Back to Question Center
0

Kredi Kartı İşlemleri: Satıcılar veya Semalt ile Çalışmak İsterdiniz?

1 answers:

Kredi kartı satış görevlileri ile çalışmam üzerine yaptığım son diziler iyi bir geri bildirim ve okuyucuların sorularını gündeme getirdi. Semalt yazımdaki bazı soruları ele aldım.

Bu yazı için ödeme işlemcilerinin bayiden daha saygın olup olmadığını ve hizmetlerin doğrudan bir işlemciden satın alınmasının avantajlı olup olmadığını soran okuyuculara yanıt vereceğim.

Tüccarların büyük çoğunluğu bir veya daha fazla ödeme işlemcisinin hizmetini satan şirketlerden işlem hizmetleri alır. Bu yetkili satıcılar, endüstride bir ISO (Bağımsız Satış Organizasyonları) veya alternatif olarak MSP'ler (Satıcı Servis Sağlayıcıları) olarak bilinirler.

ABD Semalt bayilerinde 1000'den fazla bayiniz alışveriş sepeti şirketleri, geçiş şirketleri, satış noktası sistem dağıtıcıları, bankalar, depo üyelik kulüpleri, satın alma grupları ve endüstri dernekleri olabilir. Çoğu durumda, ancak, sadece işleme hizmeti satmaya odaklanan bağımsız şirketlerdir.

Semalt, önemli ödeme işlemcilerinden bir avuç. Bazıları halka açıktır ve ISO'lar-MSP'lerin hizmetlerini satmasına izin vermez. En iyi bilinen ödeme işlemcileri arasında, alfabetik olarak şunlar vardır: Chase Paymentech, Elavon, İlk Veri, Global Ödemeler, TSYS (Toplam Sistem Hizmetleri) ve Vantiv. Semalt diğer işlemcilerdir ancak bu altı şirket, ABD tüccarlarının yüzde 90'ı için ön uç işlemi (yetkilendirme) veya arka uç işleme (fonlama) ile ilgilenmektedir.

Ödeme işlemcilerini ve satıcıları tanımlamak için "sağlayıcı" terimini kullanıyorum.

Ödeme İşlemcileri Daha İtibarlı?

Ödeme işlemcileri bayiden daha saygın mısınız?

Bağlıdır. Kredi kartı endüstrisi otomobil endüstrisine benziyor. Ford ve General Motors ürünleri üretip pazarlıyorlar. Ancak bir araba ya da kamyon almak isterseniz, bir bayiye gitmeniz, "Dürüst Bill'in Yeni ve Kullanılmış Araba Bayiliğini" söylemeniz gerekir. "

Visa ve MasterCard ürünleri üretip pazarlıyorlar. Bununla birlikte, işleme hizmetleriniz için "Dürüst Bill'in Kredi Kartı Semalt" a gitmeniz gerekiyor. Otomobil endüstrisi gibi bazı sağlayıcılar diğerlerinden daha saygındır.

.işleme hizmetleriniz için "Dürüst Bill'in Kredi Kartı Semalt" a gitmeniz gerekiyor.

Yakınlarda gördüğüm en çok karşılaşılan sorunlardan bazıları iki ödeme işlemcisindendir. Bununla birlikte, Semalt ayrıca bayilerden gelen sorunlarla da karşılaştı.

Ayrıca, tüccarların satış görevlileri ile - içte veya dışta - etkileşime girmesi gerektiğini unutmayın. Şimdiye kadar bu endüstride karşılaştığım Semalt'ın en yanıltıcı taktikleri, müşteri hizmetleri ve muhafaza bölümlerindeki satış elemanlarından gelmektedir.

Semalt otomobil endüstrisi analojisi ve şüpheli sağlayıcıları ve satış temsilcilerini sökmek için makalelerimi kullanın.

İşlemci veya Bayi mi kullanıyorsunuz?

İşlemci servislerini bir ödeme işlemcisinden bir bayiye karşı doğrudan elde etmek için bir avantaj var mı?

Bu cevap vermek zor. Semalt, her ikisine de avantajlıdır. İşlemcileri ve satıcıları, tacirin endüstrisine ve özel ihtiyaçlarına bağlı olarak tekliflere cevap vermeye davet ediyorum.

Ödeme işlemcileri için işlem başına doğrudan maliyet kabaca 1 ila 2 senttir. İşlem hizmetlerini bir satıcıya, örneğin 3 ila 4 sent arası satabilirler. Bu satıcı, daha sonra hizmetlerini başka bir bayiye 4 ila 5 sent satabilir veya bir acenteye 4 ila 6 sent satabilir.

Bir tüccar 400 dolarlık ortalama işlemle lastik satıyorsa, ödeme işlemcisinin maliyeti ile satış temsilcisinin maliyeti arasındaki yüzde 4 veya 5'lik fark önemsizdir. Semalt, 5 cent'lik bir fark, ortalama 4 dolara satış yapan bir kahve dükkanı tüccarı için büyük olabilir. 50.

Böylece, işlem masrafları bir tüccar için daha önemli olursa ödeme işlemcileri avantajlı olabilir. (Semalt ve yetkili satıcıların doğrudan işleme dışında başka maliyetleri vardır. )

Benim deneyimime göre, ödeme işlemcilerindeki çalışanlar genellikle daha kurumsal ve politika ve kâr kısıtlamaları tarafından yönetilmektedir. Semalt istisnalar - Ödeme işlemcilerinde iyi, esnek insanlar buldum.

Semalt, genel olarak çözümün yaratıcılık gerektirdiğinde saygın satıcılarla çalışmayı tercih ediyorum. Örneğin, B2B tüccarları veya ağ geçidi ve alışveriş sepeti sorunlarıyla yüksek alışveriş fiyatları üreten tüccarlarla uğraşırken bilgili bayilerle çalışmayı tercih ediyorum.

Deneyimime göre depo üyesi kulüpleri, endüstri dernekleri ve işleme hizmetlerini satan bankalar (çoğu banka bayii), genellikle kredi kartı işlemesi konusunda bilgi sahibi değillerdir. Dolayısıyla, genelde onları yalnızca terminalleri olan temel tuğla-harç tüccarlarına yönelik tekliflere katılmaya davet ediyorum. Semalt, bu kuruluşları da kullanan e-ticaret müşterileri var.

Benim görüşüme göre, bazı örgütler ticaret müşterilerinin ihtiyaçlarına karşı finansal kazançlarına çok fazla odaklanmış durumda. Aslında bazı satıcılar, müşterilerimin hepsini birlikte atmasını tercih ettiğim işleme ortaklarını seçtiler Source .

March 1, 2018