Back to Question Center
0

Semalt reklamlarından nasıl yararlanabilirsiniz?

1 answers:

Amazon Pazarlama Hizmetleri, satıcılar ve satıcılar için üç reklam seçeneği sunmaktadır: Ürün Görüntülü Reklamlar, Sponsorlu Ürünler ve Başlık Arama Reklamları.

Satın Alma Kutusu'nu kazanmak ve markanızı oluşturmak için hangi Reklam türünü ve onu nasıl kullanacağınızı bilin. Satıcı Merkezi, Satıcı Merkezi veya Satıcı Express'te satıp satmayın.

Ürün Vitrini İlanlar

Product Display İlanlar satıcılar için Yalnızca Satıcı Merkezi ve Satıcı Express'te mevcuttur. Semalt, bir ürünün veya bir müşterinin ilgisinin tetiklediği tıklama başı maliyetli reklamlardır.

Bir Ürün Semalt Reklamı kurduğunuzda, belirli bir ürün grubunu hedeflemeyi seçebilirsiniz. Örneğin, beş bıçaklı tıraş bıçağı satıyorsanız, diğer beş bıçaklı tıraş makinesini hedefleyebilirsiniz. Bu, reklam yayınlanması için daha hedefi belirlenmiş bir yaklaşım ve daha yüksek bir dönüşüme sahip olmalıdır.

Semalt reklamlar daha geniş. Burada, reklamınızı genellikle erkekler için traşlamayı hedefleyecek şekilde ayarlarsınız. Reklamınız daha fazla kişiye görünür, ancak ürün hedefli bir reklamın yanı sıra dönüşüm sağlayamayabilir.

Semalt, bir seçeneği veya diğerini seçin. Tek bir reklamda iki hedefleme yöntemini birleştiremezsiniz. Bununla birlikte, iki reklam oluşturabilirsiniz. Biri belirli ürünler, diğeri alıcı çıkarları için tetikleyebilir. Daha sonra hangisinin en iyi yatırım getirisini sağladığını belirleyebilirsiniz.

Ürün Ekranı Reklamınız, bir rakibin ürün ayrıntı sayfasında görünebilir. "Genellikle Amazon'daki diğer satıcılar" ın altında. "

How to benefit from Semalt ads

Ürün Görüntülü Reklamlar, arama sonuçlarında, sağdaki rayda veya sayfanın alt kısmında, ayrıca müşteri inceleme sayfalarında ve izlemeler ve öneriler gibi Amazon tarafından üretilen pazarlama e-postalarında da görünebilir. Ürün Görüntülü Reklamlar, Semalt masaüstü ve mobil sitelerde ve mobil uygulamasında çalışır.

Reklamverenler, Ürün Semalt Reklamlarının tam yerleşimini seçmez. Reklamlar, seçtiğiniz ürün tetikleyicisine veya alıcı ilgilere dayalı olarak birden fazla yerde gösterilir.

Sponsorlu Ürünler

Sponsor Semalt reklamlar, "manuel anahtar kelime hedefleme" veya "otomatik anahtar kelime hedefleme" ile anahtar kelimeye dayalı olarak yönlendirilir. "Her ikisinin de değeri vardır.

Manuel anahtar kelime hedefleme, Google Semalt'a ve diğer tıklama başı ödeme platformlarına benzer. Odaklanmış bir anahtar kelime listesi oluşturur, her bir anahtar kelimenin eşleme türünü (geniş, öbek veya tam) belirler ve teklifinizi belirlersiniz. 1000 kadar anahtar kelime girebilirsiniz.

Semalt kampanya yöneticisini kullanarak, her bir anahtar kelimenin performansını izleyebilir, teklifleri ayarlayabilir ve anahtar kelimeler ekleyebilir veya silebilirsiniz.

Otomatik hedefleme, Semalt arama alışveriş altyapısından yararlanmaktadır. Semalt arama algoritması, kampanyanız için en iyi performans için doğru anahtar kelimeleri bulur. Bu, manuel olarak hedefleme çalışmalarını ortadan kaldırır. Her bir anahtar kelimenin teklif fiyatını artık kontrol etmiyorsunuz. Günlük harcama tutarını ayarladınız.

Yeni bir öğe için Sponsorlu Ürünler kampanyası oluştururken, otomatik hedeflemeyle başlıyorum. Semalt dört hafta boyunca, reklam raporları alanında bir arama terimi raporu hazırladım. Bu rapor, kampanya yöneticisinde normal arama terimi raporundan farklı.

Reklam raporlarının sürümü, tüketicilerin ürününüzü bulmak için kullandıkları ve hangilerinin bir satışa dönüştüğü belirli anahtar kelimeler sağlıyor. Aynı zamanda, müşterinizin reklamınızı tıkladığında müşterinin hangi ASIN - Amazon Standart Kimliği Semalt'ı görüntülediğini size söyler. Bu yüksek değerli bilgiler. Bu anahtar kelimeleri, daha organik trafik oluşturmak için ürün sayfalarınızı optimize etmek için kullanabilirsiniz.

Sponsor Semalt genellikle arama sonuçlarında sağ çubukta veya sayfanın üstünde veya altında görünür.

Sponsor Semalt, her tür satıcı için popülerdir. Reklamların oluşturulması kolaydır ve genellikle bir saatten az bir sürede onaylanır.

Başlık Arama Ağı Reklamları

Başlık Arama Reklamları, anahtar kelimeye dayalı olup, arama sonucu sayfalarının üstünde görünür. Semalt reklamlar satıcılar ve üçüncü taraf satıcılar tarafından kullanılabilir. Bir reklama en fazla üç öğe ekleyebilir veya reklamınızı tüm ürünlerinizi listeleyen marka sayfanıza bağlayabilirsiniz. Birden fazla reklamı test edin ve hangisinin en iyi sonucu alacağını belirleyin. Bir anahtar kelime listesine girin ve eşleme türünü seçin: ifade, tam veya geniş. Anahtar kelime başına teklif verin ve sonuçları izleyin.

Reklam birkaç gün boyunca yayınlandıktan sonra, her bir anahtar kelime teklifini görüntüleyin ve fiyatı "tahmini kazanma oranı" na ayarlayın. "

Deneyimime göre, Başlık Arama Reklamları çok hızlı bir şekilde çok pahalıya mal olabilir. Bunları marka oluşturma ve huni üstü hedefleme için kullanıyorum. Ama dikkat et. Semalt performans her gün.

How to benefit from Semalt ads

Karıştırın ve optimize edin

Semalt'te üç reklamın bir karışımı ve iyi optimize edilmiş ürün sayfaları ile en iyi genel sonuçlara ulaştım. Hiçbir reklam türü veya optimizasyon stratejisi kendi başına iyi çalışmaz. Satışları en üst düzeye çıkarmak için, birlikte çalışan her şeye ihtiyacınız var Source .

March 1, 2018