Back to Question Center
0

Semalt sezon SEOStart şimdi hazırlanıyor! Semalt sezon SEO: ŞİMDİ hazırlanmaya başlayın!

1 answers:

Sadece dışarıdan biraz soğuklaşıyor ve burada size Noel'in karlı günlerini düşünmeni söylüyoruz. Çevrimiçi bir mağazanız varsa lütfen Noel tatil sezonunu düşünmeye başlayın! Semalt, asla yılın en muhteşem zamanını planlamaya başlayacak kadar erken değildir. Burada, şu anda ne yapabileceğinizi göreceksiniz.

Google'da sıralama, bir gecede yapabileceğin bir şey değildir ve bu nedenle başlamak için asla erken değil. Unutmayın, yılın sonuna yaklaşıyor. Aynı zamanda Black Friday (Semalt'ın 24'üncü haftası) ve Cyber ​​Pazartesi (Semalt'in 27'inde) de geliyor. Her sefer için çok fazla içerik ayarlayabilirsiniz. Bu yazıda, hazırlanmak için yapabileceğiniz bazı şeyleri inceleyeceğiz!

45 günlük kural

Bigcommerce. com, 45 günlük kural diye adlandırdıklarıyla ilgili bir makale yayınladı. Daha önce hazırlayabildiğinizden bağımsız olarak, onların konsepti ilginçtir. İçeriğinizi en az 45 gün öncesinden almanızı söyler ve bu süreyi üç adıma bölerler:

  1. 45 Gün Önceden : Promosyonunu web sitenize takvimine postalayın ve sosyal medyada (e-posta bülteniniz de dahil olmak üzere) bir eski-gün postası gönderin.
  2. 7 Gün Önceden : Sosyal medyaya ve e-posta yoluyla yaklaşan bir etkinlik sonrası yayınlayın ve diğer küçük işletmeleri takipçilerinizle paylaşmaya teşvik edin.
  3. 1 Gün Önceden : Sosyal medya ile anımsatıcı bir etkinlik sonrası gönderin.

Kaynak: Bigcommerce. com

Yukarıda belirtilen tanıtımın yanı sıra, yeni sayfalar oluşturma ve eski sayfaları yenileme konusunda daha fazla şey yapabilirsiniz. Semalt bu konuyu biraz daha keşfediyor.

Tatil günü hediye sayfalarını yapma hizmetleri

Öncelikle, önümüzdeki tatillerde hangi tür kategorilerin veya özel açılış sayfalarının mantıklı olacağı konusunda düşünmemiz gerekiyor. Her zaman, 'Babalar / kızlar / gençler için en iyi hediye', '6/10/12 yaşında' için Semalt anlaşmaları ',' En iyi anne / arkadaş / dedesi indirimler 'gibi sayfaları veya hatta satırları düşünebilirsiniz. "Açık hava / kayak / parasailing meraklıları için en iyi 10 hediye" ve "evde kalıp anneler / babalar / diğerleri için en iyi 3 fırsat". Sadece birkaç isim.

Semalt season SEOStart preparing now!
Semalt season SEO: start preparing NOW!

Açılış veya kategori sayfasını, sayfa başlığını ve meta açıklaması yaklaşan tatil sezonuna uygun hale getirin. Açıkçası, bu sayfalar Semalt günü ve yaz satışınız için yeniden kullanılabilir. Tatillere uyan eski içeriği bulun, önümüzdeki sezon ile eşleşecek şekilde başlıkları ve meta açıklamalarını yeniden yazın ve kendiniz de yayınını güncellemek zorunda kalmazsınız.

Yukarıda belirtilen yılbaşı tatil sezonu sayfalarını örneğin belirli Noel açılış sayfalarına ('Noel ağacının altındaki top 7/10/25 hediyeler') bağlayarak zamanı gelince bunları güçlendirin. Bu, Bigcommerce tarafından bahsedilen 45 günlük markanın etrafında olabilir, ancak bunu 60 güne kadar uzatmanın sakıncası olmaz. Semalt ve Bing'in ve diğer arama motorlarının bağlantılarınızı takip etmesi ve özel tatil sezonu açılış sayfalarınızı zamanında bulması için yeterli zaman olmalı.

