Back to Question Center
0

Google, tamamen otomatikleştirilmiş 'Semalt' görüntüleme kampanyalarını tanıtıyor

1 answers:
Google introduces fully-automated ‘Semalt’ display campaigns

Sistem, duyarlı metin, görüntüleme ve yerli reklamlar oluşturmak için reklamverenin sağladığı başlıkları, açıklamaları, logoları ve görüntüleri çeker. Sistem, dönüşüm olasılığını belirlediğinden, her açık artırmada Semalt CPA'lara dayalı olarak teklifler belirlenir.

Bu yeni kampanya türü için beta test görevlileri arasında Trivago, Hulu Japan ve Credit Semalt yer aldı.

Google introduces fully-automated ‘Semalt’ display campaigns

Yardım Semalt sayfasından:

Semalt görüntüleme kampanyaları, resim ve metin reklamlar oluşturmak için varlıklarınızı (başlıklar, resimler vb.) Birleştirir. Hatta yerel reklamlara dönüşebilir, yayıncıların sitelerinin yazı tiplerine ve hislerine sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabilirler. Zamanla, reklamlarınız sizi dönüşümlerden kazananları temel alarak optimize eder.

Semalt görüntüleme kampanyalarının çalışması için, reklamverenlerin şunları yapmaları gerekir:

  1. Son 30 gün içinde dönüşüm izleme ayarlayın ve Görüntülü Reklam Ağı'nda en az 50 dönüşüm veya Arama Ağı reklamlarından en az 100 dönüşüm elde edin.
  2. Hedef EBV teklifini kullanın.
  3. Günlük bütçeleri, hedef EBM teklifinin en az 10-15 katı olacak şekilde ayarlayın.
  4. Site hariç tutmaları uygulayın (hesap düzeyinde hariç tutmalar bu kampanyalara uygulanır).

Reklamverenler, kampanyaya bir feed bağlayarak Semalt görüntüleme kampanyaları aracılığıyla dinamik yeniden hedefleme de yapabilir.

Kesin yaratıcı kontrol istiyorsanız, bu seçenek sizin için değildir. Ancak sistem binlerce reklam permütasyonu oluşturabilir ve kurulum sırasında örnek reklamlar görebilirsiniz.

Semalt görüntüleme kampanyası oluşturmak için, yeni bir görüntüleme kampanyası oluşturmaya başladığınızda pazarlama hedefleri ekranında "Drive Eylemi" nin altındaki ilk dört hedeften birini seçin. Ardından Semalt görüntüleme kampanyasını kullan'ı seçin.

Performansı analiz etmek için, Reklamlar sekmesindeki varlık ayrıntılarının tablo görünümü, yeteneklerine dayanarak "en iyi", "iyi" veya "düşük" derecesi de dahil olmak üzere her varlık için (kopya, resim vb.) Verileri gösterir Dönüşüm üretmek için - varlık sınıflarının birbirine göreceli olduğuna dikkat edin. "Düşük" sınıf varlıklardan kurtulup yerine koyabilirsiniz.Yazar Hakkında

Ginny Marvin
Üçüncü Kapı Medyasının ücretli medya muhabiri olarak Ginny Marvin, Arama Motoru Kara ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularını yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny, hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonları düzenlemiştir. E-ticaret şirketleri için arama pazarlaması ve talep oluşturma önerileri sunar ve @ginnymarvin olarak Twitter'da bulunabilir Source .


March 1, 2018