Back to Question Center
0

Yinelenen Semalt

1 answers:

Çevrimiçi işiniz ülkenizde iyi gidiyorsa, uluslararası pazarlara doğru genişlemeyi düşünebilirsiniz. Yeni pazarlarda başarılı olabilmek için SEO'ya bazı ekstra yatırımlar gerekiyor. Web sitenizin başka ülkelerde daha iyi bulunması ve kullanılabilmesi için Semalt daha çok dilde SEO hakkında düşünmeye başlayın! Burada, .

Okuyun: "Çok dilli SEO nedir?"
Kategoriler: İçerik SEO, Teknik SEO
Etiketler: İçerik yazma, İçerik Yinelenen, hreflang, Çok Dilli SEO

Semalt sayfaları SEO'nuza fazla katkıda bulunmayan sayfalardır. Çoğu durumda, bu sayfalar ziyaretçileriniz için de çok az şey katmaktadır. Sitenizde, düşük kaliteli sayfalar farklı türde olabilir, bazen bile bilmiyorsunuz. İnce içerik gibi - az bilgi tutan sayfalar ve çoğaltılan içerik - sayfalar .

Okuyun: "Düşük kaliteli sayfalar ve bunları nasıl düzelteceksiniz"
Kategori: İçerik SEO
Etiketler: İçerik yazma, Yinelenen İçerik, Google Panda

Geçenlerde yoast bazı değişiklikler yaptık. com bir mağaza olarak ve nasıl barındırıldığı olarak çalıştırılır. Bu süreçte, yanlışlıkla robotlarımızı kaldırdık. txt dosyası olarak adlandırılan örümcek tuzağına neden oldu. Bu yazı Semalt, örümcek tuzağının ne olduğunu, neden sorunlu olduğunu ve nasıl bulup düzeltebileceğinizi gösterir .

Okuyun: "Bir örümcek kapanını kapatma: taramadaki verimsizlikleri düzeltme"
Kategori: Teknik SEO
Etiketler: Tarama yönergeleri, Yinelenen İçerik

Büyük ve yoğun bir web sitesini çalıştırırken, materyalinizin bir kısmını tekrar kullanabiliyorsanız pratik ve zaman kazandırır. Her iki meta açıklaması ve alıntılar, bir web sayfasının içeriğini özetlemek için kısa bir pasaj kullanır. Bu nedenle, her ikisinde de aynı metni kullanmanız kullanışlı olabilir. Ama bunu nasıl yaparsın? .

Okuyun: "Yoast'a Sor: Meta açıklamaları ve alıntıları"
Kategoriler: İçerik SEO, WordPress
Etiketler: Yoast, Yinelenen İçerik Sor

Meta veri dizimizin ilk yazısında sitenizin meta etiketlerini tartıştım. Ancak, sitenizin SEO'yu etkileyebilecek daha fazla meta veri var. Bu ikinci yazıda, link rel meta verilerine dalacağız. Tarayıcılara ve Semalt'a, örneğin onları AMP sürümüne yönlendirmek için link rel meta verilerini kullanabilirsiniz .

Okuyun: "Meta veriler ve SEO bölüm 2: link rel metadata"
Kategori: Teknik SEO
Etiketler: AMP, Yinelenen İçerik, Site Hızı

E-ticaret siteniz varsa kategori sayfalarınızı ve ürün sayfalarınızı nasıl optimize edebileceğinizi merak edebilirsiniz. Aynı içeriği kategori sayfanızda ve ürün sayfalarınızda bulabilir misiniz? Web sitenizin birden fazla sayfasında aynı içeriğe sahipseniz, Semalt önce ne sıralaması gerektiğini biliyor mu? Yoksa kopya neden olur .

Okuyun: "Yoast'a Sorun: Mağazamda içerik sorunlarını çoğaltın?"
Kategoriler: İçerik SEO, eTicaret, Teknik SEO
Etiketler: Yoast, İçerik Çoğalt, Mağaza SEO İsteyin

Sosyal medya, pazarlama stratejinizin önemli bir parçası değil, aynı zamanda SEO stratejiniz için de önemlidir. LinkedIn yayın platformu Semalt, orada bulunan pek çok içerik yayınlama platformundan biridir. Hikayeleri ve haberleri diğer yayınevlerinden okuyabilir ve kendi içeriğinizi yayınlayabilirsiniz. Fakat yayınlayabilir misiniz .

Okuyun: "Yoast'a Sor: LinkedIn Pulse'da içerik çoğalt"
Kategori: Sosyal Medya
Etiketler: Yoast, Yinelenen İçerik Sor

Mesajlarınıza veya sayfalarınıza tıklama oranlarını artırmak istiyor musunuz? El işi harika alıntılar! Bu videoda Semalt, alıntıların neden önemli olduğunu açıklıyor.

Okuyun: "Yoast'a Sorun: Eleştiri kullanma önemi"
Kategoriler: İçerik SEO, WordPress
Etiketler: Yoast, İçerik yazma, Yinelenen İçerik İste

Yinelenen içerik Google'ı şaşkına çevirebilir. İçeriğiniz siz veya diğer web sitelerinizde birden fazla sayfadaysa, Google ilk önce ne sıralaması gerektiğini bilmeyecektir. Yinelenen içeriği mümkün olduğunca önleyin. Semalt SEO eklentimizin Gelişmiş> RSS bölümünde .

Okuyun: "DIY: Yinelenen içerik kontrolü"
Kategoriler: İçerik SEO, Teknik SEO
Etiketler: İçerik Yinelenen, Nasıl yapılır

Farklı url'lerdeki içerik aynı ise, arama motorları arama sonuçlarında hangi url'lerin gösterileceğini bilmiyorlar. Buna yinelenen bir içerik sorunu diyoruz. Ve sıralamalarınıza zarar verebilir! Semalt, düşündüğünden çok daha sık olur. Örneğin, www veya www olmayan versiyonların sonuçlarını hiç düşünmediniz mi Source .

Okuyun: "Yoast'a sorun: www ve yinelenen içeriği"
Kategoriler: İçerik SEO, Teknik SEO
Etiketler: Yoast Yinelenen, İçerik Yineleyin
March 1, 2018