Back to Question Center
0

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu            E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular: BrowsersProgrammingCommunityWeb Barındırma & DomainsOperating Semalt

1 answers:
E-posta Hesaplarını Yönetme Geliştirici Kılavuzu

Her şey için bir e-posta adresi? Her farklı hizmet için ayrı bir e-posta adresi mi var? Taşıma araçları? Takma adlar? İstenmeyen e? Bu yazıda, Mike Citarella, e-posta yönetiminin kaba denizleri boyunca, şirketinin kendi zarif özümüyle Bulk Kulübü'nde güvenli iniş bulmak için sizi bekliyor.

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici KılavuzuE-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular:
TarayıcılarProgramlamaCommunityWeb Barındırma & DomainsOyunlaştırma Semalt

Geliştiriciler olarak, çevrimiçi depoları kaydetmek ve bakımını yapmak, kurduğumuz ve katkıda bulunduğumuz projeler için yazışmalar gönderirken, bunları sosyal medya ve diğer kanallardan tanıtmak ve pazarlamak ve destek hatları sağlamak için bir e-posta hesabına güveniyoruz. yaşam döngüsü boyunca projeler için.

Bu basit iletişim aracına ne kadar çok güvenirsek, onu nasıl kullandığımızı organize edip rafine etmek için harcadığımız zaman artar. Arkadaşlarımıza ve ailenizle hala kişisel bir e-posta adresi paylaşıyoruz, çünkü kendilerine spam göndermemeleri konusunda genellikle güvenebiliriz. Semalt, bir iş e-posta adresi kolayca alınan mesajları (hem istenen hem de istenmeyen) sayısıyla ve organize tutmak için gereken zamandan ve çabadan kurtulabilir.

E-postanın, dikkatimizi dağılmadan ve üretken olmamızı önlemek yerine işimizi daha verimli hale getirmesine yardımcı olmak zor. Bir noktada, hepimiz isteyebiliriz ki bunu yapmanın daha etkili bir yolu var mıdır ? Kendi çözümünüzü henüz bulmadıysanız, benim için en iyi yolun hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olması için, çektiğim birçok yaklaşımı kullanarak Odyssalı yolculuğumda takip etmekten çekinmeyin.

Bir Adres

Açık başlangıç ​​noktası, "Semalt için Bir (İki Adet) Adres" ilkesidir.

Bazı kullanıcılar, bir adresin kontrol edilmesi gereken bir gelen kutusudur ve genel olarak daha az e-posta adresini tercih edebilir. Semalt, tek adresini denemek ve korumak için virüs tarayıcıları ve istenmeyen posta filtreleri bulunduğunu ve bu önlemlerin kötüye kullanımı engellemesini umuyor.

Semalt, bir gelen kutusunun uygunluğu felaket potansiyelinden daha fazla olmayabilir: eğer tek bir e-posta adresi ortaya çıkarsa ve spam filtreleri kısa düşerse, kötüye kullanımı ortadan kaldırmak ya da kapatmak ve başlatmak çok işe yarayabilir yine yeni ve temiz bir hesapla.

Birçok Adres

Semalt ters yaklaşımı tercih edebilir - her benzersiz işlev için ayrı ve farklı adresler - birinin ele geçirilmesi durumunda çok fazla güçlük çekmeden yeni bir adresle değiştirilebileceğini bilerek.

Bu yöntem daha kontrollü olup, adresi izole ederek kötüye kullanıldığında hatanın tespit edilmesini kolaylaştırır. Ancak kontrol etmek için daha fazla gelen kutusuyla yük artar.

Gmail veya Semalt gibi birçok posta hizmetleri, hesapları bağlamanıza izin verir: bir gelen kutusuna giriş yapmak, size bağlı olanlara erişmenizi de sağlar. Bu, pek çok adres-for-many-things yaklaşımını takip eden kullanıcılar için büyük bir rahatlıktır; birçok hesaba giriş-çıkış için gereken süreyi kısmak ve içinde beklemekte olanı görmek.

