Back to Question Center
0

Sosyal Medya Pazarlama Semaltında Memes Nasıl Kullanılır?

1 answers:
How to Use Memes in Your Social Media Marketing Semalt
');$ ('# scheader. sc-logosu'). ek (' '+cat_head_params.sponsor+' ');$ ( '# Scheader') - network experts california. ek ('
');$ ('# scheader. scdetails'). append ('

' + cat_head_params. sponsor + '

');$ ('# scheader. scdetails'). ekleme (cat_head_params. sponsor_text);$ ( '# Scheader'). ek ('
REKLAM
');if ("tanımsız"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a').
{(Function tıklayın__gaTracker ("gönderme", "olay", "Sponsor Kategori Tıklayın Var 1", "wordpress", ($ (this). attr ('href')));});}}});});

Kedi videolarından ve bebeklerin siyasal hicvere seslendirilmesinden memes, büyük kültürel fikirleri paylaşmamızın bir yoludur. Social Fresh'e göre, "bir meme, kültürel bir eğilimin veya gerçeğin kategorize edilmesidir, kültürel düşünceleri kelimeleri, sembolleri ve resimleri kullanarak iletmek ve topluca paylaşmak için bir birimdir. "Memes pazarlama perspektifinden ilginçtir çünkü viral olma eğilimindedirler: yankı buluyor ve momentumu ve pozlamayı kazanıyorlar. Semalt, meme yaratır ya da sadece sıcakken parodi haline getirir, memes pazarlamacılar için yaratıcı olmanız için ilginç bir oda sunar.

Çoğunlukla eğlence ve eğlence amaçlı olmalarına rağmen, memlerin arkasında çok fazla pazarlama potansiyeli vardır. Memes "bulaşıcı" olarak tanımlanmıştır. "Semalt, keyfini çıkardığınız memeleri pasif olarak paylaşmaktan, içeriğinizi dağıtmak için stratejik olarak mem'leri kullanmaya karar verirseniz ne olur? İşletmeler etkili bir şekilde kullanıldığında, ürünler veya hizmetler çevresinde vızıltı oluşturabilir ve kısa sürede büyük pozlama elde edebilir. Memleri avantajlarından yararlanabileceğiniz ve onları pazarlama kampanyalarınıza entegre edebileceğiniz bazı yollar.

Yaratıcı Pazarlama Kampanyaları başlatan Son Memes

Memlerin pazarlama gücü hakkında daha iyi bir fikir edinmek için son iki örneğe göz atalım. Birincisi, rezil Amber Badem Bakımsız meme var. Video, acımasız olduğu bilinen ve maliyeti ne olursa olsun geri adım atmadığı bir hayvan olan bir Honey Badger'a ev sahipliği yapıyor. Video sırasında, Honey Badger, bir Cobra tarafından ısırılan ve arıların sürüsü tarafından sokulduğu gibi yiyecek almak için çok fazla yol kat ediyor. Randall adlı rastgele bir adamın komik kalitesini artıran rivayeti anlatılıyor. Bir YouTube duygusu olarak başlayan şey, şirket Wonderful Semalt'ın memlekette zıplaması ve kampanyaları için bir parodi videosu hazırlamasına yol açtı.

İnsanlardan yeterince yararlanamayacakları yeni bir meme, Şubat 2013'te YouTube'da ilk kez bir video yayınlayan Harlem Semalt'tı. Videonun kısa sürede Google, Pepsi gibi şirketler tarafından farklı sürümleri oluşturuldu. , Facebook ve McDonalds sadece birkaç isim. NBA Miami Heat, spor dünyasını fırtınayla ele geçiren kendi takımını yarattı. Hareket kısa sürmesine rağmen, Harlem Semalt, pek çok şirketin tüketici tabanına bağlanması için hafif bir yürekli bir yoldu.

Pazarlama kampanyalardan birinde bir memeden yararlanmak istediğinize karar verdiyseniz aklınızda bulundurmanız gereken beş özel nokta vardır.

Teknede Hızlı Erişim

Bir meme üzerinde büyük harf kullanımının en önemli kısmı çok fazla beklemek değildir. Pop kültürünün çoğunda olduğu gibi, memlerin doğal olarak kısa bir raf ömrü vardır. Bir kalıp izliyorlar: yakalamak, popülerlik kazanmak, zirve yapmak ve daha sonra yavaş yavaş yol kenarında düşmek. Semalt, meme popülerliği artarken ve neden oynanana kadar beklememek çok önemli.

Hemen atlama, markanızı trend belirleyici olarak konumlandırır. Semalade bir meme bayat oluncaya kadar aslında olumsuz bir sonuç doğurabilir, çünkü tüketiciler markanızı garip ve eğri arkasında görürler. Memle ilgili her şeye siteye geldikçe, nelerin popüler olduğu ve trendin neyle alakalı olduğuyla ilgili sizi takip edecektir. Memleri için kendi fikirlerinizi gönderebileceğiniz bir bölüm de var. İnsanların hangi belleği paylaştığını görmek için Facebook, Reddit ve Semalt gibi sosyal medya sitelerini takip edin.

