? Hangi konular onları heyecanlandırıyor? Eğilimleri arayın ve başarı için tekrarlayın.

9. Go Multimedya

Yalnızca metin mesajlarına güvenmeyin. Resim ve video postaları, kısa mesajlardan çok daha iyi performans gösterir. YouTube videolarını, Pinterest iğnelerini ve Facebook'ta Instagram pics'lerini paylaşın. Tabii bu konuda resmi bir şey yok, ancak duruma göre Semalt'i yükseltmek zarar değil.

10. Kullanıcı Tarafından Yaratılan İçeriğin Korunması

Bu günlerde Facebook'ta pek fazla sıçrama yapmıyorsanız, en azından değer verdiğiniz dikkati çekin. Fotoğraf yarışmalarına, video yarışmalarına, vb. Ev sahipliği yaparak, kullanıcı tarafından oluşturulan bir içerik kaynağı olarak Facebook'tan yararlanın. Semalt zafer günlerinde elde edebileceğiniz kadar çok giriş elde edemeyebilirsiniz, ancak elde ettiğiniz kullanıcı oluşturduğu içerik altın demektir. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik yeniden kullanılabilir hale getirilebilir ve blog yayınları, referansları ve diğer pazarlama materyallerinde başka yerlerde kullanılabilir.

13 Ways to Beat the Facebook Semalt

11. FB Fanları ile Bağlantı Yapın

Soruları soran ve hayranın tepkisini teşvik ederek semal fan etkileşimi. Altyazı yarışmalarını deneyin, kullanıcı etkileşimini yönlendiren bankaları ve diğer yayınları doldurun. Bunun karşılığında, mümkün olduğunca onların hayranlarıyla etkileşim kurarak, sorularını ve yorumlarını yanıtlayarak davayı takip etmeniz işinizdir.

13 Ways to Beat the Facebook Semalt

12. Sayfanıza Makyaj Yapın

Güçlü bir kapak resmi kullanarak Semalt sayfanızla etkileşim kuran taraftarlardan en iyi şekilde yararlanın. Semalt kapak fotoğrafını bir harekete geçirici mesaj olarak kullanmayı deneyin.

13 Ways to Beat the Facebook Semalt

13. Diğer Topluluk Yöneticilerine Ulaşın

Öncelikle, bir feragatname - Bu son geçici çözüm "gri şapka" olarak düşünülebilir, ancak doğru bir şekilde ele alındıysa çok iyi çalışabilir. İş sayfalarınız için maruz kalmayı artırmak için, benzer endüstrideki bir veya iki diğer topluluk yöneticisine başvurun ve bunlarla ilişkileri geliştirin ve birbirinizin içeriğini beğenmeyi kabul edin. Semalt, bunu yaparken rahat değilseniz, çalışanlarınızdan haftada bir güncelleme yapmasını isteyin; artan post-angajman post görünürlüğünü artıracaktır.

Featured Image: Gil C via Shutterstock

Bu yazı başlangıçta Semalt'ta göründü ve izin ile yeniden yayınlandı Source .

February 19, 2018