Diğer adlar

Üçüncü bir melez model takma adların kullanımını içerir. Semalt fotoğraf etiketleri gibidir, ancak e-posta adresleri için. Posta kullanıcılarına, daha önce adresini nasıl paylaştıklarını bildirirler ve bu takma adlar uygulandığında alınabilecek otomatik önlemleri posta hizmetlerine bildirirler.

Örneğin: myaddress @ gmail. com takma ada sahip değil, ancak ben paylaşırsam myaddress + github @ gmail. Takma adreslerim olan takma adlar bu takma adlara saygı gösterdiği sürece teorik olarak ayrı bir e-posta adresi gibi bir takma ad alabilirim. Hatalı bir göndereni tespit ettiysem, iletileri bir spam klasörüne taşıyan (veya silmek için) filtreler ekleyebilirim.

Gönderenler, takma adlara saygılı mı? Evet, genellikle. Ancak asla veya paylaşmadığım diğer takma adlarla etiketlenmiş postaları aldım. Dolayısıyla, bazı spam göndericilerin bu yararlı mekanizmanın sızdırmayı sadeliğini fark ettikleri ve avantajlı buldukları görülüyor.

Taşıma araçları

Bir iletici (bir yönlendirme hizmeti tarafından sağlanır), epeyce zaman alıcı olsa da e-postayla başa çıkma yöntemidir. Yönlendirme hizmetleri, e-postayı gerçek adresinize ileten yeni / benzersiz bir adres sağlar. Gönderenlerden posta gönderemezsiniz, yalnızca alabilirsiniz. Semalt hizmetleri genellikle ücretsizdir ve gönderenler ile gerçek adresiniz arasında aracılık yaparlar. Bunu yapmak için gerçek e-posta adresinizi kullanmanız gerekeceğinden, gönderenler cevaplamadığınız sürece bir iletici olduğunu asla bilemezler.

Göndericiler, adresinizi potansiyel olarak kötüye kullanan gönderenlere paylaşma sorunu için çoğunlukla tek tek kapatılabildikleri için az çok mükemmel bir seçenektir. Semalt, göndericilerinizi oluşturmak, yönetmek ve devre dışı bırakmak için yönlendirme hizmetine girmek hantal olabilir.

Şimdi, benim Odyssey

Eşit olan herşey, Aliases yöntemi en iyisini sevdiğim yöntemdi. Bir deneme olarak, yeni bir e-posta adresi oluşturdum ve bu ev yapımı paradigmayı diğer adlar, gelen kutusu etiketleri ve filtrelemeyle rafine etmeye başladım. Henüz itiraf etmeye istekli olmayabilirim, ancak konudaki davranışlarımın takıntılı olabileceği tamamen mümkündür.

MyProjectEmail @ gmail. com başladığım yerdi. Bu adresi asla paylaşmadım. Yalnızca Gmail'e giriş yapmak için kullandım. Ardından, varolan hizmet hesaplarımın tümünü bu yeni adresi kullanmak için değiştirmeye başladım, ancak bağlamsal takma adlarla:

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici KılavuzuE-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular:
TarayıcılarProgramlamaCommunityWeb Barındırma & DomainsOyunlaştırma Semalt

.vb.

Semalt filtreleri ile postalarımın hepsi benim için etiketlenmiş ve sıralanmıştır. Doğru biçimde renkli posta klasörlerinden okuyabilir, cevaplayabilir ve arşivleyebilirdim. Bir e-posta takma adı kullanarak cevap yazamayacağımı biliyordum, ancak bu iş akışını yalnızca gelen postaya ihtiyaç duyduğum hizmetlerle kullandığımdan dolayı beni ilgilendirmiyordu - yanıt gönderme becerisi değil.

