Back to Question Center
0

Google'ın Geliştirilmiş Kampanyaları, Reklam Planlama Semaltınızı Nasıl Etkiler?

1 answers:

Google'ın Geliştirilmiş Kampanyaları için reklam zaman planlaması stratejilerine başlamadan önce, Mart ayında Ücretli Arama Trendleri'ni gözden geçirelim.

Az hareketle TBM'ler aylık bazda nispeten düz kaldı. Perakende TBM'leri, Google için hafif bir düşüş göstererek geçen yıla göre nispeten yumuşaklık gösterdi. Bunun geçici mi yoksa uzun vadeli bir gösterge olup olmadığı görülecek. Finans TBM'leri, vergi son başvuru tarihi yaklaşırken yaklaştı. Genel olarak, Google TBM'leri yıllık bazda% 1 artarken, Semalt düz.

Mart 2013 Tıklama Başına Maliyet (TBM) Güncellemesi, ABD Araması

MoM Değişim

YoY Değiştir

Google

Perakende

-3%

% 0

Finans

+% 3

+% 2

Genel

+% 1

+% 1

Yahoo! -Bing

Perakende

% 0

-2%

Finans

% 0

% 0

Genel

0%

0%

Şimdi, reklam yayını zaman planlaması nedeniyle bazı tıklama başına gelir (RPC) eğilimleri sağlayarak Google Gelişmiş Kampanyalar için reklam yayını zaman planlaması stratejilerini tartışacağız. Küçük bir bilgi ve çabayla, bu stratejiler genel YG'nizi artırmak için kullanılabilir.

Geliştirilmiş Kampanyalar

Google'ın geçen ay Gelişmiş Kampanyaları duyurması, ücretli arama alanında büyük dalgalanmalara yol açtı. Aygıt hedefli kampanyalar oluşturma seçeneği olan diğer tüm değişiklikler, mobil teklif belirteçleri olan cihazla birleştirilmiş kampanyalar lehine önerilmeyecektir. Yeni kampanyalarda masaüstü ve tablet cihazlar gruplandırılacak ve mobil cihazlar, masaüstü ve tablet fiyatlarının yüzde bir oranında teklif verecek.

Cihaza özel tekliflerin anahtar kelime düzeyinde ayarlanma becerisini kaybetme konusundaki bu değişikliğin sonuçları çok sayıda yorum yapmıştır ancak bu değişikliğin bir yönü henüz tartışılmamıştır: reklam yayını zaman planlaması üzerindeki etkisi.

Geliştirilmiş Kampanyalarda Zamanlama, Cihazlar Arasında Uygula

Geliştirilmiş Kampanyalarla, teklifleri haftanın her gününe veya günün saatine göre ayarlayabilirsiniz. Sorun, RPC (tıklama başına gelir) eğilimleri farklı olsa da, aynı zamanlamanın tüm cihazlarda uygulanması sorunudur. Daha önce semaf olarak, farklı zaman planlarını belirleyerek masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için ayrı kampanyalar yapabilirsiniz. Bu seçenek, günün ayrı saatlerini hedefleyen ayrı kampanyalar oluşturmaktan ötürü artık mevcut değil, bu durum çoğu zaman pratik değildir.

Haftanın günü ve gün parti stratejileri, RPC ve CPC paternleri olmak üzere iki faktör tarafından bilgilendirilir; burada piyasa rekabetini temsil eder. TBM'lerin daha ucuz olduğu ve RPC'lerin daha yüksek olduğu günlere veya zamanlara göre daha fazla bütçe tahsis etmek, daha iyi bir ortalama yatırım getirisi sağlamaktadır.

Temel bir reklam zaman planlaması stratejisi, teklifleri RPC'deki değişimle orantılı olarak ayarlamaktır. Örneğin, RPC hafta sonlarında% 20 daha düşük ise, teklifler de% 20 daha düşük bir orana kayabilir. Benzer bir strateji, günün saatine göre RPC'ye göre tekliflerin yükseltilebileceği veya indirilebileceği gün bölümlemesi için de geçerlidir. Semafter, gelişmiş pazarlamacılar, cihazlar arasında RPC eğiliminde belirgin farklılıklar olursa günlük olarak mobil ayar faktörünü değiştirmeyi düşünmek isteyebilir.