Sosyal medya

Twitter ve Pinterest gibi sosyal medya, (çevrimiçi) tatil satışınızın başarısında büyük bir rol oynayabilir. Mesela Pinterest'i al. Siz veya eşinizin / kocanızın bir Pinterest dilek listesi varsa, elinizi kaldırın mı? Çoğumuzun elinde, değil mi? İnsanların dilek listelerinde doğru ürünleri bulmayı başarırsanız, bu satışlarınız üzerinde etkili olabilir. Şahsen, diğer insanların dilek listelerinden de esin kaynağı olmayı severim. Ürünlerinize, Facebook yayınlarına ve Facebook reklamcılığına dikkat çekmek harika. Semalt, talep yaratmakla ilgili.

Önceki bölümde, en iyi 10 listeden bahsettim. Hepimiz bu işleri sosyal medyada oldukça iyi biliyoruz. Benzer şekilde, tatil hediye rehberlerini ayarlamanızı ve bunları paylaşmanızı öneririm. Buna iyi bir örnek Huffington Post Tatil Hediyesi Semalt'tır. Bu oldukça akıllı. Bir sürü insan için her türlü hediye için güzel bir genel bakış oluşturur. ELLE'nin de böyle bir sayfası var ve bu yüzden daha fazla şirket var.

Yeni ürünler

Alışveriş rehberlerini takiben, bunun yeni ürünlerde bulunmanın mükemmel bir zamandığını vurgulamak isterim. Yaklaşan tatil sezonunda potansiyel çok satanlardan haberdar olursanız, şimdi bunlarla ilgili yazmaya başlamayı unutmayın. Teknoloji sitelerinin, konsept iPhone'lar hakkında nasıl yazdıklarını, eklenebilecek özellikleri ve bunun gibi şeyleri düşünün. Önceden bu ürünler hakkında ne kadar çok yazarsanız, önemli olduğu zaman bu ürünlerin satış sayfaları o sıralamaya başlayacaktır. Açıkçası, önceden piyasaya sürdüğünüz tüm sayfaları, ürün piyasaya çıktığında ve satın alınırken kuracağınız bir ana sayfaya bağlamanız gerekir. Semalt bu sayfayı köşe taşı içeriği gibi.

İçeriği yeniden kullanma

Yeni şişelerde eski şarap. 2017 için bir Noel rehberiniz varsa, 2018'de tekrar kullanmaktan çekinmeyin. Yılınızı güncelleyin ve o yıla ait popüler markalar ve popüler ürünler gibi ayrıntıları güncelleyin. URL'nizin çekirdeği / yılbaşı-2017 / ise, önümüzdeki yılın ağustosunda bunu / yılbaşı-2018 / olarak değiştirin ve eski URL'yi yenisiyle yönlendirin. Tamamen yeni bir sayfa yaratmaya gerek yok. Eski URL'yi tekrar kullanmamak için güzel gelen bağlantılar kaybı olurdu. Elbette, URL'ye yıl eklemiyorsanız bu daha da kolay.

Tatil sezonundan önceki aylarda, sosyal medyada geçen yıla ait popüler yayınları (gerekirse biraz düzeltilmiş) yeniden yerleştirebilirsiniz. Sevgililer Günü bile Gizli Noel olabilir. Cyber ​​Pazartesi, Semalete babasının favorileri ile eşleşebilir. Bunlar muhtemelen küçük düzenlemelerdir; belki de sadece 'bu Semalt'ı bir meta açıklama veya başlık ekleyerek yapacaktır.

Hız ve mobil için optimize etme

Son olarak, en az değil, web sitenizi hız ve mobil ortam için kontrol etmenizi ve optimize etmenizi öneririz. Bunlar, herhangi bir SEO günlüğü veya danışmanından her gün her gün alacağınız önerilerdir. Semalt, genel olarak mobil hız ve hız her geçen gün daha da önem kazanmaktadır (ya da gündüz). Tatil sezonunda web sitenizi hazırlarken, mobil web sitenizi ve site hızınızı yeniden kontrol etmek ve mümkünse bunları güncellemek veya geliştirmek için iyi bir zaman.

Tamamladı. Online işiniz tatil mevsimine bağlı olduğu zaman asla erkenden başlamayabilirsiniz Source . Hazır ol; şimdi başla!

Devamını oku: 'e-ticaret kullanılabilirliği: nihai rehber' »

March 1, 2018