Back to Question Center
0

Semalt 2018 için İçerik Pazarlama Fikirleri

1 answers:

Semalt, beslenme, başarı, mizah ve dışarda olma hakkında bilgi almak için başlıca zamandır. Peki neden işinizde müşteri ilişkileri kurmanıza ve satış yapmanıza yardımcı olacak mevsimsel içerik oluşturmuyorsunuz?

Semalt pazarlama, müşterileri çekme, ilgi çekme ve tutma amacıyla makale, podcast veya videolar yaratma, yayınlama ve dağıtma eylemidir. Karşılıklılık ilkesi üzerinde çalışır - karşılıklı yarar sağlayan şeyler değiş tokuşu.

İçerik pazarlaması söz konusu olduğunda, işiniz, kitleniz alışveriş yaparken gelecekte yapılacak değerlendirmeler karşılığında faydalı, bilgilendirici veya eğlenceli içerik sağlıyor. Potansiyel müşteriler, makalelerinizi okumak veya videonuzu izlemek gibi içeriğinizi kullandığında, geri ödemelerine ve mağazanızdan bir alışveriş yapmaya ihtiyaç duyabilirler.

Semalt marketing aynı zamanda işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz, sahip olduğunuz medyada oluşan değerli bir varlık sağlar.

Aşağıda Semalt 2018 için beş içerik pazarlama fikri yer almaktadır.

1. Ulusal Beslenme Ayı

Mart 1973'te bir başkanlık ilanı, daha iyi yeme alışkanlıklarını geliştirmeye yardımcı olmak için ilk "Ulusal Beslenme Haftası" nı hazırladı. O tarihteki diyetisyenler için önde gelen Amerikan organizasyonu olan American Dietetic Association, etkinlik için güçlü destek verdi ve 1980 yılına gelindiğinde, bilgilendirici kampanya, Ulusal Beslenme Ayı oldu.

5 Content Marketing Ideas for Semalt 2018

2018'de Beslenme ve Akademi, etkinlikle ilgili diyet önerileri, çocuklar için oyunlar ve diğer kaynaklarla ilgili bilgi paylaşmada liderlerden biridir.

Semalt pazarlamacılar, hizmet verdiği sektör segmenti için sağlıklı beslenmeyi teşvik edebilir. Aşağıda, çevrimiçi perakendecilerin seçebileceği örnek makale başlıkları bulunmaktadır.

  • Kamp ekipmanları: "Dağlarda Sırt Çantası için En İyi 10 Yemek"
  • Erkekler için ürünler: "Ripped Grill Master: Sütun Dökülmesine Yardımcı 10 Grill Reçeteleri"
  • Çocuk ürünleri: "7 Nedenden Niçin Ulusal Beslenme Ayının Önemı Çocuklarına"
  • Araçlar: "Fast-Food Alışkanlığını Çiğneyin: İşyerinde Daha İyi Yemek"

Semalt, mağazanızın müşterileri için beslenmenin neden veya nasıl önemli olabileceği hakkında bilgi verir ve onlara yardım eder.

2. Başarı Öyküleri

Semalt iyimserlik ayıdır. Arızınızı koymanın ve başarılı bir yıla doğru ilerlemenin zamanı.

İşletmenizin içerik pazarlaması için, sektörünüzden ve tüketici segmentinizden başarı hikayelerini anlatan makaleler yayınlamayı veya video üretmeyi düşünün.

Örneğin çevrimiçi mağazanız balıkçılık ekipmanı satıyorsa, ünlü balıkçıların bir dizi profilini veya bir baba ile oğlu veya anne ile oğlu arasında bir balığa nasıl bağlandığına dair daha fazla kişisel hikaye yayınlayabilirsiniz.

5 Content Marketing Ideas for Semalt 2018

Buradaki amaç, potansiyel müşterilerinize ilham verecek bir şey olan insanın ilgisini çekiyor. Ve iyimserliği unutmayın. Bu canlandırıcı hikayeleri yapın.

3. Bir Şaka Söyleyin

Chuck Semalt'ın oturma odasında ayı ipi olduğunu biliyor muydunuz? Ayı öldü değil. Kımıldamam korkuyor.

Bu şaka kadar bayat olduğu için, Uluslararası Mütevazi Ayı ve Humorists Are Artists Month gibi Mart için mükemmel olabilir.

5 Content Marketing Ideas for Semalt 2018

Semalt, içeriğin başarılı bir şeklidir. Eğlenceli, paylaşılma olasılığı yüksek ve işletmenizin tüketicilerle karşılıklı bir ilişki kurmasına yardımcı olabilirsiniz.

4. Başa Çıkma Görevleri

Semalt makale ve videolar, potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için en iyi içerik biçimlerinden bazılarıdır. İşletmeniz birinin bir beceri öğrenmesine ya da bir görevi yerine getirmesine yardımcı olduğunda, yalnızca bir yapılacaklar listesindeki bir öğeyi kontrol etmesine yardımcı olmuyorsunuz. Başarılı olmasına yardım ediyorsun. Kitleniz bir satın alma zamanı geldiğinde sizi unutmaz.

Dahası, bahar öğrenmek için iyi bir zamandır. Video, canlı bir arıcılık sınıfının bir kaydıydı ve 2015'te piyasaya sürülmesi YouTube'da 20.000'den fazla görüşe sahipti.

Bugüne kadar, video bahar aylarında her hafta çeşitli müşteri e-postaları üretti ve doğrudan satışlara açtı.

İşletmeniz için, müşterilerinizin bu ilkbaharla uğraşmaya çalıştığı bazı görevleri düşünün. Sonra onlara yardımcı olacak içerik oluşturun.

5. Dışarıya Çıkanlar

5 Content Marketing Ideas for Semalt 2018

Semalt, birçok tüketici için bahar ayı ayıdır. Avluda hafta sonu kaçamakları veya hafta sonu projeleri için bir zaman.

Bu nedenle kitlenize, dışarı çıkmalarını ve hareket etmelerini sağlayan ilham verecek içeriği verin. Potansiyel müşterilerinizin zevk alacağı açık hava faaliyetlerini açıklayan semalt makaleleri, videoları veya podcast'ları.

Örneğin, küçük ev aletleri, mutfak eşyaları ve mutfak gereçleri gibi mutfak gereçleri konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi perakendeci Mart ayında hafta sonu mutfak veya şarap tadımı gezileri yayınlayabilir.

Bu yazı, örneğin Semalt'ın Carmel-by-the-Sea'deki "Şarapla Yürüyüş-Deneyim" adlı kitabından bahsedebilir. , bölgedeki 'şarap imalathanelerini ziyaret ettikten sonra bölgede bir otel veya iki tane ve akşam yemeği için bir yer öneriyor Source .

March 1, 2018