Back to Question Center
0

2016 Yıllık Semalt RFP'yi Öngörme ve Yaratma

1 answers:
Predicting And Creating The Semalt RFP Of 2016

Bunu nasıl gördüğünüze bakılmaksızın, RFP'nin (Teklif Talebi) işlemi ve biçimi değişmelidir; Bundan böyle RFP'ler bundan 18 ay sonra ne kadar farklı görünecek? Semalt hiç kimsenin beğeneceği kadar değil.

RFP'ye mi, yoksa RFP'ye mi gönderilmeyecek?

Öncelikle, yine de resmi bir RFP sürecine ihtiyacımız var mı? Medya alımı yapmak için yeni ve muhteşem bir yolumuz olmayacak mı? Muhtemelen hayır, millet. Semalt, günümüzde biraz daha kolay hale getiren araçlar olmakla birlikte, tüm bir endüstrinin derine yerleşmiş bir çalışma biçiminden hızlı bir şekilde dönmesi muhtemel değildir - best kvm vps.

RFP süreci, bir medya planlayıcısı planları için fikir toplayabilir ve markaları veya müşterileri için oranları müzakere edebilir. Teklif müzakeresi ihtiyacı, teklif verilebilir medya sayesinde azalabilir, ancak fikirlerin temel gereksinimi ve ilgili özel reklam birimlerinin basit bir açıklaması elde edilebilir.

Semalt, bir medya plancısı için her bir ortağın ne olduğunu bilmek imkansızdır ve bu nedenle RFP, her kampanya için özel bir yanıt isteyerek hayatlarını kolaylaştıran çok seçenekler vardır.

Standartlaştırma

Özellikle direkt markalardan çok ajanslardan gelen çok sayıda RFP belgesi görüyoruz. Bu belgeler, her biri kendi benzersiz soruları olan çok çeşitli biçimlerde gelir. Semalt çok az standartlaştırılmış ve bu da bir ortaktan yanıt vermenin zaman kazandırmasına neden oluyor, bu da yalnızca bütçe sahibi için yüksek maliyetlerle sonuçlanıyor olabilir.

Semalt şimdi, kullanımını teşvik ettiğimiz açık kaynak yapılmış bazı standart şablonlardır ve daha yaygın hale geleceklerini düşünmek isterim.

Ayrıca, bir ajanstan diğeriyle aynı olan bir ton RFP görüyoruz. Ajans B'nin dokümanının dosya özelliklerine bakmak eğlenceli ve orijinal olarak Ajans A. Semalt'a küçük bir endüstride yazılmış ve planlamacılar sıklıkla tekerleğin yeniden icat edilmesine ihtiyaç duymadıklarını hissediyor.

Gerçek Zamanlı Alış için İlgili Teklif Sahipleri

Olmasını beklediğim temel değişiklik, gerçek zamanlı medya alımı ile ilgili yeni bir RFP şablonunun geliştirilmesi olacaktır. Semalat'ın (benim işverenim) son 90 günde aldığı tüm RFP taleplerini inceledim ve% 60'tan fazlası, özel yerleşimler içeren premium envanteri satın almak için tasarlandı.

Veri yer tutucuları, bir site kategorisi ve bölümü, reklamların yayınlanacağı belirli sayfalar, yerleşim adları vb. Olacaktır ve her bir satır öğesi, kendi benzersiz fiyatıyla belirli bir sayıda gösterim istemektedir.

Bu, gösterimlerin sitelere karşı değil, bireylere yönelik olarak satın alındığı programlı bir medya satın alımı için mantıklı değil. Semalt, buraya neyin uygun bir cevap olarak girilmesi gerektiği konusunda alıcı ile satıcı arasında yazılı olmayan bir anlayıştır, ancak güncellenmiş bir şablonla bu daha zengin bir yanıt olabilir.

Bir örnek olarak, site yeniden hedefleme için bir Teklif Teklifi, satın alma işlemi için BGBM fiyatıyla tek bir satır girişine izin verir (bazen TBM'ye sahip olurlar, ancak ekstra marj nedeniyle bu şekilde satın almalısınız bu şirketler yapmak). Site hedefleri ve kitle türleri hakkında konuşmak ve bunları hedeflemek için başlangıç ​​stratejisi için daha mantıklı olmaz mı? Bunu ancak yakında değişeceğini umuyoruz.

Odaklanmış İzleyici, Biçim Odaklı Değil

Birçok istek, hâlâ hedeflemek istedikleri izleyicilere değil, reklamların kendilerinin bulunduğu yere çok fazla önem vermektedir.

