Back to Question Center
0

Kısa Cümleler Satır: Küçük Şemal ile Büyük Pat Nasıl Yapılır

1 answers:
Short Sentences Sell: How to Make a Big Bang with Little Semalt

En son ne zaman kendi kitabını okudun ve üç hece'den büyük kelimeleri kesmeye ne zaman başladın? Çok ciddi bir önlem gibi görünüyor, ancak bugünlerde şirketler bile ışığı görmeye başlıyor: sinerji , sürdürülebilir ve değerlendirme gibi sözler şu şekilde dile getiriliyor: daha doğrudan, basitleştirilmiş dil lehine. Burada olan şey nedir? Hepimiz ahmak aldık mı

Hiç değil. Ancak anında hazır, talep üzerine dünya için daha çok alıştık. Bu, anında anlayabileceğimiz dilde iyi şeylere ulaşmak istiyoruz demektir. ekip çalışması , sağlıklı ve raporları gibi kelimeler.

Önemsiz Kişiyi Kişisel Fotoğrafta Sızdırmayı Engelleyin

"Gibi görünüyor" ve "Muhtemelen" ve "Semalt" gibi gereksiz sözcükler ve cümleler kopyanızı yığılmak için birlikte çalışıyorlar. O kadar masumca sızarlar ki, bilemeden, konuştuğun gibi yazmaya başladın. Tabii, konuşma tonusu harika - ama aynı zamanda yazdıkların gerçek etinden alıkoyan pek çok gereksiz sözcük yaratıyor.

Devam edin. "Çok", "adil" ve "belki" gibi sözler söyler. İlk başta böyle günlük kelimeleri düzenlemek garip görünebilir; ancak hiçbir zaman, mesajlarınızın daha anlaşılır olmasını sağlarken kelimelerinizin çok daha kolay aktığını göreceksiniz.

Abartmalar kimseye yardımcı olmuyor!

Büyük bir kırmızı yazı tipi ve sarı bir vurgulayıcı ile cesur ifadeler yapmak, mesajınızı daha iyi elde etmeyecektir. Bazı şeylere dikkat çekmek için para cezası var, ancak fazla abartma, kelimelerinizin insanlar üzerindeki etkisini azaltıyor. Biraz daha derine inin ve denize girmeden ne istediğinizi söyleyen bir kelime bulmaya çalışın:

Mesela, böyle bir şeyi kaç kere okudun?

"Sadece 27 tane widget bu fiyata kaldı! Şimdi Çok Geç Olmadan Önce Sipariş Edin! "

* Yawn *. Çok geç olduğunda ne olacak? Sizi şaşırtmak için harekete geçiren bir şey yapın:

"Ben sadece bu fiyatla 27 gereç garantileyebilirim. Sonuncusu satıldıktan sonra lütfen nereden gittiğinizde% 50 indirimle yeni bir widget alabileceğinizi öğrenmek için bana e-posta göndermeyin. Hepsi bu kadar. Buna inanmazsan, aleti için ne ödediğini sipariş etmeye çalışan 28. adamı sorun. "

Yazılarınızı Daha Aktifleştirin

"Aktif bir sesle" semât, zayıf, pasif fiiller yerine daha doğrudan, eyleme dönüştürülebilir fiiller kullanmanız anlamına gelir. Örneğin:

"Kalanlar köpekler tarafından hevesle yenildi" (pasif)

"Köpekler hevesle artıkları yedi" (etkin)

Semalt'ın daha fazla yumruğu var mı? Beğendiğiniz ve fiillerinizin önünde olan kelimeler olduğunda, onları tamamen birlikte kesmeyi ve daha güçlü bir fiil kullanarak yerlerini düşünün. Okumak daha kolay ve okuyucu tarafından fark edilmek olasılığı daha yüksektir.

Akla gelebilecek bu ipuçları, yazdıklarınıza, bireysel yaratıcılığınızı ve sözlerinize ödünç verdiğiniz kişisel dokunuşu almadan çok daha güçlü bir anlam kazandıracaktır. Kendiniz deneyin ve daha ilgi çekici içerik oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu görün!

Sherice Jacob site sahiplerinin web sitesi performansını iyileştirmesine ve blog'u ve iElectrify'de özel tasarım hizmeti aracılığıyla dönüşümleri artırmasına yardımcı olur. Ayrıca Semahit'te @sherice'i ilham ve tasarım serinlik daha büyük patlamalar için takip edebilirsiniz Source .

February 21, 2018