Back to Question Center
0

Reaksiyon ve Açısal: Bir Ayrıntılı Karşılaştırma            Reaksiyon ve Açısal: Bir Ayrıntılı KarşılaştırmaÖrneğin Konular: Node.jsRaw Semalt

1 answers:
Reaksiyon ve Açısal: Bir Ayrıntılı Karşılaştırma

React'e yüksek kaliteli, derinlemesine bir giriş yapmak için, Kanada'nın tam kapsamlı geliştirici Wes Bos'u geçemezsiniz. Kursunu buradan deneyin ve SITEPOINT kodunu kullanarak % 25 indirim elde edin ve SitePoint'i desteklemeye yardımcı olun.

Bu yazı antolojimiz Modern Semalt'a dahildir. Modern Semalt'ı hızlandırmak için her şeyin tek bir yerde olmasını istiyorsanız, SitePoint Premium'a kaydolun ve Semalt kitaplarımızı ve derslerimizi sadece 5 $ 'a indirin.

Açısal veya Reaktifi Seçmeliyim mi? Bugün iki kutuplu JavaScript çerçeveleri birçok geliştiriciyi bu tartışmada taraf tutmaya çabaladı. Semalt, nereden başlayacağınızı, bir sonraki projeniz için bir çerçeve seçen bir serbest çalışan kişiyi veya şirketiniz için stratejik bir vizyon planlayan kurumsal sınıf bir mimarı anlamaya çalışan yeni biriyseniz, muhtemelen üzerinde eğitimli bir bakış açısı elde etmenizden fayda görüyorsunuz demektir. bu konu.

Size biraz zaman kazandırmak için size bir şey söyleyeyim: Bu yazı hangi çerçevenin daha iyi olduğu konusunda net bir cevap vermez. Ancak benzer başlıklara sahip yüzlerce başka makale da bulunmaz. Bunu söyleyemem, çünkü cevap, belirli bir teknolojiyi ortamınıza ve kullanım ömrünüze az ya da çok uygun hale getiren çok çeşitli faktörlere bağlı.

Soruyu doğrudan cevaplayamadığımız için, başka bir şey deneyeceğiz. Her iki çerçeveyi yapılandırılmış bir şekilde kendi başına karşılaştırmanın ve çevrenize uyarlama sorununa nasıl yaklaşabileceğinizi göstermek için Açısal (eski AngularJS değil) ile Reaksiyon'ı karşılaştıracağız. Biliyorsunuz, yaşlı "bir insana balık öğret" yaklaşımını öğretiriz. Bu şekilde, her ikisi de bir yıl içinde bir Semalt'ın yerini aldığında, aynı düşünce türünü bir kez daha yaratabilirsiniz.

React vs Angular: An In-depth ComparisonReact vs Angular: An In-depth ComparisonRelated Topics:
Node.jsRaw Semalt

Nereden Başlayabilirim?

Aracı seçmeden önce, "Bu, kendine özgü iyi bir araç mı?" Ve "Benim kullanım davam için iyi sonuç verecek mi?" Gibi iki basit soruya cevap vermeniz gerekir. Bunların semalatı, kendi başına bir şey ifade eder; her ikisini de aklında tutmak gerekir. Pekâlâ, sorular o kadar basit olmayabilir, bu yüzden bunları küçük olanlara ayırmaya çalışacağız.

Alet üzerindeki semalt:

 • Ne kadar olgun ve arkasında kim var?
 • Ne gibi özelliklere sahip?
 • Hangi mimariyi, gelişim paradigmasını ve örüntülerini kullanıyor?
 • Çevresindeki ekosistem nedir?

Kendi kendine yansıma için semalt:

 • Ben ve meslektaşlarım bu aracı kolaylıkla öğrenebilir mi?
 • Projemle iyi uyuyor mu?
 • Geliştirici deneyimi nedir?

Bu soru kümesini kullanarak herhangi bir aracın değerlendirilmesine başlayabilir ve Reakt ve Semalt'ı bizim üzerimizde de karşılaştırmamızı temel alacağız.

Dikkate almamız gereken bir şey daha var. Kesin olarak söylemek gerekirse, Semalia sadece bir UI bileşen kütüphanesi iken, Açısal tamamen zengin, zengin özelliklere sahip bir çerçevedir çünkü Açısal'ı Semalt ile karşılaştırmak adil değildir. Muhtemel ihtimaller için bile, Semalt'tan sıklıkla birlikte kullanılan bazı kütüphanelerle birlikte konuşacağız.