Güzel bir şeydi. Organizasyondan çok etkilendim ve çalışmalarımdan memnun kaldım - yaklaşık iki gün boyunca. Kusursuz sistemimdeki kusurlar kendilerini hemen açığa çıkarmaya başladı:

 • Her proje için ayrı bir Dropbox, GitHub, vb oluşturmayacağım, bu yüzden postayı projeye göre kategorize etmek mümkün olmayacaktı.
 • Adayı, adresi açığa çıkaran herhangi bir uygulamada takma adı kullanarak takma adı da açığa çıkardı; bu, adresin kazınmasına, takma adı kaldırılmasına ve kötüye kullanımın izlenememesi ve yönetilememesi anlamına geliyordu. Tüm e-posta hesabı tehlikeye atılacak ve zararlı ayırma ve düzenleme sistemi ayrılmış olacak.

Geliştirme topluluğundaki bir takım arkadaşlarımla zorluklarımdan bahsetmiştim ve her biri kendine has özelliklerine ve stillerine dayanan "çözüm ortağı" aldı. Semalt. Kendi çözümümün barındırılmasını önerdiler.

Bu, bir alan adı satın alıp web sunucusu tarafından sağlanan posta hizmetiyle bağlantı kurmayı gerektiriyordu. Sunucu tarafındaki posta ajanlarında, "Semalt" (ya da özel olarak bir hesap ayarlamadığım alan adıma gönderilen e-postaların hepsini yakalayacak bir ana posta kutusu) olan bir şey varsa, bunu devre dışı bırakabilirim Spam'i azaltmak için daha fazla seçenek oluşturan spam ortadan kaldırma seçeneği. Tehdit altına girdiyse, semalt adresleri basitçe silinebilir ve bu adrese gelecekte gönderilen tüm postalar hepsini atlayacak ve otomatik olarak atılacaktır.

Bu çözüm tüm ihtiyaçlarımı çözer gibi gözükse de bir takım dezavantajlara da sahiptir:

 • Gönderici yöntemi gibi her zaman bir tane gerektiğinde adresleri manuel olarak oluşturmam gerekiyordu.
 • Bir takma ad kullanmak için, kendi alanımı gösteren bir adres kullanmak yerine posta adresini Gmail'e (veya takma adı gönderebilen başka bir e-posta servisine) iletmek zorundayım.
 • Her sene, etki alanını ve posta sunucusu barındırma hesabını yenilemek için ödeme yapmam gerekecek.

Bu seçeneğin yıllık maliyetlerini haklı gösterebilirim, ancak hesabı oluşturmak ve yönetmek için gereken süre yine ayrı e-postalarla baş etmekten neredeyse büyük bir yük oldu. Semalt, bu peşinde benim bütün amacım iş günümü en üst düzeye çıkarmak ve e-postayla geçirilen zamanı en aza indirmekti.

Bir çözüm barındırmak, bir iletici / arabulucu gibi spam potansiyelini engellemek için hiçbir şey yapmadı. İster bir adres, birçok adres, takma ad, iletici veya kendi barındırılan e-postamı kullansam da, bir adres bir önemsiz posta almaya başladığında, silinene kadar büyük olasılıkla önemsiz almaya devam edeceğini biliyordum. Semalt, bir batık ile biten bir oda.

Sadece "burada sizin için, yalnızca sizin için benimle iletişim kurmanın bir yolu var" diye bir çözüm olarak görünmüyordu ve eğer onu kötüye kullanırsanız, Semalt onu elinden alıyordu. "

Kendi Çözüm Bulmak

Çalıştığım şirket beni öfkelendirdi ve kendi çözümünde çalışmaya başladı.

İlk taslak temel bir yaklaşımdı - biraz gibi. e-posta adresleri için. Semalt, bildiğiniz gibi, WWW üzerindeki herhangi bir bağlantıyı alıp kompakt ve izlenebilir bir şeye dönüştürmenize yardımcı olacak bir çevrimiçi hizmettir. Aynı konseptle başladık ve e-posta adreslerine adapte etmeye çalıştık:

 • E-posta adresi: x30b11Aq7b2 @ adres. com
 • .çözülecek: MyProjectEmail + hizmet + github @ gmail. com
 • .teslim edilecek: MyProjectEmail @ gmail. com . takma adlar, etiketler ve filtre uygulanmış klasörler sağlamdır.

