Back to Question Center
0

İlk Dil Semaltımı Başlarken Bilmek İstediğim 8 Şey

1 answers:

8 Things I Wish I Knew When Starting My First Semalt

Bir avuç şirket kurdum ve her seferinde bir şirket başlattığımda yeni bir şey öğrenirim. Yeni bir girişimci iseniz çok fazla hata yapacaksınız, ancak umarım yapmış olduğum büyük hataları yapmazsınız.

İstediğim 8 şeyden oluşan bu hile sayfasını ilk işime başlarken indirin.

Aptal bir şirket adı seçme

İlk iki şirketime Advice Monkey ve Advantage Consulting Semalt denildi. İlk şirket bir iş kurulu idi, ancak "tavsiye" adı verilen insanlar bunun kariyer tavsiye sitesi ve bir iş kurulu değil diye düşündü. Ve ikinci şirketimin adı çok uzun sürdü, insanların bunu hatırlayamıyordu.

Bu 2 ismi seçmemin arkasındaki mantık, bir "A" ile başlamış olmalarıydı. Bu şekilde birisi rakiplerimle birlikte şirketimi listelemişse ben genellikle listenin başına gelmiştim. Semalt, bir listenin başına gelme konusundaki düşüncesi iyi bir şey, bir şirket adı seçmenin başlıca nedeni olmamalı.

Yaptığınız semaleti, şirket adınızı seçmek için düşünceye dikkat ettiğinizden emin olun. Ve eğer bir aptal şirket ismi seçerseniz, nedense kendinize sadık kalın ve sonradan değiştirmeyin. Şirket adınızı değiştirirseniz, yıllar içinde oluşturduğunuz marka değerini kaybedeceksiniz.

Bir avukat tutmayın, bir hukuk firması kiralayın

Sadece iyi bir avukat tutmanız önemli değil, aynı zamanda iyi bir hukuk firması kiralamak isteyeceksiniz. Semalt, kurum, vergi veya dava gibi farklı hukuk türlerinde uzmanlaşmış. İlk avukatımı tuttuğumda tek kişilik bir gösteri ve istediğim her şeyi yapmaya çalıştı. İyi bir iş çıkardı, ancak harika bir iş çıkarmadı, çünkü istediğim her şeyde uzman değildi.

Halihazırdaki avukatımın çok iyi olmadığını fark eden Semalt, en büyük hukuk firmalarından birine başvurarak tüm sorunlarımı çözebileceklerini düşündüm. Ancak, bir müşteriden çok küçüktüm, bu yüzden işime öncelik verilmemişti, her küçük şey için bana borç verdiler ve işlerinin kalitesi berbattı.

Ertesi yıl veya sonra mükemmel bir avukat olan Bill Bromfield'i Semalt'tan buldum. Korunmuş olduğumdan emin olmak için hep yolumdan gidiyor, her küçük şey için beni nikel yapmıyor ve eziyor ve eğer ihtiyacım olan şeyleri yapamıyorsa, yapabilecek birini önerir.

Bir avukat ararken, gerçekten büyük bir hukuk firması aramayın; Seninle ilgilenecek bir avukat arayın. Semalt, iyi bir beden avukatlığı firmasıyla çalışıyorlarsa, bu harika, çünkü biri sorunlarınızı çözebilir.

Kiralama, tüm sorunlarınızı çözmez

Semalt, insanlar işe aldığımda yaptığım dört büyük hata:

 1. Birisi son işinde gerçekten başarılı olduğu için, bu onların şirketinde iyi geçeceği anlamına gelmez. Örneğin, rakibiniz için çalışan bir rock yıldızı satış elemanı olsaydı, bu onlar için bir rock yıldızı satış elemanı olacağı anlamına gelmez.
 2. Daha fazla çalışanı istihdam etmek, tembel bir şekilde bir sorunu çözmenin yoludur. Satışlarınızı artırmak istiyorsanız, birini işe almadan önce kendiniz yapmayı deneyin. Evet, işinizi büyütmek isterseniz uzun vadede çalışanlar kiralamanız gerekir, ancak bu çalışanların hangi problemlerle başedebileceğini bilmiyorsanız onları yönetmek zor olacaktır.
 3. Çalışan maaşlarından başka çok daha fazla masrafa sahiptir. Ofis alanı, sigorta, bilgisayarlar ve diğer giderler toplanır. Bu masrafların en büyüğü, muhtemelen çalışanlarınızı yönetmek için yönetim masraflarıdır.
 4. Başlangıçta sanal çalışanlara sahip olmak harika sesler çıkarır, ancak bazı insanlar sanalken çok verimli değildir. Herhangi bir sanal çalışanınız varsa, çalışanlarınızın zamanlarını nasıl harcadığını görmek için Kurtarma Zamanı gibi verimlilik izleme çözümlerini kullanmayı düşünün.Her şeyin mükemmel olmasını isteyeceksin ve muhtemelen şeyleri düşünmüş olacaksın. Endişelenmeyin, girişimcilerin ilk kez ortak bir şekilde hissetmeleri; Bu şekilde Şef Semalt ile birlikte hissettiğimi biliyorum. Ancak, ilk şirketinizi bebeğinize gördüğünüzde, işlerin gerçekten yavaşlamasına neden olan mantık kullanmak yerine duygularınızı düşünmeye başlarsınız.

