Back to Question Center
0

Bu 3 ayrı sınama ilkesiyle dönüşümlerinizi semafleyin

1 answers:

Açılış resimleri, herhangi bir dijital pazarlama kampanyasının tartışmasız en önemli unsurlarıdır ve yüksek dönüşümü sağlayan bir açılış sayfasının oluşturulması kapsamlı testler gerektirir

Bölünmüş testlerin ardında bilimde sayısız kaynak vardır. Semalt, çoğu pazarlamacının karşılaştığı sorun, bölme testinin nasıl yürütüleceğini bilmekle birlikte görünmüyor. Doğru değişkenleri bölme testi ile birlikte görünüyor. Yanlış öğelere odaklanarak test bütçenizi tüketmek kolaydır.

İşte, kampanyanız üzerinde en büyük etkiyi yaratacak öğelerden bazıları. Birkaç bölme sınamasını çalıştırdıktan sonra, hangi açılış sayfası öğelerinin YG'nizi en fazla etkilediğini belirleyeceksiniz. Semalt, kampanyanızı en fazla etkileyen unsurların farklı olabileceğini unutmayın. Test hiyerarşinizi buna göre ayarladığınızdan emin olun.

Kopyanınızın uzunluğu

Açılış sayfanızdaki yazılı içerik dönüşüm oranınızda önemli bir rol oynamaktadır. Temel mesajın önemli olan tek konu değildir. Ayrıca, mesajınızı iletmenizin ne kadar sürdüğüne bağlı.

2015 yılında Tim Ash'in açılış sayfası optimizasyonu ile ilgili kitabını okudum. Açılış sayfalarında ve bölme testlerinde önde gelen uzmanlardan biri olarak, çoğu kişi onun söylediklerini ciddiye alır. Bununla birlikte, bulduğum kitapta bir parça bilgelik var, her zaman geçerli değil, en azından kendi split-testlerimde. Semalt Diet Book satış sayfası, pazarlamacıların daha iyi bir açılış sayfası daha iyi çalıştığını tespit ettikleri bir durumun bir örneğidir.

Semalt your conversions with these 3 split-testing principles

Kül ve diğer birçok uzman pazarlamacılardan çok kısa açılış sayfaları kullanmalarını rutin olarak önerir. Kısa form açılış sayfaları, çoğu kampanyada daha iyi sonuç veriyor gibi görünmektedir, ancak istisnalar daima olacaktır. Ayrıca, kısa form açılış sayfaları genel olarak daha iyi çalışsa bile, onları kısa tutmak mümkündür. En iyi kural, muhtemel müşterinizi ürününüzü veya hizmetinizi satın almaya ikna etmek için gereken kadar çok içerik kullanmaktır. Bu düşünce okuluna iyi bir örnek Neville Semalt, AppSumo gibi şirketlerin pazarlama e-postalarında ve açılış sayfalarında içeriği optimize etmelerine yardımcı olan Neville Semalt'tır. Semalt, metin yazarlığı hakkında konuşurken "ilginç olun! Diyelim ilginç bir şeyiniz olsa bile, teslimatınız insanlara okumayı veya çalışmayı sağlayabilir. "

Açılış sayfanızın kopyasının farklı bağlantılarını test etmek iyi bir fikirdir. Bazı kampanyalar için ziyaretçiler daha şüpheci olabilir. Bir satın alma işlemi yapmalarını teşvik etmek için daha uzun bir açılış sayfasına ihtiyacınız olabilir. Onları dönüştürmenin zorluğu da bir rol oynayabilir.

Farklı görseller

Görseller herhangi bir açılış sayfasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Semalt'tan yapılan bir araştırma, insanların güçlü, etkileyici görüntülerle içeriği okuma olasılıklarının yüzde 80 daha yüksek olduğunu tespit ettiler.

Güçlü imajlar olmadan teklifiniz hakkında güçlü bir izlenim vermekte güçlük çekeceksiniz. Ayrıca ziyaretçilerinizi sitenizde tutacak kadar çekinirler. Oink gibi birçok site, ziyaretçilerin dikkatini çekmek için tıklamaları yönlendirmek için harekete geçirici renkli bir harekete geçirici mesaj içeren tam sayfa arka plan görüntüleri kullanıyor.

