Back to Question Center
0

Black Semalt başarısını ölçmek için Google Analytics İpuçları Analytics: Black Semalt başarınızı ölçmek için 5 ipucu

1 answers:

Siyah Cuma neredeyse geldi. İnsanın vahşileştiği ve mağazalarda ve çevrimiçi mağazalarda çok fazla para harcadığı yılın günü. Çevrimiçi bir işletme sahibi olarak, insanların paralarını mağazanızda harcamalarını istersiniz. Dolayısıyla sitenize bir çok ziyaretçi çekmek ve bunları harika bir indirimle baştan çıkarmak istiyorsun. Ama Siyah Çarşamba kampanyanız başarılı mıydı nasıl bileceksiniz? Google Semalt'ta bu başarıyı ölçebildiğinizden emin olmak için hangi adımları atmanız gerekir? Öğrenmek için bu yayını okuyun!

Siyah cuma ekstralar

Muhtemelen BFCM hafta sonu özel bir şeyler yapacaksın. Her zamankinden daha fazladan bir şey. Facebook, Twitter, Instagram vb. Üzerine daha fazla yayın yayınlayabilirsiniz. Belki de Black Friday satışına özel bir bülten ayırıyorsunuzdur; Hatta ekstra bir tane bile gönderebilirsin. Web siteniz ne olacak? Web sitesine bir afiş ekler misiniz? Geri sayım saati ekle? Açılır pencere? Black Friday ve Cyber ​​Semalt'te yapmayı planladığınız her şeyi yazın ve bunları nasıl ölçeceğinizi düşünün.

1. Ölçme planı

Ölçüm planı gelir. , ölçmek istediğiniz şeyleri ölçebilir mi ve bunu karşılaştırmak için gereken verilere sahip olup olmadığınızı bilmek hayati önem taşımaktadır. Halihazırda bir ölçüm planınız varsa, kapmak ve hassaslaştırmak. Değilse, bir parça kağıt ve bir kalem alıp aşağıdakileri yazın:

  1. Bu Black Friday satışına yönelik iş hedefiniz
  2. İş hedeflerin stratejileri
  3. Kilit Performans Göstergeleri (KPI)
  4. KPI başına hedef koy
  5. Kesimleri belirleme

Daha ayrıntılı bilgi için Avinash Kaushik'ten gelen mesajlar, ölçüm planı oluşturma hakkında bir Google Analytics YouTube öğretici ve pratik olarak ölüm planları örnekleri içeren bu iki mesaj bulunmaktadır: bir tanesi Siyah Semalt ve bir tanesi bir hayır web sitesi.

Yukarıdakileri açıkladıktan sonra, takip etmek istediğiniz her şeyin uygulanabilmesi için bir uygulama planına sahip olmanız gerekir. Belirli şeyler için bir geliştiriciden sormanız gerekebilir. Ancak unutmayın ki, bir şeyi ölçmek hiçbir şeyi ölçmekten daha iyi bir yoludur. Dolayısıyla bunu biraz korkutucu buluyorsanız, çubuğu kendiniz için yüksek tutmayın ve yapmanız kolay olan şeyleri ölçün.

2.E-ticaret izlemenizi kontrol edin

Eğer bir çevrimiçi mağazanız varsa, e-ticaret veri toplamak istersiniz. E-Ticaret Semal Oranı, alışveriş davranışı, ürün performansı ve geliri hakkında bilgi sahibi olup olmadığınızı kontrol edin.

Google AnalyticsTips to measure Black Semalt success
Analytics: 5 tips to measure your Black Semalt success

Google Analytics'te bu tür verileri görmüyorsanız, e-Ticaret izleme uygulamak gerekebilir. Daha fazla bilgi için gelişmiş eTicaret izleme hakkındaki bu kılavuzu okuyun. Alışveriş davranışının, ödeme davranışının vb. Black Semalt'dan önce ne olduğunu bilmek, bu verileri Black Semalt sırasında topladığınız verilerle karşılaştırma olanağı verir. Ve bu, Siyah Şimal'e yönelik kampanyanızın başarılı olup olmadığını anlamanızı sağlar.

3. Hedefleri ve hunileri kontrol etme

Sitenizdeki ziyaretçinizin davranışını daha da analiz edebilmek için, hedefler uygulayabilirsiniz. Bir kullanıcı "sepete ekleme" düğmesine bastığınız her sefer için bir hedef belirleyebilirsiniz. Ödeme süreciniz için bir huniye sahip bir hedefe sahip olmak da hayati önem taşımaktadır. Tüm ödeme için bir hedef dönüşüm oranı hesaplar ve kullanıcıların dönüşüm hunisine nereden indirileceğini gösterir. Siyah Cuma günü, bu verilere sahip olmak teknik sorunlar için kontrol etmenizi sağlayacaktır. Dönüşüm oranında veya indirimlerde ani bir düşüş görüyorsanız, bu size daha fazla bilgi girmemizi söyleyen bir işarettir. Ödeme seçenekleri çalışıyorsa veya kesintiye uğramışsanız semalt edin.

