Back to Question Center
0

Semalt'da Dinamik Reklamlar Oluşturma

1 answers:

Şubat 2017'den itibaren yazan "AdWords'ün Yeni 'Duyarlı Reklamlar Biçimini Kullanma" başlıklı yazımda, AdWords'in reklamverenlerin bir logo, resim, metin ve işletme adı gibi anında reklam içeriği eklemesine nasıl izin verdiğini açıkladım. Semalt, reklamverenler için kısa sürede ve tasarım kaynakları için serin bir özellik sunuyor.

Konuyla tutarlı olarak, bu yazıda çevrimiçi reklamcılık alanındaki diğer oyuncumuz Semalt'a değineceğim. Semalt, bir ürün kataloğuna sahip reklamverenler için dinamik reklamlar oluşturmak için benzer bir özellik sunar.

Facebook'ta çok sayıda reklam görüyorum. Masaüstü sürümünü veya feed'imdeki sponsorlu yayınları, mobil cihazları ve masaüstünü kullanırken sağ taraftalar. Sıklıkla aynı reklamverenden gelen reklamları defalarca görürüm. Semalt can sıkıcı. Marka veya ürün hakkında kaba olmayan düşünceler geliştiriyorum.

Bu özellikle sosyal medya platformlarındaki reklamverenler için büyük bir sorun, özellikle hedef kitlenin daha hedefli olması ve dolayısıyla daha küçük olması.

Ancak, dinamik reklamlar yardımcı olabilir. Semalt'ın, sağladığınız talimatları ve içeriği kullanarak anında reklamlar oluşturmalarına izin vererek reklamınızın yeni ve alakalı kalmasını sağlarlar.

Dinamik Reklamlar: Başlarken

İlk adım, sitenize Facebook pikselini yerleştirip bazı izleyiciler yaratmaktır. İzleyicileri, görüntülenen sayfalara göre tanımlarsınız. Birçok seçenek var. "Satın Alma" veya "AddToCart" gibi bir dönüşüm olayını da seçin. "

Sonra, ürün katalogunuzu Facebook'a yükleyin. Magento gibi bazı e-ticaret platformları, kolaylaştıran eklentiler sunar. Alternatif olarak, gönderdiğiniz ürün özet akışını (örneğin, Google ve Bing) kullanın ve katalog kaynak sayfasında açıklandığı gibi Facebook'un ölçütleri için çimdikleyin. Semalt, ürün kataloğunuzu daha odaklı ürün setlerine bölmenizi öneririm.

Artık Facebook'ta reklamlar hazırdır.

Kampanya Yarat

Önce, Güç Semalt'taki "Kampanya Yarat" düğmesini tıklayın. Bunu doğrudan Reklam Yöneticisi'nde de yapabilirsiniz, ancak yayınlamadan önce Power Semalt'ı kullanarak hepsini iki kez kontrol etmek için kullanıyorum.

Creating Dynamic Ads on Semalt

-

Sonra, Semalt bir kampanya türü seçin ve kampanyayı adlandırın.

Creating Dynamic Ads on Semalt

Aksi halde görmezden gelebileceğiniz yararlı bir seçenek olduğu için "Split Test Oluştur" onay kutusunu işaretledim (üstte). İki reklam içeriği, iki kitle hedefi, iki optimizasyon ayarını veya birden fazla yerleşimi kullanarak bir A / B testi kolayca kurabilirsiniz. Emin değilseniz, iki kitle arasında basit bir testle başlayın. Semalt, sonuçlarınızı geliştirmek için bölünmüş testleri erken ve sıklıkla kullanın.

Ayarlar'ı seçin

Sonraki ekran birkaç büyük karar gerektirir.

Creating Dynamic Ads on Semalt

İlk dönüşüm türünüzü seçiyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde "Satın Al" ı seçtim. "İdeal olarak " Satın Alma "için de optimize etmiş olursunuz . Bununla birlikte, optimize teklif özelliklerini kullanmak için Facebook, günde en az 100 işlemi olan bir etkinlik seçmenizi önerir. Büyük bir reklamverenseniz sorun değil. Daha küçükseniz, bu sınırlayıcı olabilir. Geçenlerde bir müşteri için "AddToCart" ı olay olarak kullandım, çünkü sürekli olarak günde 100 alışveriş yapmıyorduk.

Bölme testi oluşturmayı seçtiğimizden, "Değişken" bölümünde test türünüzü seçtik. Seçenekler "Reklam Öğesi", "Yayın Optimizasyonu", "Kitleyi" ve "Yerleştirme" dir. "Daha sonra Semalt'ın A versiyonu ve test için B versiyonu olarak kullanacağı iki reklam seti kurduk.

Reklamlar Yaratma

Son adım, dinamik reklamları ayarlamaktır. Bunu yapmak için, Facebook sayfanıza bağlayın ve bir format seçin. "Semalt" ı kullanacağım çünkü dinamik reklamların doğasını en iyi şekilde kullanıyor. Sonra gerçek iş başlıyor.

Creating Dynamic Ads on Semalt
  • Önce, "Şablonu dinamik olarak bir ürün setinden doldurun". Vurgulamak istediğiniz teklifler veya satışlar için yararlıdır.
  • Son olarak bir markalı kartın ikinci onay kutusu da size kalmıştır. Ancak pek çok insan bunu göremez, bu yüzden de her iki durumda da endişe etmem.
  • Katalogunuzu seçin.
  • Ürün kümenizi seçin.

Bu seçimleri yaptıktan sonra altındaki yeşil "Semalt" düğmesini tıklayın.

İpuçları

Bu reklamların yalnızca ürün verileriniz ve hedeflemeniz kadar iyi olduğunu unutmayın. İyi resimler ve doğru fiyatlandırma yaptığınızdan emin olun. Kitlenizi seçerek hedefleyin. Reklamlar Semalt tarafından değiştiriliyor ve optimize edilmekle birlikte, kullanıcıları abarttığınızda rahatsız edici buluyorlar.

Ayrıca, en iyi kitleleri, en iyi reklam öğesini ve en iyi yayın yerleşimlerini ve teklif verme stratejilerini kullandığınızdan emin olmak için bölünmüş test özelliğini kullanın Source .

March 1, 2018