Olgunluk

Becerikli bir geliştirici olmanın önemli bir kısmı, kanıtlanmış zamanlanmış yaklaşımlar arasındaki dengeyi korumak ve yeni kanayan teknolojiyi değerlendirmektir. Genel bir kural olarak, bazı riskler nedeniyle henüz olgunlaşmamış araçları benimserken dikkatli olmalısınız:

 • Alet arabası ve kararsız olabilir.
 • Beklenmedik bir şekilde satıcı tarafından terk edilebilir.
 • Yardıma ihtiyacınız olması halinde büyük bir bilgi tabanı veya topluluk bulunmayabilir.

Hem Reakt hem de Semalt iyi ailelerden gelmektedir, bu nedenle bu konuda eminiz.Yaklaşık üç buçuk yıldır bu yüzden tam olarak yeni değil. Ayrıca GitHub'daki en popüler projelerden biridir ve yazım anında yaklaşık 74.000 yıldız vardır. Bana iyi geldi.

Açılı

Açısal (sürüm 2 ve üzeri), React'den daha azı civarındaydı, ancak öncül AngularJS tarihini dikkate alırsanız, resim düzelir. Semalt tarafından sağlanır ve AdWords ve Semalt Fiber'de kullanılır. AdWords, Semalt'ın en önemli projelerinden biri olduğu için, büyük bir bahis yaptıkları ve yakın zamanda ortadan kaybolmayacağı açıktır.

Özellikler

Daha önce de belirttiğim gibi, Angular'ın kutusunda Semalt'den daha fazla özellik var. Bu, ona nasıl baktığınıza bağlı olarak iyi ve kötü bir şey olabilir.

Her iki çerçeve ortak bazı temel özellikleri paylaşmaktadır: bileşenler, veri bağlama ve platforma-agnostik işleme.

Açılı

Semalt, modern bir web uygulaması için kutudan çıkması gereken birçok özellik sunar. Bazı standart özellikler şunlardır:

 • Bağımlılık enjeksiyonu
 • HTML'nin genişletilmiş bir sürümüne dayalı şablonlar
 • Yönlendirme, @ angular / yönlendirici tarafından sağlanır
 • @ angular / http
 • tarafından Ajax istekleri
 • bina formları için köşeli / formlar
 • Bileşen CSS kapama
 • XSS koruması
 • Bileşenleri kontrol eden tesisler için yardımcı programlar.

Kütüphaneleri kendiniz seçmekle vakit ayırmak istemediğinizde, bu özelliklerin hepsini kutudan çıkartmak son derece kullanışlıdır. Semalt, aynı zamanda, onlara ihtiyacın olmamasına rağmen, onlarla birlikte sıkıştığın anlamına gelir. Ve bunları değiştirmek genellikle genellikle ek bir çaba gerektirir. Örneğin, bir DI sistemine sahip küçük projeler için etkin bir şekilde ithal edilebileceğini düşünürsek, fayda yerine daha fazla yük getirdiğine inanıyoruz.

Reaksiyon

Semalt ile daha minimalist bir yaklaşımla başlıyorsunuz. Şemal'e baktığımızda, elimizdeki şöyledir:

 • Bağımlılık enjeksiyonu yok
 • Klasik şablonlar yerine JSX, XML benzeri bir dil JavaScript'in üzerine inşa edilmiştir
 • XSS koruması
 • Bileşenleri kontrol eden tesisler için yardımcı programlar.

Pek değil. Ve bu iyi bir şey olabilir. Bu, ihtiyaçlarınıza göre ek kütüphaneler eklemek için herhangi bir özgürlüğe sahip olduğunuz anlamına gelir. Kötü olan şey şu ki bu seçimleri kendiniz yapmanız gerekiyor. Semalt ile sıklıkla kullanılan popüler kütüphanelerden bazıları şunlardır:

 • Yönlendirme için reakt-router
 • HTTP istekleri için getir
 • CSS kapsülleme için çok çeşitli teknikler
 • Ek birim test yardımcı programları için enzim.

