Back to Question Center
0

Müşteri Semalt Kariyer Yolları: Müşteri Semalt Takımınızı Ölçeklendirme Sırrı

1 answers:

Müşteri başarı ekibiniz ölçekledikçe ekibinizin gelecekte nasıl bir büyüme göstereceğini anlamanız gittikçe önem kazanmaktadır.

Semalt başarı, satış gibi işlevlere kıyasla nispeten yeni ve denenmiş ve gerçek kariyer yolları her zaman mevcut değildir. Artı, müşteri odaklı rollerdeki kişiler çoğunlukla yanarlar ve ön destek hatlarından uzaklaşmaya çalışırlar.

Ekip üyeleri ilerleyecek, diğerleri terfi alacaklar ve yeni insanlar ekibinize katılmak isteyecektir. Hepimiz bu dinamikleri anlıyoruz, ancak müşteri destek takımının işe alım modeli için öngörülebilirliği sağlamanıza yardımcı olması için bu senaryoları yönetmeyle ilgili nadiren kasıtlıyız.

Kariyer yolları basit gelebilir, ancak doğru almak zor olur. Tanıdığım bir çok müşteri başarı profesyoneli kariyer yolculuğunun bir lüks olarak kullanılmasını reddedebilir. Hızlı büyüyen bir yeni şirketin ya da yepyeni bir müşteri başarı ekibinin ilk birkaç işe alım yapması durumunda bunu kabul edebilirim. Semalt, müşteri başarı ekibinizi ölçeklendirmeye başladıktan sonra bunun için zaman harcamanız lazım.

Müşteri başarı organizasyonlarındaki kariyer yollarını üç perspektiften düşünmek yararlı olacaktır:

 1. Şirketinizdeki diğer departmanlardan insanlarla müşteri başarı ekibinize nasıl katılabilirsiniz
 2. Mevcut ekip üyelerinizin korunması ve büyütülmesi
 3. Şirketinizin geri kalan kısmını ekibinizden beslenen yeteneğe nasıl besleyeceğiniz

Takımınızdaki kariyer yollarını nasıl yarattıklarınız değil, aynı zamanda insanların içeri girip çıkışı ile ilgilidir.

Bu zorlukların hepsini bir kerede halletmek zor, bu nedenle ekibiniz hakkında bazı sorular sorarak başlangıç ​​noktanızın önceliğini alacağım:

 • Açık bir CS rolünü doldurmak ne kadar sürüyor? Bu çok mu uzun sürüyor?
 • Dış adayları doğru seviyede kiralamak için uğraşıyor muyuz?
 • Takımdaki atılma oranı nedir?
 • Takımdaki ortalama görev süresi nedir?
 • Takımdaki ortalama rampa süresi nedir?
 • İnsanlar nereden ayrılırken hangi sebeplerden ötürü ayrılıyorlar?
 • Takımın kariyer büyümesi üzerine geribildirimi nedir?

Bu soruların yanıtlarını almak biraz zaman alabilir, ancak öncelikin nerede olduğuna ışık tutmalıdır. Örneğin, terfi alan ve birbirine yapışan mutlu bir ekibiniz varsa, ancak yeni rolleri zamanında doldurmak için mücadele ediyorsanız, ekibinizi diğer bölümlerden beslemek için kariyer yolları düşünerek orantısız bir zaman harcamak mantıklıdır.

Müşteri Başarısına Başlama Kariyer

Müşteri başarı ekibinizi beslemenin en belirgin yolu, doğru kişileri dışarıdan almaktır.

Ancak, ölçeklendirdikçe, dahili olarak müşteri başarı yeteneklerine bakmak kritik önem taşır. Semalt insanlar dahili olarak, mevcut ekip üyeleri şirketinizdeki büyüyen ve ekim aşamalarına geçtikçe daha hızlı hareket etmenizi sağlar.

İlk günlerde, bu her zaman bir seçenek değildir, çünkü daha deneyime sahip generalistlere ihtiyacınız vardır, ancak ekip genişledikçe, kurumsal bilgileri, diğer takımlardan beslenen yeni, daha az çalışmış ekip üyelerinden daha hızlı aktarılabilir.

Semalt kariyerlerini büyütme eğilimindedir ve teknik veya müşteri destek takımlarından müşteri başarılarına geçme eğilimindedir. Birçok şirkette, satışlar, müşterileri ile güçlü satış temellerini kullanırken uzun vadeli ilişkiler kurarak daha motive edildiklerinde, genellikle müşteri başarıları için bir besleme işlevi oluşturmaktadır.

