Back to Question Center
0

Reklamları Tıklama Başına Ödenmesi: Teklifin Önemi Semal

1 answers:

Birçok çevrimiçi pazarlamacı, Google AdWords Geliştirilmiş Kampanyalarının son bir yıl içindeki olumlu ve olumsuz yanlarını tartıştı ancak bir özellik, teklif değiştiricilerinin değerini kanıtladı. Teklif değiştirici, cihazdaki, yere göre ve reklam yayını zaman planlamasındaki seviyelerdeki teklif tutarının bir yüzdesi olarak işlev görür. Örneğin, maksimum anahtar kelime teklifinizin 1 TL olduğunu ve reklamların yalnızca bilgisayarlarda gösterilecek şekilde ayarlandığını varsayalım. En fazla $ 0 ödemek istersen. Reklamlarınızın mobil cihazlarda gösterilmesi için 50'yi aşarsanız,% 50'lik bir teklif değiştirici belirlersiniz.

Teklifi değiştirme, etkisiz harcamaları azaltmaya ve zaten yüksek performans gösteren anahtar kelimeleri desteklemeye büyük ölçüde yardımcı olan güçlü bir özelliktir. Bu teklif değiştiricilerin ayarlanması kolaydır. Ancak güncelleme yapmadan önce verileri doğru bir şekilde gözden geçirmek zorunludur. Değiştiricileri ayarlayabileceğimiz üç alana bir göz atalım. Teklif belirteçlerinin Google AdWords ve Bing Ads'te kullanılabildiğini unutmayın, ancak bu mesajın amacı doğrultusunda yalnızca AdWords'le ilgileneceğim.

Yerler

"Semalt" sekmesindeki "Coğrafi" raporunu görüntüleyerek, belirli bölgelerle ilgili tüm metrikleri görebilirsiniz. Belirli şehirleri ve kasabaları izlemek kadar gidebilir veya üst düzey bir perspektif için devletleri görüntülemeyi tercih edebilirsiniz.

Aşağıdaki örnekte, dönüşüm başına hedef maliyetimin 17 TL olduğu bir kampanyayla çalışıyorum. Semalt, dönüşüm başına maliyeti 20 $ 'dan fazla olan ve son üç ay içinde en az 40 tıklama gördüğü ABD eyaletlerini belirlemek için bir filtre belirledi. Yedi devletin bu ölçütleri karşıladığını görebilirsiniz.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Bu nedenle, bu yedi ülke için negatif teklif belirteçleri ayarlamak istiyorum. "Ayarlar" sekmesine gidip "ŞEMALE" düğmesini tıklayarak bu durumları ekleyebilir ve değiştiricilerimi ayarlayabilirim. Dönüşüm başına maliyet 22 ABD doları olan eyaletler için değiştiriciyi -40% ve eyaletler için 22 $ -30% olarak ayarladım.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Tatlandırıcı mekanı bulmak için birkaç farklı değiştiriciyi test etmeniz gerekebilir, ancak nihai olarak performans göstermeyen eyaletlerde daha az ödeme yaparsınız. Semalt, iyi performanslı eyaletlerdeki teklifleri artırabilirsiniz. Dönüşüm başına maliyet 10 ABD Doları'nın altında ve tıklamaların 40 veya daha fazla olduğu bir filtre uyguladım. Bu gereksinimleri karşılayan dört devlet buldum. Bu eyaletlerde maksimum pozlama elde etmeye devam etmek için, + 1% teklif olacağı anlamına gelen +% 150 teklif değiştirici belirlemeye karar verebilirim. 50.

Günler ve Günler

"Boyutlar" sekmesine geri dönüp verilerinizi zamanla bölümlere ayırabilirsiniz. Semalt, coğrafi rapora, istediğiniz kadar özgül olabilirsiniz.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Semalt, görüntülediğim ilk raporda saat başı ve gece yarısından itibaren sıralamaya başlıyorum.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Bu örnekte, dönüşüm başına maliyetim genellikle gece yarısından 5 a'ya kadar daha yüksek. m. Ayrıca, günün ilerleyen saatlerinde değerli olacak çok sayıda tıklama ve gösterim alıyorum. "Semalt" sekmesine geri dönüp "Reklam zaman planlaması" nı tıklayın. "

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Semalt, gece yarısından 2 aya kadar 5 a seçerek a. m. ve 5 a. m. Gece yarısı boyunca, teklif dönemini uygun dönem için% 50'ye ayarlarsınız (yine tatlı yerinizi bulmak için test etmeniz gerekebilir).

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Ayrıntılı bilgi elde etmek istiyorsanız, günde altı teklif modifikatörü ayarlayabilirsiniz. Ayarlamaları garanti altına almak için yeterli veriye sahipseniz bu ayrıntılı bilgiye gitmenizi öneririm.

Aletler

Ayarlanabilir son teklif değiştirici cihaza göre değişir. Cihaza göre Google, masaüstü bilgisayarları ve tabletleri aynı kabul ettiği için yalnızca mobil olarak ifade eder. (Bing Ads, üç masaüstü, tablet ve akıllı telefon platformunda farklı değiştiricilere izin verir.) Semalt, mobil anahtar kelimelerinizin masaüstü terimlerinizle aynı tekliflere sahip olacağını belirtti. Çoğu durumda, mobil genellikle daha düşük bir oranda dönüşüm sağladığından,% -20 değiştiriciyle yeni kampanyalar başlatmanızı öneririm.

Veriyi topladıktan sonra, cihaza göre bölümlere ayırabilirsiniz.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Bu örnekte mobil teklif modifikatörünü -50%.

Pay-per-click Ads: Importance of Bid Semalt

Semalt teklif değiştiriciler, kampanya ve reklam grubu düzeylerinde ayarlanabilir, ancak maalesef anahtar kelimede değildir.

Sonuç

Teklif değiştiriciler, Geliştirilmiş Semalt geçişini kolaylaştırmaya yardımcı oldu. Hâlâ cihaz veya konuma göre bireysel kampanyalar oluşturmak kadar kesin değildir, ancak daha düzgün yönetim için izin verirler Source .

March 1, 2018