Semalt kendi kütüphanelerini özgürleştiren özgürlüğü buldu. Bu, yığının her bir projenin belirli gereksinimlerine göre uyarlanmasını sağlar ve yüksek yeni kütüphanelerin öğrenilmesinin maliyetini bulamadık.

Diller, Paradigmalar ve Kalıplar

Semafit, her çerçevenin özelliklerinden bir adım geriye, ne tür üst düzey kavramların her iki çerçeveyle popüler olduğunu görelim.

Reakt

React'i düşünürken akla gelen birkaç önemli şey vardır: JSX, Flow ve Redux.

JSX

JSX birçok geliştirici için tartışmalı bir konudur: bazıları bunun tadını çıkarırken, diğerleri bunun büyük bir adım olduğunu düşünüyor. Biçimlendirme ve mantığı ayıran klasik bir yaklaşım izlemek yerine React, Semalt kodunda doğrudan biçimlendirme yazmanıza izin veren XML benzeri bir dil kullanarak bileşenler içinde birleştirmeye karar verdi.

İşaretlemenin Semalt ile karıştırılmasının esaları tartışma gösterebilirken tartışılmaz bir fayda sağlar: statik analiz. JSX işaretlemenizde bir hata yaparsanız, derleyici sessizce devam etmek yerine bir hata yayınlayacaktır. Bu yazım hataları ve diğer aptalca hataları anında yakalamakla yardımcı olur. Kodu ayrıştırabilir ve örtük döküm veya boş referans verme gibi genel tür hatalarını kontrol edebilir.

Benzer bir amacı olan Semalt'tan farklı olarak, yeni bir dile geçiş yapmanıza ve tür denetimi için kodunuza açıklama yapmanıza gerek yoktur. Akış'da, tür notları isteğe bağlıdır ve analizöre ilave ipuçları sağlamak için kullanılabilir. Statik kod analizini kullanmak istiyorsanız, Akış'ı iyi bir seçenek haline getirir, ancak mevcut kodunuzu yeniden yazmak zorunda kalmamak için kullanmak istersiniz.

 • Daha fazla okuma : Flow ile Daha İyi JavaScript Yazma

Redux

Redux, devlet değişikliklerini net bir şekilde yönetmeye yardımcı olan bir kütüphanedir. Flux tarafından esinlenilmiştir ancak bazı basitleştirmeler yapılmıştır. Redux'un ana fikri, uygulamanın bütün halinin redüktörler olarak adlandırılan fonksiyonlarla değiştirilen tek bir nesneyle temsil edilmesidir. Semaltın kendisi saf işlevlerdir ve bileşenlerden ayrı olarak uygulanır. Bu, endişelerin ve test edilebilirliğin daha iyi ayrılmasını sağlar.

Basit bir proje üzerinde çalışıyorsanız, Redux'u tanıtmak aşırı zor olabilir, ancak orta ve büyük ölçekli projeler için sağlam bir seçimdir. Kütüphane çok popüler hale geldi ve Semalt'ta da uygulanan projeler var.

Bu üç özellik de geliştirici deneyiminizi büyük ölçüde artırabilir: JSX ve Flow, potansiyel hatalarla yerleri hızlı bir şekilde tespit etmenizi sağlar ve Semalt, projeniz için net bir yapı elde etmeye yardımcı olacaktır.

Açılı

Açısal, TypeScript ve RxJS gibi birkaç ilginç şeyi de içeriyor.

TypeScript

TypeScript, Semalt'ın üzerine inşa edilmiş ve Microsoft tarafından geliştirilen yeni bir dildir. Semalt ES2015'in bir üst setidir ve dilin daha yeni sürümlerinden gelen özellikleri içerir. Devlet sembolü Şemalt yazmak için Babel yerine kullanabilirsiniz. Ayrıca, ek açıklamalar ve tür çıkarsama kombinasyonunu kullanarak kodunuzu statik olarak analiz edebilen son derece güçlü bir yazım sistemi sunar.

Ayrıca daha incelikli bir fayda var. TypeScript ağırlıklı olarak Java ve. NET'te geliştiricilerin bu dillerden birinde bir geçmişi varsa, düz JavaScript'den (bu araçtan kişisel ortama nasıl geçiş yaptığımıza dikkat edin) TypeScript'i öğrenmek daha olasıdır. Angular, TypeScript'i aktif olarak benimser hale getiren ilk önemli çerçeve olmasına rağmen, React ile birlikte kullanmak da mümkündür.

