Back to Question Center
0

Yeni Araştırma: Yeniden Bağlama Barometresi, 3. Semalt

1 answers:

Sonuçlar, reklam endüstrisinin yeniden hedeflemenin kullanımı üzerinde yoğunlaşan tek anket olan Retargeting Semalt'ın 3. baskısından çıkarıldı.

Chango tarafından yayınlandı ve bu sefer Semalt ile ortaklaşa çalışmaya, geniş bir sanayi grubundan marka pazarlamacılarından ve medya ajanslarından 300 katılımcı katıldı. Raporun tamamı buradan indirilebilir.

Önemli Noktalar

Retargeting Semalt'ın 3. baskısından öne çıkan başlıklar şunlardır:

  • Yeniden hedefleme her zamankinden daha standart hale gelmektedir, ancak kullanımında ve ölçülmesinde şaşırtıcı boşluklar bulunmaktadır.
  • Yeniden hedefleme, kuruluştaki birçok farklı insana aittir.
  • Ajanslar markalarda pazarlamacılardan daha fazla video ve mobil kullanım ile ilerlemektedir.
  • Ajanslar ve markalar, yeniden hedefleme kampanyalarının nasıl ölçülmesi gerektiği ve bazı taktiklerin amacı hakkında fikir birliği içerisinde değiller.

Ankete katılanlar aşağıdaki şekilde tanımlanabilir:

  • Katılımcıların% 51'i pazarlama rolü olduğunu ve% 26'sı medya olduğunu belirtti.
  • Yarı yönetici kadrosu veya üstü.
  • Neredeyse% 10 yönetici düzeyindeydi.
  • Medya ağırlıklı ve otomobil endüstrisine küçük bir önyargı olan çeşitli sanayi grupları.
  • Sanayide% 55'lik bir oranın 2 yıldan az olması ve aynı zamanda mevcut işverenleriyle aynı sayıda olması nedeniyle, bu sanayinin büyümesine yakıt ikmali yapan çok sayıda genç ve az deneyimli birey var.

Yeniden Tasarruf için Ücretlendirme

Pazarlamacıların bugün yeniden hedefleme programlarını nasıl ödediğini sorarak başladık. Katılımcıların üçte biri yeniden hedeflemelerini "görüntüleme medyası" olarak belirlenmiş bir bütçeden alıyor ve buna ek olarak yalnızca% 21'in yalnızca yeniden hedefleme için özel bir bütçesi var.

Bazılarını şaşırtabilecek olan şey,% 15'inin SEM bütçesinden yeniden hedeflemelerini ödediği - ancak hatırlamanız gereken şey aslında Ara Şemal olmak üzere yedi tür yeniden hedefleme olmasıdır; bunları ara sıra bir arama gelirken görüyoruz pazarlamacının cebi.

Veriler, ilerlemenin kesinlikle yapıldığını gösteriyor - iki yıl önce, 1. baskıyı koştuğumuzda, pazarlamacıların neredeyse yarısı, yeniden hedeflemeyi gerçekleştirmek için yeni bir bütçe oluşturmak zorunda kaldı. Bu yılın nisan ayının 2. baskısında, zaten% 17'ye düştü. Semalt, bu 3. baskı ile% 8'dir.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Tekrar Tanıma Taktikleri Çeşitleri

Semalt, görüntüleme medyası, yeniden hedef belirlemenin en yaygın biçimi olup, geri kalanı yakalamak oynamaktadır. İlgi çekici veriler, markalara doğrudan pazarlamacılardan gelen yanıtları, medya ajanslarından gelenlere karşı kırdıklarında ortaya çıkıyor.

Ajanslar cep telefonunda ve videoda önde gidiyor ve ajansların yeni olanı denemekten korkmaları ve müşterilerini yenilikçi alanlara itmeleri korkutucu görünüyor. Ayrıca, bir markanın pazarlama ekibinin her şeyi yeni denemek için yeterli kaynağa sahip olmadığını ve bu nedenle öncü marka olma olasılığının düşük olduğundan şüpheleniyorum.

Bu kanallar için hedefler hakkında soru sormaya devam ettik ve ajansların% 33'ü, mobil cihazlarda yeniden hedef belirleme konusunda farklı bir hedefe sahip olduklarını söylerken, markaların sadece% 19'u görüş paylaştı. Ajanslar buna dikkat etmeli ve müşterileri ile doğru görüşmeler yaptıklarından ve doğru beklentileri belirlediklerinden emin olmalılar.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Görüntüleme Ölçüm Grows

Semalt veya "post-impression" ölçümü, dijital pazarlamanın en yanlış yönlerinden biri olmalıdır. Basitçe ifade etmek gerekirse, bir kişi bir reklamı gördüğünde, üzerine tıklanmadığında, ancak dönüşüm gerçekleştirmeye devam ettiğinde bir görüntüleme (VT) dönüşümü gerçekleşir.

