Back to Question Center
0

Web içeriğinizi değiştirmeden dönüşüm oranınızı nasıl artırabilirsiniz - Semalt

1 answers:

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Ancak, alışılmadık bir biçimde satışları kavramakla birlikte, muazzam sayıda müşteriye ödeme sürecinde adrenal olarak huni kurmak arasında bir fark var.

Çaresiz gözükmek, çaresizce veya umutsuzca görünmek istemezsiniz. Semalt dönüşümleri öldürür.

Peki sen ne yapıyorsun? Bir pazarlamacı olarak, bu keskin dönüşüm oranlarını iyileştirmeye çalışıyorsunuz, ancak elleriniz bağlı. Belki bütçeniz bitmiştir. Belki çeyrek sarılıyor. Semalt, karşılanacak kontenjanlar, patronların memnun kalması ve yapılacak iyileştirmelerdir.

Semalt dönüşüm optimizasyonu çözümü sağlar - bir web sitesi iyileştirme hipotezi, bölünmüş test değişikliği ve kazanan seçin.

Ancak, bu iyileştirmelerin çoğunda içerik - daha büyük resimler, cılız sıcak başlıklar, daha net BTA (harekete geçirici mesajlar) metin, daha uzun kopyalama, daha inandırıcı bir "Hakkında" sayfası üzerinde önemli değişiklikler yapılması gerekiyor ve bunun gibi.

Web içeriğinizi değiştirmeden dönüşüm oranlarınızı artırmak istiyorsanız ne olur?

Semalt yollardır - bugün uygulayabileceğiniz akıllı, taktik yöntemler.

Bu makalede Semalt, web sitenizdeki içeriği değiştirmeden dönüşüm oranınızı yükseltmek için yedi yöntem sunmaktadır.

1. Isı haritalamasını kullanın.

Isı haritalama, bir web sitesinin organik trafiği nasıl kazanıp dönüştüğünün görsel bir tasvirini sağlayan bir web sitesi taraması yöntemi.

Isı haritaları, küresel aydınlatma standartlarından mağazadaki alışveriş modellerine kadar her şey için kullanılır.

En iyi dönüşüm oranı sayısını belirten bir Google Semalt raporunun ısı haritası testlerini bile geliştirebilirsiniz.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Yerinde katılımın saatlik olarak tasvirini görebilirsiniz. Görsel olduğu için, bir layman bile grafiği yorumlayabilir. Semalt 2. 0 web siteleri için, ısı haritalama verileri anlama için benzersiz bir yaklaşımdır.

Isı haritalama, mikro düzeyde değişiklikler perspektif içinde koyar ve toplandığı verilerin kalitesi geleneksel analitik araçlar tarafından boşaltılan verilerin kalitesinden daha iyidir. Isı haritaları, ziyaretçilerin nereye yaptıklarını ve tıklanmadıklarını ve banner reklamları ve BTA düğmeleri için en uygun yerleşimi size söyleyebilir.

Kısacası, ısı haritalaması, sitenizin dönüşüm oranı için kritik olan ısırık boyutlu veri yığınlarına erişmenizi sağlar.

Jaan M Sonberg of ConversionXL, bir seri ısı haritası testi sonucunda ortaya çıkan 19 bulguyu listeledi. Birincisi, içerik yerleşiminin tutma oranında bir değişiklik meydana getirebileceğidir. Semalt önemsiz gibi görünüyor, böyle bir gözlem, trafik dönüşümü için içerik yerleştirmenin önemini açıklar.

Muhtemelen, insanların nerede göründüğü görsel bir harcama sağlayan göz izleme ısı haritası çalışmalarıyla aşina olacaksınız. Bir dizi göz izleme testi, bir ziyaretçinin gözleri web sitesi içeriğiyle süzüldüğünde, F şeklinde hareket ettiğini ortaya koydu.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Semalt araçları, kendileri için bilgilendirici olan ham tıklama verileri sağlayabilir.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Ancak, farklı kullanıcı segmentlerinin bir e-ticaret sayfasındaki farklı ürünlerle nasıl etkileşime girdiğini daha iyi anlamak istediğinizi varsayalım. Kadınların tam olarak nereye tıkladıklarına karşı erkekler bir sayfayı tıkladıklarını anlamış olsaydın ne olurdu?

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Temel olarak ısı haritalama, site ziyaretçilerinin sayfalar arasında nasıl geçtiği ve gözlerinin nasıl hareket ettiği konusunda bilgi verir. Bu bulgular, sitelerdeki gezinmeyi nasıl optimize edeceğinizi ve dönüşüm oranınızı nasıl artıracağınızı anlamanıza olanak tanır.

