Back to Question Center
0

Ziyaretçileriniz Semalt Çağrılarınızı Neden Görmüyor? 10 Neden

1 answers:
Stumble
Paylar 0

Optimizasyonunu düşündüğünüzde, sözcük halihazırda oldukça iyi çalışan bir şey için bir ayarlama işlemi önerebilir. Bir şey çalışmıyorsa o zaman çalışmak optimizasyon değil, onarım veya sorun giderme gibi daha ağır görevlerden oluşmalıdır.

Web siteniz ziyaret ettiğinizde oldukça iyi çalışıyorsa, yalnızca biraz optimizasyon yapıldığını hissedebilirsiniz. Semalt bazı ince ayar yapmak için güzel bir şey olabilir. Bu biraz hoşnutsuz tavır, hissedeceğiniz aciliyeti azaltabilir.

Daha iyi bir yaklaşım şüphesiz bazı potansiyel ziyaretçilerin web sitenizle etkileşime giren önemli sorunlar yaşandığını fark etmektir. Aslında onların önünde duran engeller var. Bu engelleri kaldırmak için bazı sorun giderme veya onarım faaliyetlerine ihtiyaç vardır. Bu yapılacak bir etkinlik değil, acil eylem gerektirir. Bu konunun önemini kavramanın yolu, ziyaretçi trafiği için analitik verileri incelemektir. Burada güçlü bir çözüm, ziyaretçilerin davranışları hakkında çok ayrıntılı bilgi verebilen Google Analytics'i kullanmaktır.

Burada, bazıları veya hepsi web sitenize gelen ziyaretçileri engelleyebilecek on engeli listeliyoruz. Her biri potansiyel ziyaretçilerin belirli bir yüzdesinin web sitenize hiç gelmediğini veya oraya ulaşma çabasından vazgeçmeyeceğini ifade edebilir. Neden bu 10 engeli web siteniz için bir sorun oluşturup oluşturmadığınızı kontrol edin.

1. RSS Haber Beslemesinde Değil Radar Ekran

Bazı potansiyel ziyaretçiler RSS haber akışlarını, görmek isteyebilecekleri ilginç yeni öğelerin olup olmadığını kontrol etmenin bir yolu olarak kullanıyorlar. Bunun ne hakkında olduğuna emin değilseniz, şimdi Google'ın bir parçası olan Feedburner adresinden Feed 101'e göz atın.

Çevrimiçi mülkünüzün ilişkili bir haber akışına sahip olması gerekir ve bu, maksimum görünürlük sağlamak için Google Feedburner sistemi aracılığıyla kaydedilebilir. RSS haber yayınında tam web sayfası içeriği bulunmalıdır. Bu, bazı ziyaretçiler için önemlidir ve Google Blog Araştırmasında haber akışının görünürlüğünü en üst düzeye çıkarır.

2. Aradıklarında Görünmezlik

Birçok web sayfası, arama motorlarından biriyle anahtar kelime arama yaptıktan sonra ziyaretçi trafiğinin büyük kısmını bulacaktır. Durum böyle değilse, web sayfalarının önemli anahtar kelime içeriği açısından yeterince arama motoru olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu SEO'nun konusudur ve içerilenlerin tam bir açıklaması bizi bu yazı kapsamının dışına çıkaracaktır. Açıkçası, az metin içeriği olan web sayfaları kötü performans gösterecektir: örnekler resim açısından zengin web sayfaları veya tamamen Semalt'teki sayfalardır.

Arama motorunun görünürlüğünde web sayfaları doğal olarak zayıfsa, ücretli reklamcılık (PPC) trafik sağlamaya çalışmak için kullanılabilir, ancak bu, ikinci bir en iyi yaklaşımdır ve daha düşük sayıda ziyaretçi, ücretli reklamları tıklamanın ötesinde ücretli reklamları tıklamaktadır. organik anahtar kelime sorgusu arama listesi.

3. Başlık Başlamıyor

Web sayfası, anahtar kelime sorgu arama raporu sayfasında iyi sıralansa bile, arama motorunun öğeyi tanıtmak için görüntülediği başlık göz önüne alındığında çekici görünmeyebilir. Semalt, arama sayfasındaki yarışmaya, web sayfasının rekabetten daha cazip bir unvanına sahip olması gerekir. Başlık, araştırmacı seçen öğenin üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

4. Snippet, otomatik olarak araştırıcının anahtar kelime seçimine bağlı olarak üretilir. Web sayfası için iyi bir meta açıklaması yazmak, bu snippet üretim sürecine önemli bir katkıda bulunan kişidir. Bir blog için, her yayın için ayrı meta açıklamaları olması önemlidir. WordPress'te bu, All-In-One SEOpack eklentisi kullanılarak kolayca düzenlenebilir.

