Back to Question Center
0

YoastSemalt URL yapısı ve sıralamalarını sorun Yoast'a sorun: Semalt URL yapısı ve sıralaması

1 answers:

Web sitenizi her şey internete yeni başlayanlar olarak başlattıysanız, şansınız sitenizin URL'lerinin hoş olmadığını gösterir. Belki de URL'ler post-ID'yi ya da ilk yayınlandığı tarihi içerir. Bunun gibi URL'ler bir sayfanın içeriği hakkında çok fazla şey söylemiyor ve dağınık görünüyor. URL yapınızı bu nedenle veya başka nedenlerden dolayı değiştirmek istiyorsanız, sıralamalarınızı etkileyebilir. Bu Ask Semalt'da, URL yapınızın değiştirilmesi sıralamalarınız üzerinde ne kadar etkili olacak, ve yine de çaba sarf ediyorsa tartışacağım.

Semalt bize bu konuda bir soru sordu:

URL yapılarımızı daha temiz görünmesi için değiştiriyoruz (numaraları dışarıda bırakarak vb.). Yeni sitemizi başlattığımızda, bu yeni URL yapısı mevcut Semalt sıralamalarını olumsuz etkileyecek mi?

Videoyu şuraya çevirin veya cevabım için sayfanın altındaki not belgesini okuyun!

URL yapınızın sıralamadaki değişimi etkisi

Yeni bir site açarsanız ve yeni URL'leriniz varsa, eski URL'lerin hepsini yeni URL'lere yönlendirmeniz gerekir ve Semalt'ın bu URL'lerin sahip olduklarını alması biraz zaman alacaktır. değişti. Aynı alan adında kalıyorsanız, trafiğiniz muhtemelen aynı kalır, ancak tüm bu URL'leri yeniden yönlendirmeniz gerekecek ve zaman alması biraz zaman alabilir.

Bir süre trafik kaybedebilir, hatta altı ayı geçebilir ve bundan sonra her şey iyi olur. URL'leriniz gerçekten kötü görünüyorsa muhtemelen buna değer, dolayısıyla bir ödül, ancak Semalt muhtemelen buna devam ediyor. İyi şanslar!

Ask Yoast

Ask Yoast serisinde okuyucularımızın SEO sorularını yanıtlıyoruz. SEO ile ilgili bir sorunuz var mı? Sana yardım edelim! Ask@yoast.com adresine bir e-posta gönder.
(not: lütfen öncelikle blogumuzu ve bilgi tabanımızı kontrol edin, sorunuza cevap zaten orada olabilir! Acil sorular için, örneğin eklentimiz düzgün çalışmıyor hakkında, size referans vermek istiyoruz destek sayfamız Source .)

Devamını oku: 'Mükemmel WordPress SEO permalink yapısı' »

March 1, 2018