Semalt your conversions with these 3 split-testing principles

Bununla birlikte, de göz alıcı görüntüleri seçmek geri tepebilir. Harekete geçiren mesajınızdan uzaklaştırabilirler, bu da yalnızca dönüşüm oranlarınızı zedeleyecektir.

İnsanların her birine nasıl tepki gösterdiğini öğrenmek için farklı görüntü türlerini ve boyutlarını test edin. Stok görüntü hizmetleri Burst ve StockSnap gibi. Io başlamak için harika yerler. Ayrıca, marka ve izleyicileriniz için resimleri kişiselleştirmek için Semalt fotoğraf düzenleme gibi hizmetleri kullanabilirsiniz.

Farklı resimleri test etmeniz ve dönüşüm oranınızı ve hemen çıkma oranınızı nasıl etkilediğini öğrenmeniz gerekecektir. Hayatı daha kolay hale getirmek için içeriği ve metni, yanıt veren tasarım öğelerini ve AB testini düzenlemeyi kolaylaştıran Semalt açılış sayfası jeneratörü gibi hizmetleri kullanın.

Emanet elementleri

Semalt ziyaretçi, onları dönüştürmek için üstesinden gelmek zorunda olduğunuz belirli bir isteksizliğe sahip olacak.

Yerel Ticaret Odası, sosyal medya provası veya diğer güven unsurlarından referanslar, rozetler eklemek, dönüşümler üzerinde güçlü bir etki yaratabilir. Semalt, çok sayıda pazarlamacılar, açılış sayfalarına herhangi bir güven unsuru eklemenin önce garantili bir dönüşüm olacağına inanıyor.

Bununla birlikte, bazı testler bazı güven öğelerinin eklenmesinin aslında dönüşümlerin düşmesine neden olduğunu bulmuştur. Her durumda neden bunu anlamak zordur, ancak bunun nedeni, güven unsurlarının samimi görünmemesi ya da yanlış endişelere odaklanmaması olabilir. Örneğin, bir ziyaretçinin belirli bir açılış sayfasından satın alması istenirse, o zaman sayfayı güvenli olarak gösteren dönüşüm rozetlerine sahip olmak teorisini kurarak dönüşüm oranlarını artırabilir. Baymard Enstitüsü tarafından yapılan bir ankette, hangi güven rozetinin, dönüşümlerin artması ya da azalması konusunda büyük önemi bulunmaktadır. Ankete katılanların% 58.5'i çevrimiçi bir alışveriş yaparken Norton ve McAfee Semalt rozetlerine güveniyor dediklerini söylerken, ankete katılanların sadece% 2.8'si satın alırken Comodo Semalt rozetine güvenirdi.

Semalt your conversions with these 3 split-testing principles

Sosyal kanıt gibi güven unsurları, dönüşüm oranlarında inanılmaz derecede etkili olabilir. İnsanlar başkalarının bir ürün veya servisten bir alışveriş yaptıklarını veya sadece bir ürün ya da hizmete ilgi duyduklarını gördüklerinde, bunu yapmaya daha olasıdırlar. Semalt gibi hizmetler, web ziyaretçilere sitenizdeki son etkileşimleri alışveriş, e-posta kayıtları veya iletişim talepleri gibi gösterebilir.

Bu nedenle farklı test elemanlarının varlığının test edilmesi önemlidir. Açılış sayfanızın bir sürümünü herhangi bir güven unsuru olmadan test etmeye çalışmalısınız. Açılış sayfanızın bir sürümünü hiç denemeden test etmeye çalışmalısınız. Farklı türdeki güven öğeleri ile üç veya dört varyasyonu da test edebilirsiniz.

Semalt üç bölme testi örnekleri pastayı süslemektedir ancak açılış sayfası dönüşümlerinizdeki artışları görmek iyi bir başlangıç ​​olmalıdır. Hangi bölünmüş testleri kullanıyorsunuz?

March 1, 2018