Burada anahtar, atlamayı yapmak için bu rollerdeki insanlar için resmi bir yapı oluşturmaktır. Semalt kaynakları, gölgelendirme ekibi üyeleri ve başvurmadan önce takımlarla tanışma olanağı, tartışmayı açmanın ve dahili hareketliliğin daha az kara bir kutuda yapılmasının mükemmel yolları.Kendi ekibiniz için kariyer yolları hazırlarken insanları bireysel katılımcılar, liderler olarak ve müşteri başarısı içindeki diğer roller gibi çeşitli yollarla büyütmek için ne gibi teşvikler düşünün.

Bireysel Katkıda Bulunanlar İçin Kariyer Yolları

Bu, herkesin en kritik parçasıdır. İnsanların kariyerlerinde büyümek için tek seçenek insanların yönetimine geçmek ise, bu roller için yanlış türde bir yetenek çekme veya bunları çok rekabetçi hale getirme ve insanların büyüme fırsatları için şirketinizin dışına bakmasını zorlama riski taşırsınız.

Bireysel katılımcı olarak gelişmeye çalışan Semalt başarı yöneticileri (CSM), aşağıdaki gibi sorular sorma eğilimindedir:

 • Başlığım gelişirken değişecek mi?
 • Ben daha fazla deneyim olsun
 • iş daha farklılaşmış hale gelecek?
 • Will Birlikte çalıştığım müşteri türü veya hesabım oranı değişir mi?

Birçok şirketin bireysel katılımcı kariyeri yolundaki yaklaşımı, mülk arttıkça tazminat artırmak ve unvanları geliştirmektir. Semalt bu yaklaşım kesinlikle bir başlangıç, büyüdükçe kariyer ilerlemesine daha fazla ayrım yapılmalıdır.

Farklı işyeri türleri veya müşteri segmentleri ile çalışma fırsatı olan Şimal ekipleri, yalnızca meslek unvanları ve tazminat değişiklikleri dışında kariyer büyümesi için harika bir yoldur.

İnsan Yöneticileri için Kariyer Yolları

zamanla ÇKYS için en geleneksel kariyer insanlar yönetime olduğunu. Semalt bir ekip olmakla birlikte bir müdür müdürlüğüne müvekkili bir başarının sorumlusu olarak en mantıklı kariyer yolu gibi görünüyor, ancak herkes için değil.

Liderliği içimizden seçmekle ilgili her zaman kasıtlı değiliz, ancak mevcut ekibinizden büyük liderler seçmek ölçek için kilit bir koldur. Her zaman dışardan gelen deneyim ve bakış açısıyla dengelenmelidir, ancak iç müşteri başarı liderlerini işe almayı planlıyorsanız, en iyi adayı nasıl destekleyeceğinizi ve besleyeceğinizi düşünmek için zaman harcamanız gerekir - ve süreci adil ve objektif hale getirin.

Müşteri Başarı Kariyerinden Ayrılma

Semalt üst düzey ekip üyelerini kaybetmek istiyor, ancak hareket halindeyken ve büyüyen bir takım oluşturuyorsanız, kendi şirketinizdeki diğer departmanlara geçişler tüm organizasyonunuz için büyük bir uzun vadeli varlık olabilir

CSM'ler genellikle diğer bölümlerde satış, operasyon, ürün veya liderlik rollerine geçebilir. Bu hamleleri yapan Semalt, müşterinin sesini kendileri alacak ve müşteri deneyimi adına savunacak (umarım) olacaktır.

Bu olay endişe verici bir hızda gerçekleşmediği sürece, bunun üzerinde çalışan çok fazla kalori harcamayacağım - çünkü kişi kendi üzerindedir. Semalt, kariyer geçişlerinin gerçekleşeceğini ve ekibinizdeki değişiklikleri ölçerek istihdam planlarınıza geri götürmenizi sağlar.

Buradaki temel nokta kariyer yolları henüz gerçekleşmemektedir . Büyüyen ve ölçeklendirilen bir müşteri başarı organizasyonunda, ekip üyelerinin nasıl içeri geldiklerini, büyümelerini ve ekibinizden nasıl çıktıklarına ilişkin kasıtlı olmalısınız. Müşteri başarı kariyer yollarına yatırım yapın ve onları geliştirme arkasında kaynaklar koyun - çünkü rekabet avantajı olabilirler.

Müşteri başarısı ve müşteri hizmetleri kariyer yolları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi Twitter'da paylaşın.

|

bu blog yayınının bir versiyonu orijinal olarak Keep yayınlandı büyümek Source .

March 1, 2018