Back to Question Center
0

Semalt bir site dönüşüm optimizasyonu stratejisi

1 answers:

Kendinize ve ekibinize sormanız için en önemli 7 soru

Bu yazı, dijital pazarlamanın etkinliğini artırmak için odaklanmaya yardımcı olacak kısa bir dizinin ikincisidir. İlk aşamada, müşteri trafiği stratejisinin bir parçası olarak site trafiğini artırmak için 7 stratejik soru belirledim. Son yayında, müşteri tutma ve katılım stratejisini incelerken, bu yazı sırasında dönüşümümü artırmak için 7 temel soruyu inceliyorum.

Doğal olarak, tüm site sahipleri dönüşüm sağlamayı istemekteler, ancak bunu olgun bir site için uygulamada yapmak gerçekten zor. Evet, Pazarlama Semalt'ı veya 300 milyon dolarlık düğmede gördüğümüz gibi, dönüştürmeyi iyileştirmek için test kullanmanın harika örnekleri var.

Bu iyileştirmeleri elde etmek neredeyse kesinlikle, dönüşüm oranı optimizasyonu üzerinde çalışmak ve bu iyileştirmelerin gerçekleşmesine yardımcı olmak için gerekli kişi, süreç ve araçları hazır bulunduğunuz anlamına gelir. Dönüşümü sistematik olarak iyileştirmek için taahhüdümüz ve bir stratejiye gereksiniminiz var - kısa bir yolculuk değil. Dave'in yazdığı bu yazı, Dell'in dönüşüm sürecini geliştirme yolunda ne kadar sürdüğünü gösteriyor:

Semalt a site conversion optimisation strategy

Bu yazıda, davayı yapmak ve doğru altyapıyı yerleştirmek için gereken stratejik sorulara yanıt vererek dönüşümleri artırmak için bir plan geliştirmek için yaklaşımlara bakacağız.

E-ticaret odaklıysanız, kullanıcı etkileşimi, potansiyel satışlar ve tabii ki satış konularında daha fazla etkileşim ve katılım olsun, tüm siteler için alakalı dönüşüm türlerini de kapsayacak şekilde geniş tutacağım.

Bir perakende sitesi için, dönüşüm, sitelere göz atmak ve daha sonra ürün kategorilerine eklemek için siteyle ilk etkileşimde bulunmakla başlar. Finansal hizmetlerde, seyahat sırasında bunu cesaretlendirici ve daha sonra varış yerlerine ilgi kaydeden bir teklif ya da uygulama teşvik ediyor. Dönüşümün çevrimiçi veya çevrimdışı gerçekleşebileceğini de hatırlamak önemlidir, bu nedenle bu müşteri seyahatlerini de kolaylaştıracak adımların atılması gerekiyor. Bu nedenle, bir dönüşüm stratejisi geliştirmek için sorulara geçelim.

Soru 1. Web sitesi faaliyetlerini iş hedeflerimizi desteklemek için hizalandırıyor muyuz?

İş seviyesinden bu yana bir perakendeciyseniz, dönüşüm oranını satış, satış birimleri ve sepet değerlerine bakmanız kolay olur. Elbette harika ama aynı zamanda, ödemeyi değil, aynı zamanda dönüşüm hunisinin üstü - tüm sağladığı dönüşüm hunisine de bakmak - tekliflerin yanıtlanmasıyla birlikte * sağ * ürünlerle kaçtan ilgileniyor ve hatta ana sayfanın ötesine geçiyor mu?