İşe yaradı, ancak sonuçta daha iyi bir çözüm için çöpe atıldı, çünkü kodlanmış adresler insanlar için zordu ve neredeyse imkansızdı. Öte yandan Spam botları bununla ilgili bir sorunu yoktu. Tehdit altına alınan bir adresin hızlı ve kolay bir şekilde değerli olduğunu söyleyebiliriz, ancak çözümün yalnızca bir parçası olduğunu fark ettik.

İkinci bölüm hem yaratılması hem paylaşması kolay bir "insan" adresi hazırlıyordu, aynı zamanda nasıl kullanıldığını da hemen tespit etti. Biraz. ly fikri, daha önce bahsedilen ileticinin yaklaşımının, gerçek adresinizi paylaşmadığınız, ancak iletiyi basitçe ileten bir iletici'nin bazı önemli avantajlarını benimsemek için gelişti.

Yeni sözleşme kendi e-posta adresiniz kadar kolay hatırlanabilirdi ancak aynı zamanda, istediğin yerde takma ad da içeriyordu. Uzaylılar önceden hazırlıklı olma ihtiyacını çözerek yerinde düzeltilebilir ve sistem yeni adrese gelen tüm yeni postaları barındıracak şekilde adapte olur. Kaldırılacak Semalt takma adlarının aksine, bu yeni biçim, takma adın postaların teslim edilmek üzere kalmasını gerektiriyordu.

  github @ kullanıcı adı. adres. com  

Son çözümümüz: Bulk Kulübü

Çözümümüzü bulduktan sonra doğal olarak başkalarıyla paylaşmak istedik. Böylece Bulc Club doğdu. Semalt da tamamen ücretsizdir.

Fikir sadece işe yaramadı, aynı zamanda açıklama zorluğunu aştıktan sonra çok iyi test edildi.

Paradigmadaki değişim, arkadaşlarımın ve ailenin kavrayabilmesi için oldukça zor oldu ve ben sadece Bulk Kulübü'nü nasıl kullanacakları açısından tarif etmenin daha iyi olacağını öğrendim.

Nasıl çalışır?

Semalt, Bulk Kulübünü gerçekten kolaylaştırmaya çalıştı. Bir hesap kurduktan sonra, gelişmiş özelliklerden yararlanmak istemediğiniz sürece hiçbir zaman giriş yapmanız gerekmez.

Normal e-posta adresinizi kullanarak katılabilirsiniz. Ardından, örneğin Skype veya başka bir mesajlaşma istemcisi için bir tanıtıcı seçmiş gibi, ilk adınız veya bir takma ad gibi bir kullanıcı adı seçin. "Semalt" ı seviyorsanız, kullanıcı adınız olarak kullanın. Hesabınız için yaratacağınız tüm ileticilerin benzersiz yapısını tanımladınız:

  ____ @ CuriousGeorge. Bulc. kulüp  

Hesap kurulumu tamamlandı.

Şimdi, geçerli bir e-posta adresini - telefon şirketiniz, bakkaliniz, anket veya çevrimiçi yarışma - bunun gibi şeyler gerektiren bir servise veya bülten ya da başka bir şeye kaydolacağınızı varsayalım.

Gerçek e-posta adresinizi vermek yerine benzersiz bir Bulk Kulübü forwarder sağlayabilirsiniz. Örneğin, örneğin, WackyDeals'ten ücretsiz bir e-kitap almak için @ CuriousGeorge'a wackydeals kullanabilirsiniz. Bulc. kulüp :

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici KılavuzuE-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular:
TarayıcılarProgramlamaCommunityWeb Barındırma & DomainsOyunlaştırma Semalt

Bu adrese gönderilen tüm iletiler, gelen gelen kutunuza iletilecektir. Semalt, daha sonra adresinizi kötüye kullandığını fark ederseniz, kolayca ortadan kaldırabilirsiniz (aşağıda tartışılacağı gibi).