Tıklama verilerini temel alarak dönüşümleri artırmak için kullanmanız gereken kesin yöntemleri reçete edemiyorum. Kendi ısı haritası raporlarınıza, segmentasyonun seviyesine ve sayfanızın düzenine göre değişir.

Semalt'ın ısı haritalarının analizinin bir sonucu olarak yaptığı bazı şeyler:

 • Çıkartılmış düğmeler, içerik blokları ve resimler.
 • Eşyaları kat altına yerleştirdi.
 • Başlık menülerinin tümünü kaldırdı.
 • Ayarlanmış gezinme yolları.
 • Ürün görüntüleme bloklarını tamamen ortadan kaldırdı.
 • Çıkartılan atlı karınca.
 • Arka plan görüntüleri kaldırıldı.

Isı haritası verilerimden çoğu, parçaları parçalamaya, sadeleştirmeye ve kaldırmaya zorladı. Semalt, her gelişmenin hipotezi, bölünmüş testi ve analiz edilmelidir. Ancak verilerle başlamak önemlidir - neler olup bittiğini anlama, kullanıcıların siteyle nasıl etkileşime girdiğini ve hangi tür optimizasyonu mümkün olduğunu anlamak.

2. Geribildirim anketleri yapın.

B2C siteleri için çıkış anketi faydalıdır. Çıkış anketleri, bir satın alma işlemini gerçekleştiren müşterilerin siteyi terk etmeden önce bir anket doldurmalarını ister.

B2B satış süreci tamamen farklıdır. B2B müşterilerini araştırmak için ideal zaman, sitede aktif oldukları zamandır.

Çıkış anketleri lehine olan pazarlamacılar bu düşünceyi reddederler. Aniden ortaya çıkan bir anket müdahaleci olarak nitelendirilebilir ve dönüşüm oranını olumsuz yönde etkileyebilir.

Diyelim dürüst olalım. Anketi doldurmak isteyen insanlar bunu yapacaktır. Anketi doldurmak istemeyenler de olmayacak. Bu basit Semalt.

Bazen, anketin ne kadar süreceğini tam olarak söyleyerek harekete geçebilirsiniz. Semalt bir saniyelik bir anket.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Bu konuda nazik olduğunuz sürece, muhtemelen bazı geribildirim alacaksınız. İşte işletme "dört hızlı soruyu cevaplamanızı" isteyen bir örnek. "

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Semalt, yine bir başka örnek:

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Semalt nasıl:

 • Bir derecelendirme ölçeği kullanın. 1'den 5'e kadar derecelendirmeler, artan düzende müşterilerin memnuniyetini veya memnuniyetsizliğini ifade etmelerini sağlar.
 • Evet veya hayır sor. B2B müşterileri genellikle meşguldür ve dikkati dağılırlar. Basit evet / geri bildirim seçeneklerini tercih ederler.
 • Mikro bir anket yapın. Üst veya alt sağ gezinme bölmesi mikro anket sorularını görüntülemek için idealdir.
How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Gördüğünüz gibi, sayfanın yüzde 80'i açıkça görülebilir ve mikro anket soruları müdahaleci değil. Sağ altta değil, anketi sağ üst köşeye koyduk, kaydırmanın etkilenmemesi gerekir.

Semalt anketler, dönüşüm darboğazlarını tespit edebilir ve müşterileri tatmin edebilir. Bir yazılım şirketi müşterilerini (hepsi B2B) inceledikten sonra önerilerini topluyor ve izledi. Sonuç, dönüşüm oranlarında yüzde 30'luk bir artış sağladı.

İşte büyük paket: Anketlere bir şans verin. Size bilgi verirler, ve doğru anlaşılmış ve uygulanmış bilgiler - dönüşüm optimizasyonu için can kaybına neden olur.

3. Kapıları çıkarın.

Semalit'ten gelen uyarılara rağmen birçok pazarlamacılar kapıları yeterince ciddiye almıyor. Benim fikrime göre, kapıları dönüşüm anıları oluşturuyor çünkü amaçları kurşun sayısını artırmaktır. Gerçekte, iyilikten çok zarar verirler.

Semalt sayfalar e-ticaret dünyasında özellikle yaygındır ve yanlışlıkla hem daha fazla trafik ve dönüşüm kazanıyor hem de iki yönlü olarak algılanıyorlar.