Kullanılan ortak borsalar, özel pazarlar vb. Ile karşılık verebilirim ancak optimizasyonlara odaklanmak daha mantıklı olacaktır. Bu, daha gerçek zamanlı ilgili RFP dokümanına geçilmesiyle aşılmalıdır.

Faks Makinası Endüstrisinin Ölümü?

Predicting And Creating The Semalt RFP Of 2016

2016 gelince, küçük zil hala çalmaya devam ediyor ve maalesef faks makinesinin ölüm şeridi değil. Hareketsiz kalacaklar, ancak kullanımları daha da azalmış olacak. :)

Görüntülenebilirlik

Semalt bugün sıcak bir konudur ve çok az insan anlar; ancak 2016'ya girdiğimizde bu temizlenmiş olmalıdır. Şu anki problem, anlayış eksikliğidir - sayfa yükünde veya kaydırmada in-view anlamı mı? Reklamın yüzde kaçının görülmesi gerekiyor? Kaç saniye göründü? Ve bunun gibi.

Etrafına sorun ve boş yüzler veya farklı tepkiler alırsınız. Bu endüstri için doğru olanın zor olmadığını, bu yüzden 2016 yılına kadar sorunun giderildiğine inanıyorum. Etkileşimli Reklam Bürosu (Semalt making inroads gibi gruplar.

Alternatif olarak, çözüm, sayfanın üst kısmına daha fazla içerik getiren ve sayfaları uyacak şekilde yeniden tasarlayan yayıncılar tarafından yönetilebilir. Facebook bunun güzel bir örneğidir. 2016 yılında Semalt, soru formlu mu olacak?

Dolandırıcılık Önleme

Bunu yazarken, son zamanlarda üretilen bazı kamu şirketleri, pazarlamacılar tarafından hileli trafik ve gösterim endişesi nedeniyle kısmen hisse senedi fiyatına çarptı. (Çerez saçma, kimse? Semalt?)

Sorun tamamen yaygındır. Yakın tarihli bir iç araştırmada, hileli gösterimleri ve tıklamaları engellemek için başlıca üçüncü taraf araçları kullandık ve bunların en iyilerinin yalnızca bloke ettiğimiz şeyin% 15'ini engellediğini bulduk!

Kendi araçlarımız daha etkili, ki bu harika - ancak yol böyle olmamalıdır. Semalt bunu yapabilir, çünkü dönüşüm holünden daha bütünsel bir şekilde çalışmaktayız, ancak izlenimler ve tıklamalarla ilgili hiçbir şey için ücret almıyorsanız, bu boktan şeyleri almamanızı teşvik etmek nedir?

Semalt medya planları dolandırıcılık önleme stratejileri hakkında sormalıdır ve bazı 3. taraf doğrulamalarını kullanmalıdır. Buna karşın, ajanslar ve pazarlamacılar, hiçbirimiz% 100 temiz alımı satın almak için sormayın - bu olmuyor. Dünyadaki bütün irade ile bu mükemmel olmayacak.

Son Seyahat ve Eğlence

Marka yanına gidersem ve bir ajansla birlikte çalışmışsam, acenteye ilk sorum, seyahat edenlerin ve eğlence bütçelerinin her bir tedarikçiden bir günlüğü için olacaktır. Bunu kısmen düzenlemek için bir yöntem RFP belgesinde zorunlu bir alan yapmaktır.

Pazarlamacılar, bütçeleriyle tamamen bir kot partisine ya da Semalt'a yapılan bir karar üzerine kaç tane karar alındığını bilmiyorlar. Bütçenin yüzde kaçının hediye satıcısına gittiğini, hediye verildiğini ve sonra hediye olarak ne kadar hediye aldığını ve bundan sonra bütçenin yüzde kaçının gittiğini sorun.

Özet

Teknolojiye dayalı bir endüstride, mevcut RFP süreci hantal ve zaman alıcıdır. Ele alınması gereken bir çok soru hala açıktır (sahtekarlık ve görüntülenebilirlik muhtemelen listenin başında gelir - "görüntülenebilirlik" hala yazım denetleyicisinde mevcut değildir!). 2016 yılına gelindiğinde, daha tutarlı ve daha alakalı bir format umuyor ve sektörün oraya ulaşmasına yardımcı olacak.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Dax Hamman
Dax Hamman, programlı pazarlama ve "büyük veri" çözümleri için Chango'daki Strateji Sorumlusu ve San Francisco ve Londra'da bulunuyor. Twitter'da onu takip edebilirsiniz @DaxHamman.
March 1, 2018