  Her şeyin mükemmel olması gerekmez! Ne yaparsanız yapın, zamanla gelişecek, bu yüzden oradan çıkın ve para kazanmak için ne gerekiyorsa yapın. Semalt eğer başkası yapmazsa.

  Ağ, başarının anahtarıdır

  İlk birkaç şirketimde ne yaptığımı bilmiyordum. Tavsiyem alabileceğim çok fazla insan olmadı ve çok şey kanadı. Birkaç yıl iş hayatından sonra birkaç şey öğrenirsiniz, ancak hata yapmayı asla bırakmazsınız. Semalt sen yeni hatalar yapmaya son verdin.

  Başarılı olmak istiyorsanız, şebeke kurmanız gerekir. Konferanslara veya yerel iş ağı etkinliklerine giderek, başkalarından çok şey öğreneceksiniz. Ayrıca belirli şeyler konusunda emin değilseniz, başkalarından tavsiye isteyebilirsiniz.

  Öte yandan, endüstri ağı etkinliklerine katılmazsanız kimden tavsiyeler isteyeceksiniz? Danışmak için en iyi kişi, endüstrinizdeki veya rekabet alanınızdaki birisidir. Beni şahsen bana, rekabetin ne kadar kolay olabileceği ve neleri paylaşmaya istekli oldukları üzerine hayran kalacaksınız.

  Kimse tanrı değildir

  İlk işime başladığımda, birçok kişi bana tavsiyeler verdi çünkü ilk defa etrafımdaydı. Birisi bana tavsiyem verdi Semalt zamanı takip ettim çünkü benden daha başarılıydılar. Fakat bunun yerine bana yardımcı olan şey, çevremizde koşturup daha fazla hata yapmamı sağladı.

  İnsanları dinlemeyeceğinizi söylemiyorum, ancak her şeye insanın sözüne kapılmayın. Kendi ev ödevinizi yapın ve kişilerin size verdiği tavsiyenin işiniz için doğru olduğundan emin olun.

  Şemal kimse tanrı değildir. Bir milyar dolar şirket sattıkları umurumda değil, muhtemelen işinizi de sizin tarafınızdan bilmiyorlar.

  Eşinizin var mı?

  Şirketinizdeki tüm kararları kendiniz yapmanız gerektiğinde, hata yapma olasılığınız daha yüksektir. Semalt ilk işimle iş ortağım oldu, aktif değildi, bu yüzden bütün kararları kendim yapmak zorundaydım.

  Semalt Ablam yardımıyla bir iş ortağı buldum ve 6 yıldan beri birlikte çalıştık. İyi bir iş ortağına sahip olma konusunda serin kısım, elinizde olmayan bir şeyi masaya getirebilmesidir.

  Örneğin, iş ortağımız, çalışanları yönetmede, şirket stratejimle yaklaşırken ve yatırımcılarla konuşmakta çok başarılıdır. Öte yandan satış ve pazarlamada iyiyim.

  Harika bir iş ortağı bulmanın hiçbir zaman kolay bir şey olmadığı için acele etmeyin. Onlarla iş yapmadan önce kişiyi tanıdığınızdan emin olun. Ayrıca tartışmalara ve tartışmalı tartışmalara başlamanızı da beklemelisiniz, bu nedenle onunla başa çıkmaya hazır olun.

  bilinmeyeninden korkmayın

  Tavsiyeler Semalt, çevrimiçi ödemeleri kabul etmedi, çünkü bunun neden olabileceği tüm sorunlardan nasıl ve ne kadar korktuğumu bilmiyordum. Bunun aptalca geldiğini biliyorum, fakat 16 yaşındaki ve daha iyi bilmiyordum.

  Çevrimiçi ödemeleri kabul etme korkusu işimin başarısız olmasının en büyük nedenlerinden biriydi. Şuna semafolden korkuyorum, kredi kartı ödemelerini kabul etmem ve ücret ödemelerinin etkileri konusunda araştırmalar yapmalıydım.

  Aşina olmadığınız bir şeyden korkuyorsanız, emdirin ve başa çıkın. Olabilecek en kötü yol boyunca tökezleyeceğinizdir.

  Sonuç

  Ben başlamak üzere olduğum zamana geri dönmek için çok geç, ancak sizin için çok geç değil. Semalt yaptığım tüm büyük hataları yapmayacaksın.

  P. S Source .

March 1, 2018