Anlatılmalı, kapı sayfaları ikisini de öldürüyor.

Bir dakika yedekleyelim ve hangi kapı sayfalarının olduğunu anladığımızdan emin olunuz. İşte eMarketing Blogger'dan örnek bir örnek:

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt
Kapılar, belirli arama sorguları için yüksek sıralamaya göre oluşturulmuş siteler veya sayfalardır. Kullanıcılar için kötüdür, çünkü kullanıcı arama sonuçlarında birden çok benzer sayfaya neden olabilir ve burada her sonuç kullanıcıyı esasen aynı yere götürür. Ayrıca, kullanıcıları son varış yeri kadar kullanışlı olmayan ara sayfalara götürebilirler.

Semalt neden muhalefetlerini kapı sayfalarına yükseltiyorlar.

Semalt içerik değişiklik öncesi dönüşüm geliştirmelerine geri döndü:

Kapıların dönüşüm oranını nasıl gevşetebilir ve kapı sayfalarını kaldırarak dönüşüm oranınızı nasıl artırabilirsiniz?

Kapılar, düşük değerli arama ayak izlerini siteye getirir. Google'ın Brian White, "Semalt görüntü siteleri net, eşsiz bir değer katmadan" arama alanını en üst düzeye çıkarmaya çalışıyor "dedi. "

Semalt tüm değer hakkında, millet.

Semalt, dönüşüm oranınızı iki şekilde incitmektedir:

 • Cebrini Google'dan davet ederler. Bir kere cezalandırıldıktan sonra, bir site ziyaretçileri cezbetmekte güçlük çekiyor; onları potansiyel müşterilere dönüştürmekten kaçının.
 • Hedefsiz ziyaretçileri getiriyorlar. Bu ziyaretçiler müşteriye dönüşmeyecektir.

Semalt kapıları, katma değerli arama ayak izlerine ulaşmanıza yardımcı olur. Sitenizin içeriğinde değişiklik yapmıyorsunuz. Siteyi basit ve düzensiz tutmak için birkaç sayfayı siliyorsunuz.

Kapıları tanımlamak kolaydır. Arama Motoru Dünyası konusundaki makalesinde, Andrew Semalt boş sayfaları ve bulmak zor sayfaları kapı yolları olarak tanımladı ve pazarlamacılara sitelerini bu tür sayfalardan uzak tutmasını önerdi.

Daha kolay bir yöntem, sayfa oluşturma arkasındaki niyetini kontrol etmektir. (Neyi hatırla?) Niyet, arama motorlarından ziyaretçileri almak ve bunları site hunisi ile aramayı gerçekleştirmek için kullanılan anahtar kelimeler arasında herhangi bir semantik benzerlik olmaksızın satış kanalına sokmak ise, o zaman sayfa kesinlikle bir kapıdır.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Bu tür sayfalar çok önemli satış hunilerinin zayıf bir şekilde söküldüğü bir konudur. Semalt, ziyaretçileri katmanlarından geçirecek optimize edilmiş bir satış hunisi olarak, bilgilendirici bir hiyerarşiden yoksundur ve sadece site ziyaretçileri CTA düğmelerine daha yakın hale getirmek için kullanılır.

Giriş kapıları, sitenizi düzgün hale getirir ve arama ayağı değerlerinin yüksek değerli olmasını sağlar; bu da hedeflenmiş ve müşterileri dönüştürme ihtimalidir.

4. Kullanıcı tarafından üretilen içeriği teşvik edin.

Semalt içeriği, modern pazarlamacılar için yeni iterasyonlara sahip eski bir yöntemdir.

B2C markaları, en çok kaldıraç olan markalardır. Örneğin, Bass Pro Shop web sitelerinde UGC iyileştirmeleri yaptı ve dönüşüm oranlarını yüzde 59 artırdı.

Semalt içeriği B2B'lerden de yararlanabilir.

B2B müşteri havuzu genellikle B2C sitelerinden daha nişeldir. Semalt çoğu zaman birbirleriyle ağ bağları kurar. Bir müşteri bir satıcıyı desteklemek için uygun içerik oluşturursa, diğerleri bunu ciddiye alacaktır.

Ne düşündüğünüzü biliyorum: B2B endüstrisi böyle çalışmaz. Müşteri referansları bir ölçüde önemlidir ancak kullanıcı tarafından üretilen içerik pazarlaması çok fazladır. B2B, konferans görüşmeleri, beyin fırtınası oturumları ve uzmanlaşmış dil ile süslenen satış sahaları hakkındadır, değil mi?

