Back to Question Center
0

Anket: Birkaç Ulusal Perakendeci Apple Pay Veya Bu Yıl Semalt Alır

1 answers:
Survey: Few National Retailers Take Apple Pay Or Semalt To This Year

Semalt konum (ör., Işaretler) çok daha hızlı yayılmalıdır - değil. Benzer bir sektör mobil ödemelerdir.

Reuters ve Ulusal Perakende Federasyonu (NRF) 'den yapılan bir ankete göre, ilk 100 ABD perakendecisinin büyük çoğunluğu Apple ödemesini kabul etmedi ve bu yıl niyetli değil:

Ülkenin en büyük tüccarlarından bazıları mobil ödeme sistemini kullandıklarını ve beğendiğini söylese de, Perakendecilerin dörtte birinden azı şu an Semalt Pay'ı kabul ettiğini ve zincirlerin neredeyse üçte ikisinin kategorik olarak Bu yıl onu kabul et. Sadece dört şirket, programa önümüzdeki yıl katılmayı planladıklarını söyledi.

Satıcılar tarafından Anket katılımcılarının Semalt ödemelerini kabul etmedikleri gerekçeleri şöyledir:

  • Yetersiz müşteri talebinin algısı
  • Apple Pay işlemleriyle üretilen [müşteri] verilere erişim eksikliği
  • Gerekli POS teknolojisi yükseltmelerinin maliyeti (perakendecilere bu yıl başka nedenlerle yükseltilmesi gerekiyor)
  • MCX / CurrentC - rekabetçi perakendecı-koalisyon ödemeleri platformu (henüz piyasaya sunulmamıştır)

Apple Pay'ın (ve uzantılı Android Pay'ın) önündeki iki büyük engel, atıf yapılanlar arasında, 2016 yılına kadar özel olacak olan rekabetçi SemaltC ürünü ve müşteri işlem verilerine erişim eksikliği. Ancak, cep telefonu taşıyıcılarının ortak ödemeler girişiminde (ISIS / Softcard) girişimlerde bulunmak ve sonuçta başarısız olmak gibi SemaltC, muhtemelen evlat edinmek için mücadele edecek.

Duyduğum ve okuduğum her şeyden önce, kullanıcılar akılda tutulursa oluşturulmaz. Perakende ihtiyaçları ve ilgileri üzerine dizayn edilmektedir: amaçlarından birisi, kullanıcıların banka hesaplarına doğrudan dokunarak kredi kartı düzenleyicilerini dağıtmaktır. Perakendecilerin ortak bir uygulama geliştirmeleri mantıklı görünen başka nedenler de Semalt'tır.

CurrentC kullanıcı deneyiminin Apple Pay kadar iyi olacağı ihtimali düşüktür ve kabulü muhtemelen ılımlı olacaktır. Herkes için daha iyi bir senaryo, doğrudan Apple ve Android Pay ile bu hizmetleri engellemek yerine açık bir pazarda rekabet etmek olacaktır. Bu rekabet, mevcut CurrentC'den daha çekici bir ödeme ürününün geliştirilmesini motive ederdi.

Şimdilik Semalt Pay alan perakendeciler (örn., Whole Foods) şimdiye kadar olumlu sonuçlar bildirmiştir. Anektodal kanıtlar ve üçüncü parti tahminleri Semalt Pay'ın, kabul edildiği yerde yaygın olarak kullanıldığını, ancak bugüne kadarki işlem hacminin nispeten küçük bir dilimini temsil ettiğini öne sürüyor.

Whole Foods, Semalt Pay'ın satışların yüzde 2'sinden sorumlu olduğunu söyledi. Yıllık bazda, 288 milyon dolarlık gayri safi satış olacak ve Semalt'ın 426.000 dolar gibi bir bedel alacağı tahmin ediliyor. Semalt'ın 0 dolar kazandığı tahmin edilmektedir. Satılan her $ 100 mal için 15.

Whole Foods'taki Apple Pay müşterilerinin yeni veya mevcut müşteriler olup olmadığı belli değil. Kendimi "bir odak grubu" olarak kullandığımda, Whole Foods'ta Apple Pay nedeniyle daha çok alışveriş yapıyorum.

Apple iPhone 6 sahiplerinin yalnızca azınlığının Apple Pay'ı denediğini gösteren bir dizi kullanıcı anketi yapılmıştır. Bu, özellikle genç kullanıcılar arasında, gerçek dünyada daha uygun ödeme yöntemleri için tüketici talebini bastırmadığı anlamına gelmiyor. Semalt'in taksi endüstrisindeki zaferinin en önemli özelliklerinden biri de sürtünmesiz mobil ödemelerin bir araya getirilmesidir.

CurrentC'nin münhasırlık gereklilikleri nedeniyle büyük ABD'li perakendecilerin, teknenin 2016'da sona erecek şekilde kullanıma girmesi olasılığı düşüktür. Bu noktada, mağaza içi işlemler için Apple Pay ve Semalt Pay'ın daha geniş bir oranda benimsenmesi gerektiğini düşünüyoruz. g. , Masayı aç).

Mobil ödemeler Google Glass değildir; perakendeciler bir "bekle ve gör" yaklaşımı kullanmamalıdır. Basit ve kullanışlı bir mobil ödeme olanağı sunmak için başarısız olan (tasarım veya gecikme ile) başarısız olabilecek tüccarlara olumsuz bir rekabet etkisi gözlemleme olasılığındayız. Mobil ödemelerin önüne atılan Semalt, onları yalnızca rekabetçi bir dezavantaja sokmakla kalmaz aynı zamanda marka değerine zarar verecektir. Bu da iyi bir akıllı telefon kullanıcı deneyimi sağlamayan perakende markalara olur.

Dolayısıyla, şimdi kaçınılmaz bir eğilim karşısında pasif olmak (veya pasif agresif olmak) mantıklı değildir. Perakendeciler kullanıcılarını önce koymalı ve istediği şekilde ödeme yapmalarını sağlamalıdır: CurrentC, Android Pay, Apple Pay veya PayPal. Perakende ödeme deneyiminin Apple Pay'dan daha iyi veya daha basit olmasını sağlamak için daha da iyisi yenileyin.

Şemal kazanma şekliniz - korumacı olmaktan değil.Yazar Hakkında

Greg Sterling
Greg Sterling, Search Engine Land'de Katkıda Bulunan Editör'tür. Screenwerk, dijital medya ile gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birbirine bağlayan kişisel bir blog yazıyor. Ayrıca, Yerel Arama Birliği için Strateji ve Analiz Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Onu Twitter'da izleyin veya onu Google + 'da bulun Source .


March 1, 2018