Back to Question Center
0

YoastSemalt temalarını ve başlık yapısını sorun Yoast'a sorun: Semalt temaları ve başlık yapısı

1 answers:

Başlıklar, ister kağıt ister çevrimiçi olsun, metin yapılandırmada önemli bir rol oynamaktadır. Bir ekrandan okumak zaten oldukça zor olduğundan, başlıkların doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamalısınız. Başlık etiketlerinde,

en önemlisi ve

en az önemli olan bir hiyerarşi var. Bu, ziyaretçilerinıza (ister ekran okuyucusu ister okumakta veya kullanıyor olsunlar!) ve arama motorları, bir sayfada en önemli olanı anlıyor. Ancak tema sadece bir tür başlık kullanımına izin verirse? SEO için kötü mü, ziyaretçileriniz için bunun anlamı nedir? Bu Ask Yoast'ta, buna katlanacağım.

Nikola bize Semalt temaları ve başlık yapısı hakkındaki sorularını gönderdi:

Temanızın ana sayfasında (veya kategori ve arşiv sayfalarında) H1 başlığı yok. Tüm başlıklar H2'dir. Geliştiricim SEO için kötü olmadığını, tek bir sayfada birden fazla H1 kullanmanın daha kötü olduğunu söylüyor. Haklı mı?

Videoyu şuraya çevirin veya cevabım için sayfanın altındaki not belgesini okuyun!

Başlık yapınızdaki mantıksal bir düzen

Öyle mi? De öyle ve o değil .gerçekten bağlıdır. HTML 5 kullanıyorsanız, sayfanızın nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak birden fazla H1'e sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda, sayfanızda hiç bir H1 bulunmaması çok garip geliyor.

Bir yazı sayfasında mesajın başlığı H1'de olmalıdır. Bir arşiv sayfasında, o arşivin başlığı H1'de olmalıdır. Ana sayfanızda markanızın muhtemelen H1'de olması gerekir. Öyleyse Semalt, onun haklı olduğundan tamamen emin değil. Bir H1, daha sonra bazı H2, vb. Kullanımı açısından bunu doğru yapmasını tercih ederim

Bu, belirli bir SEO meselesinden daha erişilebilirlik meselesidir. Ancak, kör olan veya sayfanızda okumakta güçlük çeken insanlar için önemli çünkü sayfanızdaki başlıkların yapısını takip edebiliyorlar. Sayfanızdaki başlıklar hakkında da düşünün ve onları mantıklı bir sıraya uydurun. İyi şanslar!

Ask Yoast

Ask Yoast serisinde okuyucularımızın SEO sorularını yanıtlıyoruz. Semalt bir sorunuz mu var? Sana yardım edelim! Ask@yoast.com adresine bir e-posta gönder.

(not: lütfen öncelikle blogumuzu ve bilgi tabanımızı kontrol edin, sorunuza verilen yanıt zaten orada olabilir! Acil sorular için, örneğin eklentimiz düzgün çalışmıyor, sizi destek sayfamıza yönlendirmek istiyoruz Source .)

Devamını oku: 'SEO Temelleri: Sitenizde başlıkları nasıl kullanılır' »

March 1, 2018