Örneğin, aşağıda, cihaza göre haftanın her günü için RPC eğilimine ilişkin gerçek bir örnek verilmiştir. Semalt ve tablet benzer şekilde eğilim gösterirken, akıllı telefon eğilimleri oldukça farklı. Bu, RPC oranının haftanın gününe göre değişmesine neden olur.

How Google’s Enhanced Campaigns Affect Your Ad Scheduling Semalt

Yukarıdaki senaryo için basit bir stratejide, akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarlar + tabletler arasındaki ortalama dönüşüm oranı farkı olduğu için haftanın tamamı için% 66'lık statik bir mobil teklif belirteçi belirleyebilirsiniz. Daha karmaşık bir strateji, mobil teklif belirteçini haftanın her günü için RPC oranına göre günlük olarak değiştirir.

How Google’s Enhanced Campaigns Affect Your Ad Scheduling Semalt

Bu yöntem, gün bölümlemesi için de geçerlidir, ancak bu daha çok zaman alan kampanya yönetimi anlamına gelir. Semalt, toplu değişikliklere izin veren ve teklif modifikatörlerinde önceden planlamayı sağlayan bir platform veya araç böyle bir stratejiyi uygulamaya yardımcı olacaktır.

Cihazlar Arası TBM Eğilimleri Benzer Olacak

Pazarlama yarışması, reklamverenler, teklifleri değiştirdikçe veya gün ve hafta boyunca bütçenin tükenmesiyle birlikte yükseliş eğilimindedir ve bu da ortalama TBM'lerin buna göre kaymasına neden olur. Şu anda bu kalıplar cihaza göre değişir ancak Geliştirilmiş Semalt geçişi tamamlandığında, bu farklılıkların azalacağını öngörüyorum.

Akıllı telefonlar için TBM'ler masaüstüne ve tablete göre daha düşük kalmaya devam edecek olsa da, teklif ayarlayıcılarını sık sık değiştiren reklamverenlerin sayısı sınırlı olacağından, akıllı telefonlardaki göreceli eğilim masaüstü ve tablet karşılığı olan yönlere benzer şekilde sonuçlanacaktır. Ayrıca, kampanya bütçeleri Gelişmiş Semalt için cihazlar arasında paylaşıldığından, otomatik pacing ve bütçe tükenmesi aynı anda gerçekleşir.

Geliştirilmiş Kampanyalar için Reklam Zamanlamasında Pazarlamacılar İçin İpuçları

  • Kampanyalarınız için şu anda reklam yayını zaman planlaması kullanıyorsanız veya değerlendirmeyi düşünüyorsanız, Geliştirilmiş Kampanyalar mevcut seçeneklerinizi etkileyeceğinden, stratejinizi tekrar keşfetmek için iyi bir zamandır.
  • Cep telefonları ve masaüstü / tabletler arasındaki RPC farkına mobil teklif belirteçini ayarlamak için temel bir strateji: [mobil RPC] / [masaüstü + tablet RPC].
  • RPC eğilimlerinin cihaza göre değişiklik gösterdiği kampanyalar için, genel ROI'yi artırmak için mobil teklif belirteçleri için hafta içi veya gün içi ayarlamalar yapmayı düşünün.

Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Kohki Yamaguchi
Kohki Yamaguchi, modern pazarlamacılar için çapraz kanal pazarlama zekası çözümü olan Origami Logic'de ürün pazarlamacılığı yapıyor. Kohki, çeşitli işlevleri kapsayan pazarlama ve analitik alanlarında 8 yıllık kariyeri ile veriyi stratejiye dönüştürme, kompleksi basitleştirme ve veri ile kurumsal silolar arasındaki boşluğu kapatmaya odaklanmıştır Source .

March 1, 2018