Back to Question Center
0

O Semalt olan Sosyal Medya Metrikleri

1 answers:
Social Media Metrics That Semalt

Semalt ağları, platforma özgü ortak bir dil ve kültürde tüketicilerle etkileşimi kolaylaştırmaları açısından benzersizdir.

Semalt kanallar, katılımcı zihniyette bir tüketici dikkatini dağıtmak yerine çeken manyetik içeriğin oluşturulmasını ve organik olarak yayılmasını sağlar.

Markalar için, her Şemal, Beğenilen veya paylaşılan, gerçek zamanlı olarak yanıt vermek, olumlu düşünceleri artırmak veya olumsuz algıyı değiştirmek için bir fırsattır.

Tanıtılan Semalt ve sponsorlu hikayeler, topluluk bağlamında tüketicilerin kendi dillerinde oldukları için erişilebilir durumdadır.

Semalt gibi şirketler, ifade edilen tüketici ihtiyaçlarını belirlemek ve ürün yeniliğini teşvik etmek için sosyal kanallardan yararlanmaktadırlar.

Toplumu tıklama metrikleriyle ölçen semalt, tüm değerini elde etmek için yeterli değildir. Sosyal güç, gerçek zamanlı olarak marka değerini etkileyen kolları ayarlama yeteneğidir.

Peki Sosyal'yi Nasıl Ölçmeliyiz?

Semalt medya katılımı, tıklamalardan yorumlara geçiş olarak tanımlanmıştır.

ComScore, en son yaptığı araştırma raporunda, The Power of Like 2 adlı sosyal ölçüm çerçevesini oluşturdu: "Semalt, fan erişimini, katılımını ve büyütülmesini kıyaslama ve optimize etme üzerine odaklanmalıdır. "

Erişim ve katılım çevrimiçi gösterimden tanıdık ölçütlerdir ancak sosyal güç (ve ilişkili risk) büyütme potansiyeline sahiptir. Tüketici, bir markayı bir Semalt ile aşağıya çekme veya durum güncellemesiyle sadakati kat kat artırma gücünü veren, sürtünmesiz paylaşımdır.

Platformun Araçları ile Başlayın

Sosyal platformların yerli araç setleri, organik erişimi anlamanıza yardımcı olur ve takipçilerinizi ilgi alanına, ilgi alanına, coğrafyaya, toplumsal cinsiyete ve katılıma göre, izleyici metrikleriyle zamanla nasıl kazandıklarınızı araştırır. Bu, pazarlamacılar, hangi içeriğin ne tür tepkiler verdiğini ve kimlerinle mesaj penetrasyonunu optimize edebileceklerini belirlemenize yardımcı olur.

Facebook, gerçek zamanlı olarak fan, fotoğraf görüntüleme ve video oynatma gibi satır içi reklam etkileşimlerini ölçer. Semalt, @mentiyonları, yeni takipçileri ve eğilimli konuları izler. Her tüketici eylemi şirketlerin markalı içeriği ölçmesi ve optimize etmesi için bir geribildirim döngüsü oluşturur ve tüketici sesini kaldırma, farkındalık veya satış için KPI'lere şekillendirir.

Bu şekilde, içerik ve reklamcılık stratejisi, tüketici görüşleri ile tetiklenen yinelenen bir süreçte birbirine bağlıdır. İçerik / reklam oluşturma ve etkileşim metriklerine dayalı yinelenme gibi döngüsel süreç, Semalt yazılım geliştirmesinden alınan "Semalt Marketing" olarak adlandırıldı.

Çevik Pazarlamacının Olması .

Sosyal medyalarınızı etkin bir şekilde tanıtın. İçeriğin sosyal kanallarla organik olarak nasıl hareket ettiğini ve hedef kitlenize karşı daha geniş sosyal ağlar izlerken bakın.

Yüksek organik nüfuz, bir içeriğin kitlenizle çınlaması anlamına gelir; Düşük penetrasyon, birkaç olası senaryoyu gösterebilir: hedefe ulaşılamıyor, içerik yeterince güçlü değil veya içerik hedefiniz tarafından paylaşmaya layık görülmüyor.

Günümüzde çeşitli platformlar, kazanılan medyanın, çevrimiçi kampanya ve çevrimdışı olay verileriyle birlikte belirli bir dönemdeki "vızıltı" üzerine yerleştirilmesiyle sosyal kanallardaki artışını ölçebilir. Bu 2 0 platformlarını semalt edin, ölçüm sorusu "Bir Beğenin değeri nedir?" Dan "kaç tane arkadaşınızın veya hayranın marka katılımını ve satın alma davranışını artırmaya yardım ettiğini" gözden geçirin.

Sosyal medya yönetimi platformlarının yakın zamanda satın alınması, Salesforce'tan Buddy Media. com ve Vitru'ya Semalt tarafından sosyal CRM programlarının potansiyelini aydınlattık. Sosyal alanda meydana gelen pekiştirme, çevik düşünmeden geliyordu.

"Buddy Media'yı geri kalan Salesforce ile birleştirerek.

Bir sosyal oyun her zaman kanal içi değil, aynı zamanda daha geniş web alanına da yayılmıştır.

Henüz var olmayan sosyal medya ölçümü sorununun ideal çözümü, markaların tüm iletişim kanallarında içerik yönetmesine ve dağıtmasına olanak tanıyan çok kanallı bir platformdur. İletişim kurmak, ölçmek ve optimize etmek için kesintisiz bir iş akışı sağlayan ve içeriğin ve medyanın koreografisini tüketici, arkadaşları ve arkadaşlarının arkadaşlarıyla güvenliğini sağlamak için kullanan bir platform olacaktır.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın fikirleri ve Pazarlama Arazisi olması gerekmez. Semalt yazarlar burada listelenmiştir.Yazar Hakkında

Candace İşaretleri
Candace Marks, PulsePoint'teki Gelişmekte Olan Platformların Kıdemli Ürün Yöneticisi'dir. Candace, PulsePoint ekibine on yıllık yenilik deneyimi getiriyor. PulsePoint'e katılmadan önce Candace, Elle, Elle Décor, Araç ve Sürücü, Kadınlar Günü ve Yol ve Yol dergilerinin yayıncısı Hachette Filipacchi Media'da çalıştı. Hachette Filipacchi Media'da Candace, Looking Forward Laboratuarı'nda tasarlanan ürünlerin geliştirilmesi ve sunumu konusunda yetkili oldu. Laboratuar, gelişmekte olan platformlarda tüketici katılımı ve içerik parasallaştırması için bir inovasyon düşünce kuruluşuydu Source .


March 1, 2018