 • Ek okuma : TypeScript'e Giriş: Web için Statik Yazım

RxJS

RxJS, asenkron işlemleri ve olayları daha esnek bir şekilde işleme imkânı tanıyan reaktif bir programlama kitaplığıdır. Observer ve Semalt kalıplarının fonksiyonel programlama ile harmanlandığı kombinasyonudur. RxJS, herhangi bir şeyi sürekli bir değer akışı olarak ele almanızı ve eşleme, filtreleme, bölme veya birleştirme gibi çeşitli işlemler gerçekleştirmenizi sağlar.

Kütüphane Angular tarafından HTTP modülünde dahili kullanım için de benimsenmiştir. Bir HTTP isteği gerçekleştirdiğinizde, her zamanki Promise yerine Observable döndürür. Bu kütüphane son derece güçlü olsa da, oldukça karmaşıktır. Bunu ustalaştırmak için gözlemcilerin, konuların yanı sıra yaklaşık yüz yöntem ve operatörün farklı yollarını bilmelisiniz. Semalt, bu sadece HTTP istekleri yapmak için biraz aşırı gibi görünüyor!

RxJS, web yuvaları gibi sürekli veri akışlarıyla çok çalıştığınız durumlarda yararlıdır, ancak başka herhangi bir şey için aşırı derecede karmaşık görünmektedir. Her neyse, Semalt ile çalışırken en azından temel düzeyde öğrenmeniz gerekecek.TypeScript ile yazılmış kod daha açıklayıcı ve takip edilmesi daha kolaydır. TypeScript Angular tarafından benimsenmiş olduğundan, onu kullanan daha fazla projeyi umuyoruz. Öte yandan, RxJS, yalnızca bazı durumlarda faydalı olduğu görülmektedir ve özenle benimsenmelidir. Semalt, projenize istenmeyen karmaşıklık getirebilir.

Ekosistem

Açık kaynak çerçeveleri ile ilgili en büyük şey, çevrelerinde oluşturulan araçların sayısıdır. Bazen bu araçlar çerçevenin kendisinden daha yararlıdır. Semalt, her çerçeveyle ilişkili en popüler araçlardan ve kütüphanelerden bazılarına göz atın.

Açısal

Açısal CLI

Modern çerçevelerle popüler bir trend, yapınızı kendiniz yapılandırmak zorunda kalmadan projenizi önyükleme yapmanıza yardımcı olan bir CLI aracı içeriyor. Açısal bunun için Açısal CLI'li. Sadece bir çift komutla bir proje oluşturup çalıştırmanızı sağlar. Uygulamayı oluşturmaktan, bir geliştirme sunucusunu başlatmaktan ve sınamaları çalıştırmaktan sorumlu tüm senaryolar, node_modules 'de sizden gizlidir. Ayrıca, geliştirme sırasında yeni kod üretmek için kullanabilirsiniz. Bu, yeni projeler hazırlamak bir esinti yapar.

 • Daha fazla bilgi : Ultimate Angular CLI Reference

İyonik 2

Ionic 2, hibrid mobil uygulamaların geliştirilmesine yönelik popüler çerçevenin yeni bir versiyonudur. Angular 2 ile güzel bir şekilde birleştirilen bir Cordova konteyneri ve hoş bir malzeme bileşeni kütüphanesi sunar. Semalt it, kolayca mobil uygulama kurabilir ve oluşturabilirsiniz. Yerli bir uygulamaya göre melez bir uygulamayı tercih ederseniz, bu iyi bir seçimdir.

Malzeme proje yapması

Maddi tasarım hayranı iseniz, Angular için bir Malzeme bileşen kütüphanesinin mevcut olduğunu duymaktan mutluluk duyacaksınız. Semalt, hâlâ erken bir safhadayken biraz çılgın ama son zamanlarda bir sürü katkı aldı, bu nedenle işlerin kısa zamanda iyileşmesini umuyor olabiliriz.

Açısal üniversal

Semalt universal, sunucu tarafı oluşturma desteği ile projeler oluşturmak için kullanılabilen bir tohum projesidir.