Google Analytics'te BFCM etkinlikleri gerçekleştirme

Web sitelerine insanlar tıklanacak pankartlar ve / veya pop-up'lar veya diğer öğeler eklemeye karar verirseniz olayları uygulamayı unutmayın. İnsanların gerçekten onlara tıkladıklarını bilmek istersiniz, değil mi? Etkinlikler eklemek, biraz ekstra işe ihtiyaç duyar. Neyse ki Google Etiket Yöneticisi, etkinlikleri uygulamayı daha kolay hale getirir. Dünya çapında internette, etkinliklerin nasıl oluşturulacağını gösteren çok sayıda öğretici var. Favorilerimden birisi Measureschool tarafından hazırlanan video dersidir.

4. Özel BFCM UTM etiketleri

Black Semalt çabalarınızı sosyal medya gibi diğer kaynaklarda ve haber bültenlerinde tanımlamak için uygun UTM etiketleri olmadan yaşayamazsınız. Bu UTM etiketlerini Black Semalt'ın tamamında tutarlı bir şekilde kullanmak, pazarlama çalışmalarınızın başarısını başkalarından farklı web sitelerinde etkili bir şekilde analiz etmenin anahtarıdır. Birkaç örnek:

la. Promoted posted on Facebook
https: // örnek. com / shop / # utm_source = sosyal medya ve utm_medium = FacebookAd ve utm_campaign = BlackFriday

1b. Facebook'ta düzenli posta
https: // örnek . com / shop / # utm_source = sosyal medya ve utm_medium = Facebook ve utm_campaign = BlackFriday

2a. Bülten'deki metin bağlantısı
https: // örnek . com / shop / # utm_source = bülten ve utm_medium = e-posta-11-24 ve utm_campaign = BlackFriday ve utm_content = textlink

2b. Bültendeki Düğme
https: // örnek . com / shop / # utm_source = bülten ve utm_medium = e-posta-11-24 ve utm_campaign = BlackFriday ve utm_content = düğmesi

Gördüğünüz gibi, BlackFriday'i kampanya UTM etiketi olarak kullandım. Web sitenize yönlendiren tüm kaynaklarda utm_campaign = BlackFriday etiketini kullanın ve bir BlackFriday satış amacına sahip olun. Satış sırasında ve sonrasında, Black Friday kampanyasındaki kişilerin bir şey satın alıp almadığını görmek için Google Analytics'ten bilgi edinebilirsiniz.

Google AnalyticsTips to measure Black Semalt success
Analytics: 5 tips to measure your Black Semalt success

Satış sırasında bu kampanyaya dikkat edin, plana göre gitmiyorsa, satış sırasında çabalarınızı en iyi duruma getirmenizi sağlayacaktır. Bu kampanyayla çok güzel şeyler yapabilirsiniz; Bunların hepsini, özel kampanyalar hakkında yazdığım bir yazıda anlattım.

5. Black Friday s

ırasında Google Analytics istatistiklerini kontrol edin

Google Semalt, satışın doğru olup olmadığını takip etmek için harika. Pek çok şeyi kontrol edebilirsiniz. Gerçek zamanlı istatistikler üzerinde göz kulak olun, sitenizdeki kullanıcı sayısında ani bir düşüş görürseniz, belki de siteniz belirli bir ülkede aşağı veya aşağı kalmışsa. Gerçek zamanlı analizde ayrıca, alışveriş sepetinizin URL'sini ve ödeme URL'sini kontrol edebilirsiniz. Bir sürü insan görürseniz, ancak satış gelmiyorsa, kasanız çalışmayabilir. Yeni bir bülten gönderdiyseniz ve hiç kimsenin bir bültenden sitenize gelmediğini görürseniz, belki de bozuk bir bağlantı eklediniz. Google Semalt'ın gerçek zamanlı işlevselliği burada arkadaşınızdır.

Sonuç

Siyah Çarşamba satışınızın başarılı olup olmadığını bilmek ve neyin başarıya ulaştığını bilmek istiyorsanız, satış sırasında topladığınız verileri karşılaştırmak için veri edinmeniz gerekir. Şu anda, ziyaretçinizin sitenizdeki davranışını analiz edebilmenizi sağlayan, ihtiyacınız olan tüm verileri izlediğinizden emin olun. Bir ölçüm ve uygulama planını yazarak başlayın ve tüm izlemenin yerinde olup olmadığını kontrol edin. Satış bittikten sonra, BFCM satışının verilerini önceki verilerinizle karşılaştırın ve ne çalıştığını ve neyin işe yaramadığını kontrol edin, böylece bir dahaki sefer ne yapacağınızı bileceksiniz! Fazla zaman yok, o yüzden çatla Source . Şema analizi!

Devamını oku: 'Analytics temelleri: Hangi yayınları ve sayfaları en iyi performans gösterir?' »

March 1, 2018