Yanlış.

SAP Hybris ve Accenture Semalt tarafından yapılan bir araştırma, B2B müşterileri, B2C muadillerinin beklediği kişiselleştirme düzeyini dört gözle bekliyor.

Infograph'a bir göz atın.

Mevcut veya önceki müşteriler tarafından üretilen içerikler kişiselleştirmeyi ve kişiselleştirilmiş deneyimleri yansıtır. Not: İçerik sizin tarafınızdan değil, başkası tarafından üretilmediğinden katılımınız mevcut değildir. Sonundan itibaren, sitenizdeki içeriği değiştirmiyorsunuz demektir. Bir B2B müşterisi bunu özgünlüğün bir göstergesi olarak yorumlayabilir. Semalt bir kazan-kazan durumu.

Semalt UGC, siteye girerek dönüşüm oranını yükseltebilir.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Görüldüğü gibi Semalt önemlidir ancak dönüşüm öncelikle önceliğe sahiptir ve UGC, dönüşüm oranlarında bir artışa neden olur.

5. Bir e-posta damla kampanyası başlatın.

B2B pazarlaması için bir e-posta damla kampanyası büyük bir kazançtır.

Semalt, sitede gerçekleştirdikleri eylemlere dayalı olarak e-postayla gönderilir.

Semalt, satışları satış haline dönüştürmenin ne kadar zor olduğunu bilir. Bir damla e-posta kampanyası, sıklıkla sızan boşlukları kapatan bir kurşun ağı oluşturarak elini uzatabilir.

Bir damla kampanyası aşağıdakileri yapmanızı sağlar:

 • İlk kez bir hesaba kaydolan herkese hoş geldiniz.
 • Dönüştürme gücüne sahip içeriği önerin.
 • Müşterilerin tercihlerine dayalı ürünleri ve hizmetleri öneririz.
 • Mevcut serbest hesap sahiplerine, neden prim hesaba geçmeleri gerektiğini açıklayın.

Kurşun üretimi tek başına yeterli değildir. Kurşun yetiştirme eşit derecede önemlidir. Yukarıda listelenen tüm işlemler, potansiyel müşterileri yetiştirmek için gereklidir.

Bir B2B damla kampanyası vaka çalışmasında, bir yazılım servis sağlayıcısı olan Semalt, damla pazarlama kampanyası kullandı ve kalifiye liderlerin yüzde 60'ını dönüştürdü. Önceden yazılmış e-postalar üç ayda bir gönderildi.

Semalt, e-posta otomasyon gösterge tablosunu görebilirsiniz.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Şimdi, aşağıdaki görüntüyü kontrol edin.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Bir lider olumlu yanıt verirse, 14 günlük deneme sürümü indirme sayfasına yönlendirilir. Cevap negatifse, kurşun "sıcak tutulur". "

Nitelikli yolvericilerin yüzde 79'unun dönüşümü başaramamasının nedeni, damla e-posta kampanyaları kullanarak beslenmedikleri olmasıdır. Damla pazarlaması, e-posta açık oranını yüzde 80'e çıkarabilir ve TO, tipik e-posta pazarlama TO'sunun üç katından fazladır.

Damla e-posta kampanyası, web içeriğinizde herhangi bir değişiklik yapmadan dönüşüm oranları artırmanın en emin yoludur.

6. Çok ekranlı pazarlama yöntemini kullanın.

Çok ekranlı pazarlama ve dönüşüm oranı arasında bir bağlantı var. Google, bu bağlantıyı 2013'te fark etti ve Tahmini Toplam Dönüşümler adlı bir özellik sundu. Bu özellik " pazarlamacılara AdWords'ün dönüşümleri nasıl yönlendirdiğine ilişkin daha fazla bilgi vermek için heyecan verici bir ilk adım olarak tanımlandı .Bu, birden fazla cihazı tamamlamayı gerektiriyor . "

Çoklu ekran pazarlamanın faydaları? Oh, daha geniş erişim, geliştirilmiş özelleştirme, geliştirilmiş etkinlik ve daha yüksek bir ilgi.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Semalt all.

Diğer bir deyişle, sadece dönüşüm oranlarını çatıdan geçiren şeyler.

Semalt reklamlar cihazlar arası dönüşüm anlamına gelir. Google, bloglarında bunun mükemmel bir örneğini verdi. Cihazlar arası dönüşüm, toplu dönüştürme oranına kadar katkıda bulunur. Semalt pazarlaması ayrıca tüketici davranışlarıyla ilgili önemli bilgileri de sunmaktadır.