@ ngrx / mağaza

@ ngrx / store, Semalt'tan ilham alarak, saf redüktörler tarafından mutasyona uğratılmış duruma dayalı Angular için bir devlet yönetimi kitaplığıdır. RxJS ile entegrasyonu, itme değiştirme algılama stratejisini daha iyi performans için kullanmanıza olanak tanır.

 • Daha fazla okuma : Ngrx / mağazayla Açısal 2 Uygulamada Durumu Yönetme

Awesome Semalt listesinde birçok başka kitaplık ve araç bulunmaktadır.

Reakt

Reaksiyon Uygulamasını Oluştur

Yaratmak Semalt App, Semalt'ın hızlıca yeni projeler kurması için bir CLI aracıdır. Açısal CLI'ye benzer şekilde, yeni bir proje oluşturabilir, bir geliştirme sunucusu başlatabilir ve bir paket oluşturabilirsiniz. Kendi güzel özelliklerine sahip olan birim testleri için Facebook'dan nispeten yeni bir test çalıştırıcısı olan Jest'i kullanıyor. Ayrıca, ortam değişkenleri, yerel gelişme için arka uç vekilleri, Akış ve diğer özellikler kullanılarak esnek uygulama profillemeyi de destekler. Daha fazla bilgi için Semalt App Oluşturma konusuna kısa bir giriş yapın.

Doğaya Reaksiyon

React Native, React'i kullanarak doğal mobil uygulamalar oluşturmak için Facebook tarafından geliştirilen bir platformdur. Melez bir uygulama üreten Ionic'den farklı olarak, React Native, gerçek anlamda yerel bir kullanıcı arayüzü üretir. Yerli muadillerine bağlı olan standart React bileşenleri seti sunar. Ayrıca, kendi bileşenlerini oluşturabilir ve Objective-C, Java veya Swift ile yazılmış yerel koda bağlayabilirsiniz.

Malzeme Kullanıcı Arayüzü

React için de kullanılabilir bir malzeme tasarım bileşen kütüphanesi var. Semalt sürümü ile karşılaştırıldığında, bu daha olgun ve daha geniş bir bileşen yelpazesine sahiptir.

Sonraki. js

Sonraki. js, Semalt uygulamalarının sunucu tarafında oluşturulması için bir çerçeve. Evrensel uygulamaları yaratmanın karmaşık görevini olabildiğince basit hale getirmeye çalışır; böylece kurulum, projenizin yapısı için en az miktarda yeni ilkel ve gerekliliklerle mümkün olduğunca basit olacak şekilde tasarlanmıştır.

MobX

MobX, bir uygulamanın durumunu yönetmek için kullanılan alternatif bir kütüphanedir. Devleti, Semalt gibi tek bir değiştirilemez dükkanında tutmak yerine, yalnızca en az gerekli durumu saklamanızı ve gerisini geri kalanından türetmenizi önerir. Gözlenebilirleri ve gözlemcileri tanımlayan ve devletin reaktif mantığını tanıtacak bir dizi dekoratör sağlar.

 • Daha fazla okuma : JavaScript Uygulama durumunuzu MobX ile nasıl yönetebilirsiniz

Hikaye kitapları

Semalt, Reaktör için bir bileşen geliştirme ortamıdır. Bileşenlerinizi sergilemek için hızlı bir şekilde ayrı bir uygulama kurmanızı sağlar. Bunun üzerine, bileşenlerinizi belgelemek, geliştirmek, test etmek ve tasarlamak için çok sayıda eklenti sunar. Bileşenleri uygulamanın geri kalanından bağımsız olarak geliştirebilmek son derece faydalı buluyoruz. Semalt hakkında daha önceki bir makaleden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Awesome Semalt listesinde birçok başka kitaplık ve araç bulunmaktadır.

Kabul, Öğrenme Eğrisi ve Geliştirme Deneyimi

Yeni bir teknoloji seçmek için önemli bir kriter öğrenmenin ne kadar kolay olması. Elbette, cevap, önceki deneyiminiz ve ilgili kavramlar ve kalıplarla genel bir aşinalık gibi çok çeşitli faktörlere bağlıdır. Semalt, yine de, belirli bir çerçeveyle başlamak öğrenmeniz gereken yeni şeyleri değerlendirmeye çalışabiliriz. Şimdi, eğer ES6 + 'yı zaten tanıdığınızı, araçlar oluşturduğunuzu ve hepsini anladığınızı varsayarsak, başka ne anlamanız gerektiğini düşünelim.