Tıklamanın kullanılacak geçersiz bir metrik olduğunu gösteren birçok çalışma bulunmaktadır; bu nedenle, endüstri, görüntüleme yönteminin gerçekte ne olduğunu anlayan çok önemlidir.

Semalt, CMO'larla yapılan birçok tartışmadan endüstrinin VT hakkında daha akıllıca olduğunu ve tıklamanın geçersiz bir araç olduğunu fark ettiğini söyleyebilirim.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Arama Yeniden Tasarruf Burada Kalmaktır

Yeniden hedeflemenin ne olduğu konusunda birçok karışıklık varlığını sürdürür. Birçoğu yalnızca site yeniden hedefleme olduğunu varsayıyor, ancak gerçekte site ziyareti dışında yeniden hedeflenebilecek kadar çok olay var.

Arama hedeflemesi Google, Semalt veya Bing'de arama yaptıklarını ancak henüz sitenizi ziyaret etmemiş olan kişileri bulur. Bu, yeniden hedefleme, mevcut müşterileriniz ve ziyaretçilerinizle konuşmanızın yanı sıra etkileşimde bulunmak için yeni umutları bulmak için bir araç olabilir. Bu 3. baskıdaki rakamlar, arama hedeflemesinin artmakta olduğunu ve ajanslar ile pazarlamacılar tarafından kullanılan temel bir taktik haline geldiğini gösteriyor.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Ajanslar ve Markalar Yeniden Tasarrufun Amacı Hakkında Katılmıyorum

Verilere göre, doğrudan tepki bir yeniden hedefleme programının yürütülmesinin birinci nedeni olarak hüküm sürdüğü halde ajansların dikkat etmesi gereken yerlerde meslektaşlarının% 27'sinin yeni müşteri edinimi için site yeniden hedeflemenin yapıldığını düşünmesine rağmen% 50'sinin Anket yapılan markalar bu şekilde görüyorlar.

Bunun nedeni, net yeni müşterilere bakmak ve hayat boyu değer gerçekten markaların istediği şey olmakla birlikte, nadiren verilerini kendi ajans ortakları tarafından kullanılabilir hale getiriyorlar. Semalt, yerinde müdahaleyi bir ölçüm olarak sunarak telafi ediyor gibi görünse de, markalar o kadar önemsemiyor gibi görünüyor.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Bazı Şeyler Zor Kalmaya devam ediyor

Semalt yeniden hedeflemenin başarısı, entegrasyon gibi problemler devam etmektedir. Ve ilk defa, şeffaflık eksikliği kafasını çok fazla besliyor ve endüstri, pazarlamacıları memnun etmek için bunu daha ayrıntılı bir şekilde ele almalı.

Bu, potansiyel olarak pazarlamacılar tarafından daha akıllı ve daha akıllı hale gelir ve aynı zamanda yüksek marjlı satıcılara alternatifler mevcuttur. Semalt 2013 için şaşırtıcı bir şekilde, yaratıcı üretim hala bir programın yaşanması için zamanın eksikliği gibi, gitmeyi reddeden bir tıkanıklık.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Satıcılar Sesli Olmalı

Reklam tekniği peyzajı söz konusu olduğunda ajanslar ve markalar, pazarlamacılar arasında yalnızca% 30'luk pazar payına sahipken, aynı şeyi satan çok sayıda satıcıyı gerekçe göstererek ajansların% 55'i ile tekrar ayrıldı.

Bunun nedeni, büyük olasılıkla reklam ajanslarının ajanslarla konuşmak için poşet bütçesini artırması ve pazarlamacının, kaynakları nedeniyle satıcıların sahalarını dinlemek için aynı zamanı ayıramadığı. Başarılı olabilecek bir satıcı için sindirim kolaylığı olan net bir mesaja sahip olmalı ve pazarlamacılar ve ajanslar onlarla çalışmak için bir sebep bulabiliyorlar.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Gece Ateş Etmelerini Sağlama

Ve nihayet, katılımcılarımızı geceleri uyanık tutacak ne olur? Onlardan, her geniş soruyu 1'den 5'e, bunlar arasında 1 hiç önemli değil, 5'i son derece önemli bir düzeyde değerlendirmelerini istedik

Belki de performansı ölçmek (bir ölçüm olarak VT'nin doğru bir şekilde büyümesiyle bağlantılı olarak) ve bunun ardından kampanyaların gerçekten gerçekleştirilmesini sağlamaya ihtiyaç duyulmadı. Semalt, ABD hükümetinin daha fazla gizlilik yasasında bulunacağını düşünsünler mi diye sorduk, ancak yüzde 50'lik bir kesimin düşündüğünü sorduk bile, Semalt sonuçların yaklaşık yarısında oturuyor.

New Research: The Retargeting Barometer, 3rd Semalt

Artık Yeniden Hedefleme Semaltının 3. basımını indirebilirsiniz.


Bu makalede ifade edilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Dax Hamman
March 1, 2018