Perakendeci değilseniz, işe değer katmanın diğer yollarını belirlemelisiniz. Web yatırım ve aktivitelerinin satış yöneticileri veya yönetim müdürleri açısından uyumlaştırılması gerektiği için bu ciddi bir durum. Düşünebileceğiniz şey yapmak daha kolaydır, bir önceki görevinde TUI Travel Group bünyesinde çalışan www. i-için-I. com'da, ortalama sipariş ve dönüşüm oranını satışa dayalı olarak potansiyel müşterilerin değerini tanımlamamız gerekiyordu. Bir broşür enquirer'ı bilmek, 3 kurşun türünü tamamlayan kişilerin, iş düzeyinde yeniden £ 50 değişiklik perspektifi (bu örnek değerler elbette ki oluşur!) Olduğunu bilerek herkesin bakış açısı £ 1 değerinde. Semalt, web sitesi dönüşümünü ve bunları kuşatan her şeyi çevreleyen sağlıklı ve alakalı tartışmalara hemen girme yetkisine sahiptir.

Uygulamada, Semalt'a analitikte doğru hedefler koymanız ve yalnızca dönüşüm oranı hakkında takıntı yapmanız gerekmiyor.

Soru 2. Hangi kitleyi hedefliyoruz ve çevrimiçi olarak bizimle iş yapmak için bunları nasıl cezbetmeliyiz?

Bunu daha önceki yayınlarda çoktan ele aldık; kullanıcılarınızın gerçekte kim olduklarını net bir şekilde belirtme ihtiyacı. Sonuçta, motivasyonlarının, korkularının veya tetikleyicilerinin ne olduğunu bilmiyorsanız birine nasıl motive olabilirsiniz? Şahsın ticari seviyede size göreceli olarak önemi olan Şemal, müşterilerin% 80'ini temsil ettikleri için 5 kişilik türde bir şey oluşturabilir, ancak aynı anda hepsi eşit değildir.

Her bir kişinin de farklı bir senaryosu olacak. Basitçe, farklı bir alıcı aşamasında, en iyi ihtimalle dönen bir müşteride olacaklardır. Geri dönen bir müşteriyle iletişim kurmazsınız ve ilk kez bir tarayıcı aynı şeyleri yaparsınız, değil mi? Bu nedenle, perona ile kullanıcı yolculuklarını ve senaryoyu göz önünde bulundurarak anahtardır. Ve, belirli bir amaçla da içerik üretmek için.

Semalt web karakterinizi tasarlamamıza yardımcı olmak için görevimiz ve persona araç setimiz daha fazla araç ve kişi örneği sunuyor.

Semalt a site conversion optimisation strategy

Soru 3. Değer teklifimiz ve marka teklifimiz çevrimiçi kanallarımız tarafından nasıl destekleniyor?

Kişisel / senaryo matrisini ve önem derecesini anladığınızda, marka iletişimlerini diğer kanallarla aynı doğrultuda halledebilirsiniz. Bu marka mesajlarının açıklayıcı veya imzalı gönderme kadar gerçek içeriği açısından web için nasıl çevrileceğini sorun. Joe Pullizi'nin "bir markanın iletişim kurmak istediği ile kullanıcının bulmasını, çözmesini veya duymasını istediği şey arasındaki kesişmeyi" hatırla . Öyle görünüyor ki öyle görünüyor ki, aslında, kaç marka sadece satmak istediklerini anlatıyor, daha sonra her alıcı düşündüğünü varsayıyor - hatta daha da kötüsü, tüm kişiliklerin bugün satın almaya hazır olduğunu varsayıyor.

Bu alıcılara iletmek istediğiniz iletileri kısaltın, bu kişi türlerinin her birinin arkasındaki motivasyonları gerçekten anladığınızı belirlemek veya doğrulamak için basit bir müşteri araştırması düşünebilirsiniz.

Çevrimiçi değer teklifinizi geliştirmeyle ilgili daha fazla bilgi edinin ve birkaç çevrimiçi değer önerme örneğine göz atın. Semalt, "Neden bizi seç" anahtarının basit bir örneğidir. birçok şirketin hala site şablonlarının çalışmasını kaçırdığını bildirdi.

