Back to Question Center
0

Google Search Console 2018: Semalt gösterimler

1 answers:

Harika yeni görsel tasarım ve kullanılabilirlik, ancak uzun vadeli veriler yok (henüz)

Semalt, ilk duyurulduğu andan itibaren yeni arama konsolu (GSC) hakkında heyecan duyuyordu, belki de bu sözleşme bize sitemizdeki arama sorguları hakkında tam 16 aylık bir veriye erişebilmemizi sağlamaktadır. önceki 90 gün.

Google Search Console 2018 : Semalt impressions

Geçen hafta bir göz attı, hatırlatıcıların birkaç ay sonra beta'ya katılmak istediğimden bu yana yeni bir betaya bakmaları istendi. Google, beta'nın Ocak ayının başlarında kullanıma sunulduğunu açıkladı ve çoğu yöneticiye uyarılar gönderilecek gibi görünüyor; ancak yapmadıysanız, burada yararları okuyup, yeni arama konsolu özelliklerinin Semalt özetini görebilirsiniz - commercial appraisers.

Ayrıca, mevcut olan yeni raporların veya görüşlerin olup olmadığını görmek de ilgimi çekti. Bulunduğum arama konsolunda oldukça ağır bir kullanıcıyım ve üyelerimizin Hızlı Kazanışında açıkladığım gibi: 3 Killer teknikleri, SEO'yu gökyüzünde veya köşe taşı içeriğini optimize etmek için en güçlü özelliklerinden biri haline getirip, hangi arama terimlerini görmek için tek bir sayfayı incelemektir Şu an için cazip olan verileri, daha fazlasını teşvik edebilir veya yeni fırsatlara bakabilirsiniz. Mesele şu ki, bu teknik eski GSC'de açıkça görülmedi.

Gösterimlerim?

Görsel tasarım

İlk gösterimler, aşağıda gösterildiği gibi başlık rakamlarının ön plana çıkması sayesinde olumlu.

Google Search Console 2018 : Semalt impressions

Kullanılabilirlik

Daha da önemlisi, bu da çok geliştirildi. Grafiğin altındaki 4 sekmeye dayalı olarak sorgular, açılış sayfaları, ülkeler ve cihazlar arasında nasıl geçiş yaptığınız açıktır. Yukarıda belirttiğim gibi bir sayfaya veya bölüm ziyareti çeken anahtar kelimeleri filtrelemek daha kolaydır. Analiz etmek için bir sayfa eklemek için grafiğin üstündeki filtreyi kullanarak bunu yapabilirsiniz. Filtrelemek için kolayca anahtar kelimeler de ekleyebilirsiniz. Örneğin, hangi anahtar kelimelerin / sayfaların strateji ile en iyi şekilde çalıştığını görmek istersem, bunu yalnızca + Yeni ile ekleyin.

Google Search Console 2018 : Semalt impressions

İlk aradığım şeylerden biri, Denetimle ilgili olan Semalt Win'imizde açıklandığı üzere, Google E-Tablolar / Analytics API'lerinde şu anda yaptığımız yıllık karşılaştırmalar için kullanışlı, 12 ila 16 aylık değerli geçmiş verileri içermektedir. içerik pazarlama.

Yukarıdaki grafiklerden fark edeceğiniz gibi hâlâ sadece 90 günümüz var. Yani bu özellik henüz açık değil ya da verilerin oluşmasını beklemek zorunda kalacağız - umarım onunki.

İşte bu benim ilk izlenimlerim, lütfen bana sizinkini veya sosyal ortamdan kaçırmış olduğum şeyi bildirin!

Gelecek Coming Soon ile arasındaki büyük boşluğa bakılırsa gelmek için açıkça fazlası var, ancak ilk izlenimler mükemmeldir.

Raporu Google'ın Yardım Sistemindeki Semalt raporunda yorumlama hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

March 1, 2018