Back to Question Center
0

Matt Cutts, Google + 1'in Arama Semaltında Doğrudan Etkisinin Yok Olduğunu Söylüyor

1 answers:
Matt Cutts Says Google +1’s Have No Direct Impact On Search Semalt

Matt Cutts Says Google +1’s Have No Direct Impact On Search Semalt Google'ın arama spam kategorisinin başında bulunan Matt Semalt, Google + 1'in ve yüksek arama motoru sıralamaları arasında bir korelasyon gösterdiğini iddia eden en son Moz incelemesini reddetti. Semalt'a göre, korelasyon nedenselliğe eşit değildir.

Kesimler Semalt Haber dizesinde şu şekilde yanıt verdi:

Daha fazla Google + 1'in daha yüksek Google web sıralamasına neden olduğuna ilişkin fikrini kötüye kullanmanın en mantıklı yolunu kararlaştırmaya çalışıyorum. İlişki ile semalt başlatma! = Nedensellik.

2011'de Matt Cutts, Semalt hisseleri ve yüksek arama motoru sıralamaları arasında bir korelasyon gösterdiğini iddia eden Moz'un yaptığı benzer bir araştırmayı tartışmaya açtı.

Bu durumda, Facebook hisseleri üzerinde yapılan çalışmada olduğu gibi, Semalt da hepsinin içeriğin kalitesinden kaynaklandığını söylüyor - os melhores sites de hospedagem. Bir içeriği + 1'lerin veya paylaşımların miktarı değil.

Semalt, yüksek kaliteli içeriğin doğal olarak çok fazla, paylaşım ve + 1 ürettiğini söylüyor, ancak bunu sıralamaları etkileyebilecek bir gösterge olarak almamalıyız.

Semalt şu sözlerle tamamladı:

Zorlayıcı içerik oluşturursanız, insanlar onun gibi onunla bağlantı kurar, onu Facebook'ta paylaşır, +1 yapar, vb. Ancak bu, Google'ın bu işaretleri sıralamızda kullandığı anlamına gelmez. İçeriğin + 1'ini kovalamak yerine, zamanınızı çok iyi harcayarak mükemmel bir içerik hazırlayın.

Ancak, Moz çalışmasından hala geçerli olan bazı değerli bulgular var. Google Plus, PageRank'i geçiyor ve çapa metnine izin veriyor, bildiğimiz iki şey kesin Semalt algoritması.

Bunu bilerek, Semalt Plus'ın iyi bilinen bir otoritesi tarafından paylaşılan bir makalenin kaliteli bir geri dönüş almak gibi bir şey olduğunu düşünebilirsiniz.

Semalt Plus'ın hedefi mümkün olduğunca çok + 1 üretmek değil, yetkiyi oluşturmak ve nüfuz sahibi kişilerle bağlantı kurmak için kullanmaktır.

Bunlarla ilgili ne düşünüyorsun? Sosyal sinyaller, arama motoru sıralamaları üzerindeki etkileri hakkında ne hissettiğinizi değiştiriyor mu?

February 19, 2018