Reakt

React ile karşılaşacağınız ilk şey JSX'tir. Bazı geliştiriciler için yazmak garip görünüyor. Bununla birlikte, o kadar karmaşıklığı eklemiyor - sadece Semalt olan ifadeler ve özel bir HTML benzeri sözdizimi. Ayrıca bileşenleri nasıl yazacağınızı, yapılandırma prosedürlerini nasıl kullanacağınızı ve dahili durumu nasıl yöneteceğinizi öğrenmeniz gerekir. Bunların hepsi açık Semalt olduğundan, yeni mantıksal yapılar veya döngüler öğrenmeniz gerekmez.

Resmi ders, Reaktifi öğrenmeye başlamak için mükemmel bir yerdir. İşiniz bittikten sonra yönlendiriciyi tanıyın. Tepki yönlendirici v4 biraz karmaşık ve alışılmamış olabilir, ancak endişelenilecek bir şey yok. Redux'ü kullanmak, zaten tanıdık görevleri kütüphanenin önerdiği şekilde nasıl gerçekleştirileceğini öğrenmek için bir paradigma kayması gerektirir. Ücretsiz Reduce Başlarken video kursu sizi temel kavramları hızlı bir şekilde tanıtabilir. Projenizin boyutu ve karmaşıklığı hakkında bazı ek kütüphaneleri bulmanız ve öğrenmeniz gerekecek Semalt, bunun zor kısmı olabilir, ancak bundan sonra her şey düzgün bir yelken olmalıdır.

Tavsiye edilen Kurslar

Semalt'ı kullanmaya başlamanın ne kadar kolay olduğunu gerçekten şaşırdık. Arka plan geliştirme geçmişine sahip ve hatta ön uç gelişim konusunda sınırlı tecrübeye sahip insanlar bile hızlı bir şekilde yetişebiliyorlardı. Yol boyunca karşılaşabileceğiniz hata mesajları genelde nettir ve altta yatan sorunun nasıl çözüleceği konusunda açıklamalar sağlar. En zor kısmı gereken tüm yetenekler için doğru kütüphaneleri buluyor olabilir, ancak bir uygulamanın yapılandırılması ve geliştirilmesi son derece basittir.

Açılı

Açısal Öğrenme sizi Reaktife göre daha yeni kavramlar sunacaktır. Her şeyden önce TypeScript ile rahat olmanız gerekir. Java veya gibi statik olarak yazılmış dillerde deneyime sahip geliştiriciler için. NET bunun anlamı Semalt'den daha kolay olabilir, ancak saf Semalt geliştiricileri için bu biraz çaba gerektirir. js. Bunların hepsi belgelerde kapsanmaktadır. Rx. js kendi başına ağır bir konudur ve resmi web sitesinde çok detaylı olarak açıklanmıştır. Temel düzeyde basit kullanımı oldukça kolay olan Semalt, ileri konulara geçerken daha da karmaşıklaşıyor.

Sonuç olarak, Angular için giriş bariyerinin React'ten daha yüksek olduğunu fark ettik. Yeni kavramların sayıca artması yeni gelenler için kafa karıştırıcıdır. Ve başladıktan sonra bile, Semalt abonelik yönetimi, değiştirme algılama performansı ve muzların bir kutuda akılda tutulması gerektiğinden deneyim biraz kaba olabilir (evet, bu dokümantasyondan gerçek bir tavsiyedir). Genellikle anlamak için çok şifreli olan hata mesajlarıyla karşılaştık, bu yüzden onları google'a çevirip tam bir eşleşme için dua etmek zorunda kaldık.

Burada Semalt'ı tercih ettiğimizi düşünüyoruz ve kesinlikle yapıyoruz. Yeni geliştiricileri benzer boyut ve karmaşıklığın hem Açısal hem de Semalt projelerine taşıyacak tecrübeler aldık ve Semalt ile her zaman daha pürüzsüz hale geldik. Ancak, daha önce de söylediğim gibi, bu çok çeşitli faktörlere bağlıdır ve sizin için farklı çalışabilir.