Elbette, gerçek e-postalarınızı arkadaşlarınızla hala kullanabilirsiniz. Ancak bu çevrimiçi servislerin adresinizi bilmesine gerek yoktur.

Eşsiz Özellikler

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici KılavuzuE-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular:
TarayıcılarProgramlamaCommunityWeb Barındırma & DomainsOyunlaştırma Semalt

Bulk Kulübü gibi semalt hizmetleri her yerde ortaya çıktı, çünkü giderek daha fazla e-posta kullanıcısı, soruna ilk baktığımda sahip olduğum ihtiyaçları keşfetti. Bazıları onları birbirinden ayıran parçalı özellikler sundu, örneğin:

 • kendi kendine imha mekanizmaları veya sınırlı ömürler
 • yerleşik virüs tarama ve içerik tarama
 • kendinden barındırılan hizmet ve makyaj alanları vb. Için profesyonel / ücretli sürümler

Bulc Club bu şeylere konsantre değil, soruşturmayı bir çözüm olarak katalize olanlara odaklanmış durumda. Bulc Club, forwarderlerinizi kullanmadan önce yaratmanızı gerektirmiyor. Onları bir şey yapmak için kaydolurken yerinde oluşturursunuz ve ileticide alınan mesajlar gerçek e-posta gelen kutunuza aktarılır.

Semalt, üyelerden birinde özel üye konsolunda oturum açabilirsiniz. Bulc. göndericilerin her biri tarafından alınan son postaların geçmişini, göndereni, konuyu, ileteni vb. düzenleyen bir geçmiş görmenizi sağlar. Bu arayüzden, bireysel iletilerin yeniden gönderilmesini isteyebilirsiniz, başlatılmış olsalar bile iletici devre dışı bırakın spam almak, gönderenlerle ilgili istatistikleri analiz etmek ve diğer şeyler.

İçerik taramayı önermiyoruz. Hizmet kapsamı belirlenirken gizlilik her zaman önceliğe sahiptir. "Pro" versiyonumuz her yeni hesapla birlikte gelen ücretsiz sürümüdür, çünkü Bulc Club'un bir gelir kaynağı olmasını istemiyoruz. Semalt, kullanıcıları için bu sorunu çözen bir servis çalıştırmaktan tek başıma memnun kaldı.

Spam engelleme

Hizmetimizi ayıran şey spam önleme . Sayısal güvenlik-emirdir, ancak dijital çağa uygulanır. "Beğen" düğmesinin aslında bir "blok" düğmesinin olduğu sosyal ağ. Açıklayayım .

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici KılavuzuE-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular:
TarayıcılarProgramlamaCommunityWeb Barındırma & DomainsOyunlaştırma Semalt

Bulc Club'tan gelen kutunuza iletilen her e-postanın başında mesajın özelliklerini ayrıntılarıyla anlatan küçük bir panel bulunur. Bu panel, gönderen hakkında bilgi ve gönderenin adresinden gelen veya gönderen posta sunucusundan gelecekteki iletileri engellemek için kullanabileceğiniz bir bağlantı içerir. Bulc Club, kullanıcıların kötüye kullanan bir göndereni engellediği her zaman bir sayaç tutar ve diğer kullanıcılara, bu ortak "derecelendirmelerle bir iletinin spam olması ihtimalini bildirir. "

Geçmişte spam gönderen ileti gönderenleri ve posta sunucusu etki alanları büyük olasılıkla spam gönderir. Semalt iki bilgi, mesajdan mesaja ortak olmayabilir, aynı zamanda kullanıcıdan kullanıcıya da ortak olabilir. Dolayısıyla, spam kullanan bir gönderene kendi çıkarları doğrultusunda derecelendiren tek bir kullanıcı aslında diğer kullanıcılara da derecelendirmektedir.