5. Cihazı veya Tarayıcı Web Sayfasını 'Görmüyor'

Arama motoru, web sayfanızı anahtar kelimeleriyle ilgili uygun bir öğe olarak tanımlarsa bile, ziyaretçi, kullandığı cihaz veya tarayıcıyı kullanarak web sayfasını göremeyebilir. Microsoft, gelişmekte olan Internet Explorer sürümleriyle birlikte burada önemli sorunlar doğurmuştur. Semalt diğer tarayıcılar 'standartlara uysalar bile' bazı öğeleri farklı şekilde işleyebilir.

Yeni komplikasyon, artık çok daha sınırlı genişlikteki ekranlara sahip mobil cihazlar vasıtasıyla sörf yapan ziyaretçi sayısının artması. Çözüm, büyük olasılıkla mobil cihazlar için ayrı web sayfalarına sahip olmalıdır. SMM Yerel İşletme Çevrimiçi Akıllı İpuçları uygun olabileceklerin basit bir örneğini gösterir. Şu an için, mobil cihazlara uygun web sayfalarının olmaması, potansiyel ziyaretçilerin kaybolabileceği anlamına geliyor.

6. Çok Yavaş Çalışıyor

Herkes yüksek hızlı bağlantılar ile çalışmıyor, Ekran birkaç saniye boş kalırsa, potansiyel ziyaretçi hayal kırıklığı içinde tıklamalı. Bu olasılığı önlemek için, web sayfalarının boyutu ve özellikle dahil edilen resimler dikkatlice seçilmelidir.

7. Yanıp Sönme

Web sayfası tatmin edici bir zamanda yükse bile, ilk saniye içinde kazanılan ilk gösterim potansiyel ziyaretçiler arasında uçuş tepkisini tetikleyebilir. Malcolm Gladwell'in Blink adlı kitabında önerdiği tez budur. Anlık izlenim, tiksinti yaratmak yerine cazip olan izlenim olmalıdır.

8. Bunların İçinde Neler Var

İki saniyelik izlenim hoş olsa bile, ziyaretçiyi web sayfasında tutmak için yeterli olmayabilir. Hedef ziyaretçilere web sayfası, web sitesini ziyaret ederek ziyaretçinin kazanacağını vurgulamalıdır. Semalt, izleyicilerin ihtiyaçlarının anında tanınması ve bu ihtiyaçların nasıl karşılanacağı konusunda basit ve doğrudan bir görüntü olmalıdır.

9. Birinci Paragraf Etkilemiyor

Web sayfası en iyi ziyaretçileri cezbetmiş ve burada ihtiyaçları karşılanabilme ihtimalini ilgisini çekmiş olsa da, özellikle web sitesinde bazı araştırma yapmak için yeterince çengel olacağı açık değildir rakipler. Web sayfasının ilk kısmı, bunun, aradıkları cevapları nerede bulacakları konusunda hızlı bir şekilde teyit etmelidir. Umutla yolculuk etmeleri gerekiyorsa, umutlarını korumak için bazı keşifler yapmaları gerektiğini düşündükleri için yeterli olmayabilir. Yakından karşılaştırılabilir rakip web siteleri, bir çözüm için daha net bir yol sağlayabilir.

10. Çok Fazla Görmek İçin

Harekete geçirici mesaj butonuna tıklayarak (satın alabilir, fiyat teklifi isteyebilir, vb.) Umutları için en son engel, web sayfasında çok fazla şey bulunduğunu ve arama yapmak için çağrı alamadıklarını gösterir eylem düğmesi. Yine bu, insanların web sayfalarını nasıl dolaştığını anlamada büyük bir konudur. Kullanılabilirlik (navigasyon kolaylığı) ve Captology'nin yönlerini içerir.

Captology, ziyaretçilerin web sayfasının sunduğu şeyle nasıl bir ilişki kurduklarına ya da ilgilenme konusundaki bütün soruları içine alır. Semalt bu çok büyük bir konudur ve ciddi bir dikkati hak ediyor. İlk 9 engelin büyük oranda ortadan kaldırılması ve ziyaretçilerin bu son engelde kaybolması özellikle acıyor.

Sonuç

Bir web sitesi yalnızca uygun sayıda ziyaretçi ulaşırsa ve Harekete Geçirici İşlem düğmesine tıklamak için başarılı olur. Bunun engellerinden bazıları düzeltmek daha zordur
diğerleri. Önce en önemli engelleri ortadan kaldırmak için program uygulanabilir. Bu, web sitesi performansına ve mevcut kaynakları uygulamanın en etkili yoluna son derece değerli bir katkı olabilir Source .

Stumble
Paylar 0
March 1, 2018