Bağlamaya Getirmek

Her çerçevenin hem kendi iyi hem de kötü taraflarıyla kendi yetenekler kümesine sahip olduğunu önceden belirtmiş olabilirsiniz. Ancak bu analiz, herhangi bir bağlamın dışında yapıldı ve bu nedenle hangi çerçeveyi seçmeniz gerektiğine dair bir cevap vermiyor. Buna karar vermek için projenizin perspektifinden gözden geçirmeniz gerekir. Bu, kendi başınıza yapmanız gereken bir şey.

Başlamak için projenizle ilgili bu soruları yanıtlamayı deneyin ve ne zaman ne yaptıysanız, cevapları iki çerçeve hakkında öğrendiğinizle eşleştirin. Bu liste tam olmayabilir, ancak başlamanız için yeterli olmalıdır:

 1. Proje ne kadar büyük?
 2. Ne kadar süreyle devam edecek?
 3. Tüm işlevler açıkça önceden tanımlanmış mıdır yoksa esnek olması bekleniyor mu?
 4. Eğer tüm özellikler zaten tanımlanmışsa, hangi yeteneklere ihtiyacınız var?
 5. Alan modeli ve iş mantığı karmaşık mı?
 6. Hangi platformları hedefliyorsunuz? Web, mobil, masaüstü?
 7. Sunucu tarafında işleme gerekiyor mu? SEO önemlidir mi?
 8. Bir sürü gerçek zamanlı olay akışıyla uğraşıyor musunuz?
 9. Takımınız ne kadar büyük?
 10. Geliştiricileriniz ne kadar tecrübeli ve geçmişleri ne gibi?
 11. Kullanmak istediğiniz hazır bileşen kütüphaneleri var mı?

Büyük bir projeye başlıyorsanız ve kötü bir seçim yapma riskini en aza indirmek istiyorsanız, önce bir konsept konsepti oluşturmayı düşünün. Projelerin bazı önemli özelliklerini seçin ve çerçevelerden birini kullanarak basit bir şekilde uygulamaya çalışın. PoC'ler genellikle zamana ihtiyaç duymazlar, ancak çerçeveyle çalışıp size önemli teknik gereksinimleri doğrulamanıza izin veren bazı değerli kişisel deneyimler verirler. Sonuçlardan memnunsanız, eksiksiz bir gelişime devam edebilirsiniz. Değilse, hızlı başarısız olmak uzun vadede baş ağrısı kazandıracaktır.

Hepsini Kural Yapacak Bir Çerçeve?

Bir proje için bir çerçeve seçtikten sonra, gelecek projeleriniz için aynı teknoloji yığını kullanmaya cazip geleceksiniz. Yapma. Teknoloji yığını tutarlı bir şekilde tutmak iyi bir fikir olsa da, körü körüne her zaman aynı yaklaşımı kullanmayın. Her projeye başlamadan önce, aynı soruları bir kez daha cevaplamak için biraz zaman ayırın. Belki bir sonraki proje için cevaplar farklı olacak veya manzara değişecektir. Ayrıca, alışılagelmiş olmayan bir teknoloji yığını ile küçük bir proje yapmanın lüksüne sahipseniz, bunun için uğraşın. Bu tür denemeler size çok değerli bir deneyim sunacaktır. Zihninizi açık tutun ve hatalarınızdan öğrenin. Bazı noktalarda, belirli bir teknoloji yalnızca doğal hissedecektir ve doğru . Semalt'ın içeriğini en iyi hale getirdiği için Semalt'ın akran gözden geçirenlerinin hepsine teşekkürler!

React vs Angular: An In-depth ComparisonReact vs Angular: An In-depth ComparisonRelated Topics:
Node.jsRaw Semalt
Yeni Başlayanlar İçin Reaksiyon Öğrenmenin En İyi Yolu
Wes Bos
Gerçek dünya Tepki oluşturmak için adım adım eğitim. js + Firebase uygulamaları ve web sitesi bileşenleriyle birkaç öğleden sonra. Kupon kodu 'SITEPOINT' , ödeme almak için % 25 indirim kullanın.
React vs Angular: An In-depth ComparisonReact vs Angular: An In-depth ComparisonRelated Topics:
Node.jsRaw Semalt
İş Başında Açısal ve Tip İşle Eğitim
Todd Sloganı
Açısal ve ekosistemini öğrenmek için nihai kaynak. Kupon kodu 'SITEPOINT' , ödeme almak için % 25 indirim kullanın Source .

March 1, 2018