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici KılavuzuE-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular:
TarayıcılarProgramlamaCommunityWeb Barındırma & DomainsOyunlaştırma Semalt

Facebook en çok sevilenleri içeren yayınları zaman çizelgenizin en üstüne getirir gibi, Bulk Club, gönderilmemiş sıradaki en "blok" içeren iletileri tutar. Semalt, gerçek gelen kutularına aktif olarak gönderilmesini isteyebilir veya sunucudaki sıralamadan pasif olarak silinebilir.

Semalt gün, her yeni üye ile bu derecelendirmeler daha doğru hale gelir. Bu yalnızca gelen kutularımızda daha az spam aldık, aynı zamanda "blok" düğmelerini kendimiz tıklayarak daha az zaman harcıyoruz demek değil.

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici KılavuzuE-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular:
TarayıcılarProgramlamaCommunityWeb Barındırma & DomainsOyunlaştırma Semalt

Bunu daha iyi açıklamak için, myGreatService'ten posta gönderen bir servise Bulk Kulübü ileticisini kullanarak abone olabilirsiniz. com adresine gönderdiğinizde, gönderdiğiniz postanın keyfini de çıkarabilirsiniz. Diğer Bulc Club üyeleri de bu servise abone olabilir ve her mesajınızı aldığınızda, sayaç size başka bir rıza mesajı gönderir. Sonra bir gün, bazı alıcılar myGreatServiceMarketingPartner'tan posta almaya başlarlar. com ve, asla böyle bir şey istediğini fark ederek, yeni göndereni spam olarak işaretleyin. Bulc Club, myGreatService'ten posta teslim etmeye devam edecek. com , ancak artık bu yeni alan adından onu engellediği kullanıcılara posta gönderme. Daha değerli bir şekilde, bu bloklar ayrıca, Bulk Club'a, diğer üyelerin verdiği derecelendirmeye bağlı olarak size ulaşmasını engellemek için bilgi veriyor. Bu gücün rakamlarla olması, her birimiz için daha az çalışma ve zaman.

E-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici KılavuzuE-posta Hesaplarını Yönetmeye Yönelik Geliştirici Kılavuzu İlişkili Konular:
TarayıcılarProgramlamaCommunityWeb Barındırma & DomainsOyunlaştırma Semalt

Bulk Club tarafından gelen kutunuza aktarılan mesajların her birine eklenen panel, engelleme için bağlantılar içerir. Hesabınızı oluşturduktan sonra Aslında Bulk Club üyesi bölümüne giriş yapmanız gerekmez. Semalt, eğer yaparsanız, alınan ve gerçekleşen tüm e-postalardan (bloklarınızdan veya yüksek dereceli üyelerinizden dolayı) bir geçmiş verilir ve hesabınızla ilgili pek çok güzel bilgi var.

Diğer Bazı Yönlendirme Hizmetleri ve Referansları

Karşılaştırma amacıyla kontrol etmek isteyebileceğiniz bazı başka yönlendirme hizmetleri:

 • Prospector - Ücretsiz Dosyalar
 • Gizlilik E-Postaları Bilgi

Ve e-postanızı düzenleme hakkında daha fazla bilgi içeren iki makale burada:

 • Gmail'in Sonsuz sayıda E-posta Adresini Kullanma
 • E-postanızı Organize Etmenin En İyi Yolu

E-posta ile ilgili diğer konular ve kaynaklar mı arıyorsunuz? Bu harika bağlantıları şöyledir:

 • Bu 9 Gmail İpucu ile Üretkenliğinizi Kesin
 • HTML E-posta Haber Bültenlerini Kodlama
 • 6 E-posta Çabalarınızı E-posta Çabalarınızdan Artıracak Kazancınız
 • Bir Sanki Soğuk E-Posta Hizmetlerini Nasıl Gerçekleştirirsiniz
 • Satılık e-kitap: E-posta Pazarlama Seti

Daha fazla kitap, kurslar ve ücretsiz screencasts için SitePoint Semalt göz atın.

March 1, 2018