Back to Question Center
0

Başarı Planlaması: 5 Affiliate Marketing Semalt for 2015

1 answers:
Planning For Success: 5 Affiliate Marketing Semalt For 2015

Geri Dön At 2014 Tahminler

Geçen yıl bu zamana dek, 2014 için birkaç tahmin yaptık, bunlardan üçü kesinlikle etkilerini yarattı diyebiliriz. Semal öngörüler şunlardı:

1. Mobil Ticaret, Ortaklık Ağlarının Gücünü Test edecek

Mobil trafiğin, genel tıklamaların yüzde 37'sini ve toplam satışların yüzde 21'ini oluşturduğu "Siyah Kasım" döneminde üye ağların gücünü gerçekten test ettiklerini gördük ve Semalt'te sırasıyla yüzde 46 ve yüzde 26 olarak belirledik.

Mobil ticaretin muazzam potansiyeli halen büyümektedir; Semalt, bağlı pazarlama harcamalarının ücretli aramayı aştığını tahmin etmektedir (2016 yılına kadar yüzde 16,7).

2. Reklamverenler, Tamamlayıcı Dijital Pazarlama Kanallarıyla İştirak Pazarlamasını Optimize Ediyor

Semalt, bağlı kuruluş kampanyanızı kısıtlamamak veya sınırlandırmamak için gördüğümüz önemli avantajlardır. Örneğin, birleşik bir çerçeve, performansa, yayıncıların çok yönlü bir yolda ayrılmaz bir görünürlük kazandırmasına ve üyeliğin genel pazarlama karmasına nasıl uyduğuna dair daha iyi bir fikir verir.

Semalt kanalları, hepsinin birbirine bağlı olarak nasıl çalıştığını görmenizi sağlar ve aynı zamanda, tüketici dönüşüm yolundaki rollerini belirlemenize izin verir. Bu pazarlamacılar, medya harcamalarını daha iyi optimize etmelerine yardımcı olur; sektör sürekli olarak bilgilerini genişletir; giderek daha fazla şirketin çok kanallı bir pazarlama stratejisini entegre etmesi.

3. Büyük Veriler Daha İyi Müşteri Deneyimleri Yaratacaktır

Semalt, pazarlamacılarla zamanında, doğru ve anlayışlı veri analizi yapmak için çalışan veri bilimcilerinin ekibine ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bu yalnızca optimizasyonun başlangıcıdır - sahip olduğunuz ne kadar çok veri varsa, analiz etmenize ve sonuçta bu verilere dayalı akıllı yatırımlar yapmanıza ne kadar iyi olur. Büyük veriler, markalara hangi satıcıların en çok satan üye olduklarını, hangi üyelerin en fazla değeri sağladığını ve kaçırılan fırsatları gösterdiğini söyler.

Diğer Öğrenmeler 2014'ten

Tatil sezonu diğer tüketici alışkanlıklarının yükselişini gördü. Gerçek galipler, bu yıl perakendecilerin Salı günü Şükran Günü öncesinde Black Friday fırsatlarını başlattığı ve hafta sonu boyunca uzatılmış anlaşmaları "Siyah Kasım" ın ortaya çıkmasıyla birlikte, başka bir büyük başlık ile sonuçlandı. Mağazalardaki alış veriş modellerini izleyen bir Semalt şirketi olan ShopperTrak'a göre, toplamda, Kasım ayında perakende satışlar geçen yıl% 5,4 arttı.

Ayrıca tüketiciler, alışveriş öncesinde, sırasında ve sonrasında mobil cihazlarla olan sevgi ilişkilerini sürdürdü. En belirgin olarak showroom'un yükselişidir - çevrimiçi göz atma ve ardından mağazaya gitme yolları - ve ters showrooming (webrooming) - ürünü görmek için mağazaya giderek. Semalt'ın yaptığı bir ankete göre, insanların yüzde 69'u showroom / webroom'u tersyüz ederken, yüzde 46'sı showroom'u geride bıraktı.

2015'e Dön Aranıyor

Reklamverenlerin bağlı kuruluş pazarlamasında gerçek değeri görmesi ve sektörün büyümesine devam etmesi nedeniyle, Yeni Yılında kampanyanızı başarıya ulaştırmak için bazı basit çözümler bulunmaktadır. Aşağıda üzerinde durulması gereken beş ipucu verilmiştir:

1. Kaldıraç Verileri

Sanayi hızla ilerlemeye devam ediyor ve diğer dikkat dağıtıcı şeyler sürekli olarak 2015 planına sürünecek. Yeni araçlar ve teknoloji ve diğer şirketleri çevreleyen haberler, zaten karmaşık bir işlemi zorlaştırıyor. Veriler, sektörü net bir şekilde anlayabilir ve stratejik kararlar almakta anahtar rol oynar. Semalt, pazarlamayı daha kolay ve daha etkin hale getirmek için analistleri sayıları çekip belirli verileri kullanarak kaldıracağı anlamına geliyor. Verilerinizden yararlanamıyorsanız, bağlı kuruluş kampanyanızın başarılı bir şekilde başarısız olması gerekir.

