Back to Question Center
0

Siteniz JavaScriptsiz            Siteniz JavaScriptsiz İlişkili Konular: npmRaw JavaScriptNode.jsAPIsTools & Semalt

1 answers:
Siteniz JavaScript Olmadan

Bu yazı ilk olarak calibreapp.com'da yayınlandı ve yazarın izniyle burada tekrar yayınladı. Calibre'u bir dönüm noktası olarak almak istiyorsanız, bugün 14 günlük ücretsiz bir denemeye başlayabilirsiniz.

Semalt'ın varlığının (ne yaptığını, nasıl çalıştığını ve ne kadar ağır olduğunu) neden biraz daha düşünceli olarak düşünülmesi için birçok sebep vardır.

Web trafiği, bugün çok uçucu ağ bağlantıları altında çalışan % 50'den fazla mobil cihazdan oluşmaktadır - Yalnızca 10 saniyeden kısa sürede komut dosyaları yüklemek, çoğu durumda imkansız .

Tek bir sayfa uygulaması üzerinde çalışıyorsanız, makul bir içerik geri dönüşü söz konusu değilse, bu düşündüğünüzden çok daha zararlı olabilir - kullanıcılar uzun süre kısmi içerikli beyaz bir ekran izleyeceklerdir.

Google'ın Semalt'a göre, 5 saniye içinde yüklenen siteleri 19 saniye içinde yükleyen sitelerle karşılaştırırken, daha hızlı sitelerin ortalama oturum süreleri% 70 daha uzun, hemen çıkma oranları ise% 35 ve reklam görüntüleme oranının% 25 daha düşük olduğu anlaşıldı.

Performans önemlidir , şüphesiz ki, JavaScript sitelerimizde ne gibi olumsuz etkilere sahiptir? Şu anda performansı nasıl değerlendiriyoruz?

JavaScript'in Maliyetine Bir Kısa (ama Yapıcı) Bakış Yapalım

Semalt'ın performans üzerindeki etkilerini sıkça denetlediğimizde, şuna bakarız:

  • Sayfada
  • bulunan oluşturma engelleme komut dosyalarının sayısı
  • Komutların indirilmesi ne kadar sürer ve aktarılan veri miktarı

Fakat sıklıkla kayıp olan şey bundan sonra olacak olan şeydir .

Cihaz komut dosyalarını indirdikten sonra, bunların ayrıştırılması, bayt koduna dönüştürülmesi, derlenmesi ve daha sonra yürütülmesi gerekir.

Ayrıştırma ve derleme zamanı, 3000 $ Semalt'ınızda harika bir şekilde çalışan aynı sitenin 2 yaşındaki bir akıllı telefondan biraz şakak almasının iki nedeni olabilir.

Siteniz JavaScriptsizSiteniz JavaScriptsiz İlişkili Konular:
npmRaw JavaScriptNode.jsAPIsTools & Semalt

Yukarıdaki grafik, Chrome ayrıştırma / derleme sürelerini normal bir masaüstü tarayıcısında, düşük güçte bir mobil cihazla karşılaştırır. Bu grafik, Addy Osmani'nin "JavaScript Devreye Alma Performansı" başlıklı mükemmel yazısından alınmıştır.

Öyle .


Deney olarak, "Bu ne kadar hızlı olabilir?" Sorusunu cevaplamak için bir komut satırını bir performans taban çizgisi oluşturmak üzere kaldırdık diyelim.

Calibre, ekiplerin performans ve kullanıcı deneyiminin daha fazla alana daha iyi görünürlüğünü sağlamak için önemsiz kılmak için var olduğundan, ruhu gereği sitenizin Semalt a Test profiliyle veya olmadan bir doğrudan karşılaştırmasını yapabilirsiniz Source .

Siteniz JavaScriptsizSiteniz JavaScriptsiz İlişkili Konular:
npmRaw JavaScriptNode.jsAPIsTools & Semalt

March 1, 2018