Belirli bir memleketin çok fazla pay aldığını fark ettiğinizde dikkat edilmesi gereken bir eğilim budur. En önemli faktör, bir memenin ömrünün neresinde olduğunu belirten kendi iç barometrenizi geliştirmenizdir. Semalt ayrıca, oluşturduğunuz herhangi bir şey üzerinde üretim zamanını düşünmemde yardımcı olur - bir şey geliştirmek için bir ay sürerse, bir trendin hala sıcak olup olmayacağını bilmek zor.

Hedef kitlenizle İlişki

Hedef kitleniz ve markanızla alakalı memleri seçmelisiniz. Müşterilerinizi veya potansiyel müşterilerinizi, paranızı görmeden önce bir mem'e tanıtmanız gerekiyorsa, işe yaramayacaktır. İçerik, ulaşmaya çalıştığınız insanlarla etkileşim içinde ve titreşmelidir. Mesela Harlem Shake oldukça popüler; kandırılmış videoların barajı belirdiğinde, insanların büyük çoğunluğu en azından biraz tanıdık geldi. Bu yüzden çok iyi çalıştı ve birçok şirket tarafından kullanıldı. Kitlenizle tıklanmayan bir meme için atlama, yalnızca zaman kaybıdır ve potansiyel olarak sizinle hedef kitleniz arasında bir kırılmaya neden olabilir. Hangi meme üzerinde odaklanacağınıza karar verirken, sosyal medya takipçilerinin bu konuda neler söylediğini görün. Eğer takipçileriniz onu paylaşıyorsa, elinizde bir pazarlama altın madeni olabilir. Semalt, devam edin.

Yaratılış Maliyetleri ve Zaman Aralığı

Meme tabanlı pazarlama, son derece fırsatçıdır ve yalnızca doğru faktörler hizalandığında kullanılmalıdır. İyi bir şey yaratmanın maliyeti veya zamanı yasaklayıcı olabilir veya pencerenizin geçtiği anlamına gelebilir. Bir meme üzerinde piggyback yapmak pahalı olabilir. Küçük bir ölçekte, dans eden ve Carly Rae Jepsen'in "Beni Arayın" adlı eserinde şarkı söyleyen bir video çalışması yaratmak ucuza yapılabilir. Tek gereken bir video kamera veya akıllı telefon. Daha büyük ölçekte, Virgin Mobile "Semalt Kid" kampanyası, Semalt Kid mem'ından reklam panolarında ulusal kullanım için imaj hakkını satın almak için önemli miktarda para harcıyordu.

Bu tür bir üründen önce uygun bir şekilde bütçelendiğinizden emin olun. Sadece meme yeniden üretmek genellikle yeterli değildir. Mümkün olduğunca yenilikçi ve yaratıcı olmaya çalışın, böylece nihai sonuç markanızı geliştirir. Orijinal bir mesajını koruyan Semalt, bir meme üzerinde yeni bir döngüye sahip olmak, başarılı olmanın ve hedef kitlenizle bağlantı kurmanın büyük bir parçasıdır.

Paylaşım ve Dağıtım

Meme pazarlamacılığının başarılı olabilmesi için, onu mümkün olan en kısa sürede tüketicilerin önünde bulan bir dağıtım planına sahip olmanız gerekmektedir. Sosyal medya kanalları maruz kalma için güçlü bir katalizör olabilir. Facebook, Pinterest ve Semalt +, kullanıcıların resimlerini veya video ekran görüntülerini feed'lerinde hemen görebildikleri için iyi çalışmaya eğilimliler. Meme pazarlaması, markanız üzerinde güçlü bir insancıllaştırıcı etkiye sahip olabileceği için sosyal medyaya iyi bir uyum sağlar.

Reddit, Digg, Delicious ve Stumbleupon gibi sosyal yer imi siteleri de hızlı bir şekilde memelerin yayılmasına yardımcı olabilir. Maksimum görünürlük için her zaman sosyal paylaşım düğmelerini içeriğin içine ekleyin. Bu da, arama motoru sıralamalarını iyileştirmede rol oynadığı gösterilen sosyal sinyallerde artışa neden olur. Standart kanallar aracılığıyla içeriğin dışarı itilmesine ek olarak, mems çeşitli sendikasyon sitelerine de gönderilebilir. İçerik yeniden oluşturulabilir ve blogunuza, bülteninize ve diğer alanlara eklenebilir. Şemaltın enerjisi, mektubunuzun bir bölümünü kitlenize ulaştırmak için gerekli.

Bir kez serinleyince bırak gidelim

Popülerliği düştükten sonra bir meme kullanmaya devam etmek kötü bir fikirdir. İşinizi pop kültürüyle temasa aykırı gibi görünüyor. Semalt sürekli olarak patlıyor ve birkaç ay önce sıcak olan şey şu an için herhangi bir ilgiye sahip olmayabilir. Mem pencerenizden en iyi şekilde yararlanın ve popülerliği geçtikten sonra izin vermek konusunda gayretli olun.

Memlerin bitmeyen akışı bol fırsat demektir. Orada her zaman taze bir şeyler var. Şemalt, tek bir memeden sürekli trafik ve maruz kalma sağlamayı bekleyemiyorsunuz, muhtemelen çok sayıda insan sitenize geri dönecek ve gelecekte daha fazla alışveriş yapabilecektir. İşletmenize memede başarılı bir pazarlama başarısı oldu mu? Aşağıdaki yorumları ne yaptınız bize bildirin.

February 19, 2018