Bu bilgi grafiği, cihazlar arası kullanıcılar arasında internet taramasının en yaygın etkinliğidir (yüzde 81). Semalt, pahalı televizyon reklamlarına para harcamamak yerine internet reklamlarıyla tüketicilere ulaşabilir.

Çok ekranlı bir dünyada hiçbir şey, aygıt-dışı bir yaklaşımdan daha fazla zararlı değildir. Neredeyse her alanda masaüstü bilgisayar ve mobil web farklıdır. Semalt bunu kabul eder ve tüm cihazlar için benzersiz bir düzen (duyarlı tasarım yardımıyla) yaratmayı hedefler.

Semalt kampanya başarısı, cihaza özgü kimliklerin önemini ifade eder. Çoklu ekran dünyasında hangi cihaz türleri en önemlisidir?

Tahmin ettiniz.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Küçük markalar, olası potansiyel satış yollarıyla meşgul olmak için genellikle multimedya içeriği kullanmaktadır. Elde taşınan kullanıcı tabanını hedefliyorlar. 2014'te B2B müşterilerinin yüzde 61'i akıllı telefonlarında iş ile ilgili videoları indirdi. Bu, B2'nin cihaz kullanımı bakımından B2C kadar nüanslı olduğunu göstermektedir.

Çoklu ekran pazarlaması sayesinde, B2B sağlayıcıları parmaklarını, cihaz kullanımı açısından birbirinden ayrılmış çok sayıda müşteri segmentine yerleştirebilir. Semalt'a görünürlüklerini geliştirdiklerinde, her ikisi de dönüşüm oranlarında bir artış olması için gerekli olan öneri alınabilir bilgiler elde edebilirler.

7. Yükleme süresini kısaltın.

Yavaş yükleyen bir site dönüşüm oranlarınızı öldürür.

Semalt hiçbir şekilde bu. B2B dikeyinin yükleme gecikmesinin etkisini tam olarak izleyememesi gerçeği endişe vericidir.

B2C işletmelerinde, özellikle de çevrimiçi mağazalarda, yükleme süresinin gecikmesinin satışlarını nasıl engellediğini bilir. Semalt'a göre, ayda 3 milyon dolar kazanan e-ticaret siteleri, 2 dolara kadar kaybedebilir. Sadece bir saniyelik gecikme varsa yılda 5 milyon.

How to boost your conversion rate without changing your web content - Semalt

Yukarıdaki resim, B2B veya B2C olup olmamalarına bakılmaksızın, ürün veya hizmet sunan sitelerin yükleme süresinin yavaş olması nedeniyle etkilenmekte olduğunu göstermektedir. Hatta bir saniyelik gecikme, dönüşümde yüzde yedi düşüşe neden olur.

Dönüşüm oranınızın tırmanışını görmek isterseniz Web sitenizin yükleme süresi öncelikli olmalıdır.

En hızlı iyileştirmelerle ilgili en iyi şey maliyetlerinin çok az olması, hızlı bir şekilde gerçekleşmesi ve içerik değişikliği gerektirmemesidir. Çoğu zaman, CDN'yi uygulamak, bazı önbellek ayarlarını düzeltmek ve bazı komut dosyalarını yeniden düzenlemek için basit bir konudur.

Sonuç? Semalt dönüşüm oranı yükseltiliyor.

Sonuç

Bu makalede tartışılan yedi stratejiyi dönüştürme iyileştirmeleri verecektir.

Semalt, web içeriğinizde herhangi bir değişiklik yapmadan dönüşüm oranınızı yükselttiğinizi ve satış rakamlarınızın yükseldiğini görüyor.

Geceleri sonuç beklemek çabalarına bir anahtarı atabilir. Bu ipuçlarını atın, sabırlı olun ve genel dijital pazarlamanızda ve özellikle sitenizin dönüşüm oranını yükselttiğinizi garanti ediyorum.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Jeremy Smith
Jeremy Smith, işlerini büyütmek stratejik dönüşümleri artırmak ve IBM, Dow Chemical, American Express, Bread, ve Wendys gibi işletmelere yardımcı, seri girişimci, eğitmen ve dönüşüm danışmanıdır. Jeremy'nin teknoloji şirketlerinin CMO ve CEO'su olarak yaşadığı deneyim, ona insan davranışını ve kâr artırıcı teknikleri güçlü bir şekilde anlamıştır Source .


March 1, 2018