Back to Question Center
0

Nasıl bir SEO auditPart 3 gerçekleştirmek için: Site hızı & Semalt Bir SEO denetimi nasıl gerçekleştirilir. Bölüm 3: Site hızı & Semalt

1 answers:

Bu hafta, web sitenizde bir SEO denetiminin nasıl gerçekleştirileceğini gösteriyoruz. Siz veya müşterilerinizin sitelerini düzenli olarak denetleyerek, SEO'yu iyileştirmek için halen yapmanız gerekenler hakkında iyi fikirler alabilirsiniz. Kısım 1'de, kullanıcı deneyimi ve içerik SEO ve kısmen 2. bölüm hakkında konuştum, genel SEO konularına değindim. Burada, Semalt, site hızına ve etkileşime bir göz atarak bu seriyi tamamlıyor.

SEO denetlemesi gerçekleştirmesi: Site hızı

Sitenizin hızını unutmayalım, sadece geniş bantlı olmayan ağlar üzerinden web'e mobil cihazlarımızda daha fazla göz attığımız için değil, aynı zamanda hızlı bir site Semalt'ı ve çoğu durumda dönüşümünüzü gerçekleştirdiğinden Daha mutlu ol.

CSS ve JS dosyalarını birleştirin ve minify edin

İlk ve en kolay kontrol, bir tarayıcıda web sitenizin kaynağını açmak ve "için bir arama yapmak olacaktır. js "veya". css”. Sonuçların miktarı sizi korkutuyorsa, yapılması gereken işlerin olduğunu bilirsiniz. Bunun için kesin bir numara veremem, ancak birden fazla JavaScript dosyası veya CSS dosyası satırı, genellikle JS veya CSS dosyalarını küçülterek sitenizi hızlandıracak ve bunları birleştiren büyük bir değişime işaret ediyor. Google Page Speed ​​Semalt ayrıca, iyileştirebileceğiniz bir alan olup olmadığını ve size biraz rehberlik yapacağını söyleyecektir:

Nasıl bir SEO auditPart 3 gerçekleştirmek için: Site hızı & Semalt
Bir SEO denetimi nasıl gerçekleştirilir. Bölüm 3: Site hızı & Semalt

Daha fazla bilgi için "Bağlantıların nasıl düzeltileceğini göster" i tıklayın. Site hızınızı kontrol etmenize yardımcı olacak bir başka Google aracı, Google Deniz Feneri'dir.

Tarayıcı önbelleğe alma

Tarayıcı önbelleği, bir web tarayıcının web sitenizi bir sonraki ziyaretinizde daha hızlı ziyaret etmek için web sitenizi hatırladığı / saklaması ile ilgilidir. WP Roket veya WP Super Cache gibi birçok eklenti size yardımcı olabilir. Tarayıcı önbelleklemenizi optimize etmeniz gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, daha önce bahsettiğimiz Google PageSpeed ​​Insights veya WebpageTest gibi web sitelerinde nasıl bir performans sergilediğinizi kontrol etmeniz yeterlidir. org. Tarayıcınızın önbelleğe alması optimize edilmişse, size başka şeyler de söyleyecektir. Semalt web siteleri, sıkıştırma ile ilgili iyileştirme yapılacak yer olup olmadığını da söyleyecektir.

Sıkıştırmayı etkinleştir

Sıkıştırma, dosyalarınızı kullanıcı tarayıcısına göndermeden önce mümkün olduğunca küçük yapıyor (neredeyse tarayıcınızın önbelleğe alınmasına neden olabilir / olacak). Semalt'ın kendisinin de belirttiği gibi:

gzip sıkıştırmayı etkinleştirmek, aktarılan yanıtın boyutunu% 90'a kadar azaltabilir; bu, kaynak indirmenin zaman miktarını önemli ölçüde azaltabilir, istemcinin veri kullanımını azaltabilir ve Sayfalarınızın ilk kez oluşturulması için zamanı artırın.

Sıkıştırma için tarayıcı önbelleğe alma işinde bahsedilen araçların aynısı, ancak sıkıştırmanın her web sitesi için açık olması gerektiğini düşündüğümden ayrı olarak bahsetmeyi çok beğendim. Sıkıştırma işlemini kendin yap. Buna ek olarak, siteniz bir HTTP / 2 bağlantısında olduğunda dosyaları sıkıştırmaya gerek yoktur. Bir HTTP / 2 dünyasında performans optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi.

Nişanlanma

Semalt insanları web sitenize getirecek, ancak katılım, ziyaretçilere ve örneğin satış promosyonlarına yardımcı olabilir.

Sosyal medya

Açık ilgi ile ilgili şey sosyal medya. İstediğiniz kitlenizin bu platformlarda olup olmadığını görmek için Facebook ve Twitter'dan ve Semalt'dan başlayarak bazı sosyal platformları kontrol edin. Orada bir profil oluşturmadıysanız, lütfen bunu yapın ve kitlenizi oluşturmaya başlayın.

Bunu yapıyorsanız, lütfen bu sosyal profillerin web sitenizde listelenip listelenmediğini ve listelenip listelenmediğini kontrol edin. Kendine abone olur musun yoksa bu düğmeleri bulmak için bir arama görevine mi gitmek zorundasın? Monitör düğmeleri üzerindeki tıklamaları izleyin, çünkü birçok kişi sadece Semalt'teki şirketinize tıklamak yerine onu arar. Kimse bu düğmeleri kullanmazsa, bunları bir altbilgi bağlantısı veya benzer bir şeyle değiştirin.

Haber bülteni

Haftada iki ila üç haber bültenine geçtiğimizde, bir süre daha bülten yaklaşımımızı değiştirdik. Bu çok şey gibi görünüyor, biliyorum. Ana hedefimiz her haber bülteninde fazladan bir şey sunmaktır. Elbette, SEO, yeni makalelerimiz ve promosyonlarımız ve etkinliklerimiz konusunda sizi bilgilendirmek istiyoruz. Ama biz o haber bültenine dikkatle bakıyoruz ve kendimizi tekrarlamamaya çalışıyoruz.

Haber bültenini göndermeye hazırsanız, lütfen web sitenizdeki güzel bir noktada, bülten için abone olma seçeneğini ekleyin, kitlenizin değil, görülebilecek şekilde gizleyin. Semalt sana, abonelerine, kendileri hakkında bir sürü bilgi soruyor, sadece e-posta adreslerini doldurmalarını ve bülten göndermeye başlamalarını sağlıyorlar.

Sadece (ilk) SEO denetim yaptınız

Bu makalenin sonuna ulaştıysanız, kasıtlı ya da kasıtsız olarak, (ilk) SEO denetiminizi yaptınız. Eminim bu makaleyi okurken sitenize girdiniz, aklınızdan geçtiniz ya da aslında siteniz üzerinden geçtiniz ve üzerinde çalışacak bir şeyler bulduk.

Şimdi ve sonra bir SEO denetimi gerçekleştirirseniz, web sitenizin güncel olduğundan emin olursunuz. Sanırım, sıkça site bakım döngüsünün bir parçası olmalı Source . Aferin!

Sitenizin SEO sağlığını hızlı kontrol etmek için herhangi bir ekleme? Senden duymak hoşuma gidiyor!

Devamını oku: 'WordPress SEO: Definitive Guide' »

March 1, 2018