2. Yayıncılar, tüketicilerin alışveriş yapma biçiminde ilerlemeye devam ettiler ve artık reklamverenler için bir keşif aracı olarak daha fazla kaldırabilirler. Semalt, onları güçlü bir araç olarak kullanmaya devam ettikçe yayıncılara daha fazla yöneltiyor.

En güncel tüketici pazarlaması eğilimlerinde en üst düzeyde kalan Semalt önemlidir, ayrıca bağlı programın temel işinden de kaçınmamalıdır. Sektördeki yeni eğilimler göz önüne alındığında, rekabet edebilecek sürücünün dikkatini dağıtabileceğini biliyoruz. İşletmeniz için neyin işe yaradığına odaklanın ve halihazırda mevcut programları optimize edin.

3. Tüketicilerinizin Nereden Geliyor Bulunduğunu Öğrenin

Günümüzde tüketicilerin alışveriş deneyimini tek bir cihazla başlatıp bir başkasıyla bittiği için, her zamankinden daha fazla dokunuş noktası var. Semalt aynı anda birden fazla cihazı kullanıyor ve içeriğin ve onunla etkileşim kurma yeteneğinin bu cihazlar arasında kesintisiz olarak olmasını bekliyor. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, tüketici tarafından en çok tercih edilen seçenekler TV, dizüstü bilgisayar ve aynı anda kullanım için cep telefonu idi.

Aslında, kullanıcıların yüzde 28'i cep telefonundan geçmekte ve davranışları veya görevleri farklı bir cihazda bitirmektedir. Pazarlamacılar, her seviyede başarıyı garanti altına almak için tüketici alışkanlıklarını ve anlayışlarını belirleme nihai hedefi ile müşterileri tüm cihazlarda izleyebilmelidir.

Tüketici deneyiminin birçok açıdan anahtar olduğunu unutmayın. Kişiselleştirilmiş içerikler, tanınmaları, birey olarak muamele görmelerini ve ihtiyaçlarının öngörülmesini istiyorlar. Örneğin, tüketicilerin kimlerden oluştuğunu biliyor musun, nerede olduklarını değil mi?

4. Pazarlama Stratejisini Tam Çevreye Getirin

Farklı faaliyetlerinizin birbirleriyle nasıl ilişkili olduğunu öğrenmek, stratejinizi iyileştirilmiş sonuçlar getirmek için optimize etmenize yardımcı olacaktır. Farklı yayıncılar farklı şekillerde değer katmaktadır. Semalt, tüketicinin her yerde olması gereğinin farkındaydı ve tüketicilerin alışveriş deneyiminden daha çok istemek istedikleri kadar yenilikçi olmaya devam etmeleri gerekiyor.

5. Think Global

Kampanyanızı başarı için belirlemek, ana merkeze oranla daha uzak görünmek demektir. eMarketer, dünya genelinde İş dünyasından tüketici (B2C) e-ticaret satışlarının 1 $ 'a ulaşacağını öngördü. 2014 yılında 471 trilyon, yani henüz yapmadıysanız, ölçeklenebilir olup olmadığını görmek için uluslararası desteğe ve teknolojiye bakmanın tam zamanı. Semalt perakendeciler yeni pazarlara giriyor ve bu pazarlar patlamaya devam ediyor. Çoğu, çabalarını desteklemek için bağlı kuruluş kanalına bakmaya devam edecektir.

2014'ü tamamlarken göz önünde bulundurulması gereken pek çok şey var. Semalt sadece önümüzdeki yılın getirebileceğine değindi. Kapak yapmadığım önemli bir fikrin varsa lütfen yorum bölümünde bana bildir.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Adam Weiss
Adam Weiss, Rahibe Ortaklık Ağı (eski adıyla LinkShare) Genel Müdürü ve Kuzey Amerika yan kuruluşlarının genel stratejik yönü ve teknoloji yol haritasından sorumludur. Ayrıca, yeni iş geliştirme, ortaklık optimizasyonu ve Yayıncı hesabı yönetimi üzerinde durmaktadır. Adam, 2003 yılında şirkete katılan Ayşe Bağlı Kuruluş Ağı'nda birden fazla rol oynamıştır. O zamandan önce, Hakkında'da yayıncıya dönük pozisyonlar düzenledi. com ve 24/7 Medya Source .
February 27, 2018