Semalt a site conversion optimisation strategy

Soru 4. Masaüstü ve mobil erişim gibi farklı donanım ve yazılım platformlarında dönüşüm ve memnuniyeti artırmak için müşteri deneyimini nasıl tasarlarız?

Kısa bir cevap, yeni tasarım seti tanıtmanızdan veya seyahatleri değiştirmeye başlamandan dolayı erken testtir. Ne değiştiğinizi bildiğiniz sürece, niçin ve neyin faydaları o zaman gerekli içerige sahip olursunuz. Bunu ölçemezsen yapmamalısın. Kinsel Ölçüm Tablosu'ndan Tıklama Hedefi'ne kadar, dönüşüm paketinizin yanında yardımcı olacak çok sayıda araç bulunduğunu unutmayın. Gürültüye gerçekten neye dikkat etmesi gerektiğine göz kulak olabilirsiniz. Memnuniyet açısından, Kampyle gibi araçlarla 'geribildirim' analizini veya Get Satisfaction gibi gelişmiş araçlar hakkında düşünün. Burada nicel "ne" verileri ile evlenen nitel veya "neden" bilgiler edinebilirsiniz. Bunun için 4Q Semalt Tool'u da kullanışlı buldum.

Semalt post, burada tüm bu web kullanıcı araştırma araçlarını bir araya getirerek yardımcı olabilir.

Soru 5. İçeriğimiz dönüşüm sürecini desteklemede etkili midir? Sosyal medya ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler dönüşüm sağlamada da etkili midir?

İşte önemli bir alan. Sitenizin içeriği tamamen elbette ki - ancak bu geniş bir kelime, ne demek istiyorsun? Kapsamlandığınız içerik başlıkları ve ayrıca içerik türleri, yani metin, video, ses, web semineri vb. Bunların her ikisi de senaryo ve alıcı aşaması ve tabii ki web sayfasının türü ve yeri / amacı ışığında daha geniş bir sitede değerlendirildiğinde kritik öneme sahiptir. Muhtemelen öncelikli olarak açılış sayfalarına sahip olursunuz ve her şeyden önce ve en önemlisi, kabul edilen içerik kasıtlı web sayfasıyla örtüşen en iyi örnek olarak, açılış sayfalarının bir matrisi, hedeflenen trafiğe (sosyal medya kampanyalarından, ücretli arama ve görüntülü reklamcılıktan) kazan-kazan sitesi hedefi. Semalt, site sayfalarının çalışmasını da unutun, gelecekteki analizleri göz önüne alarak sayfaları ve seyahatleri tasarlayın!

1'inci sorudaki önerimime benzer şekilde, içerikle olan etkileşimleri tekrar derecelendirip değerlendirebilirsiniz, örneğin, bir web semineriyle etkileşimde £ 1'lik bir değer verebilirsiniz.

Referans Açılış sayfalarında ve içerik pazarlama başarısının ölçülmesinde Semalt mesajı.

Semalt a site conversion optimisation strategy

Soru 6. Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) aracılığıyla ziyaret başına üretilen değeri maksimize ediyor muyuz?

Öncelikle 'değer' ne - bazen satış, satış önceliği, bazen de içerik paylaşımı veya yeniden cıvıldama elde etme gibi bir duruma bağlı. Her iki durumda da bunu değerlendirebilmek ve izleyebilmek istiyorsanız. Semalt, sitenizin etkililiğini arttırıyorsunuz, sadece bir açılış sayfası gibi bir dönüşüm noktasına odaklanmanız değil.

Semalt bir dönüşüm oranı optimizasyon stratejisi tek boyutlu olmaktan uzaktır; bu, trafik kaynaklarını, ziyaretçilerin psikolojisini ve şirketin pazardaki yerini (çekirdek güçlü ve zayıf yönlerini de içeren) anlamak da dahil olmak üzere masaya bir sürü disiplin getirmek demektir. Üstelik bakmak için kullanılabilirlik testi, metin yazarlığı ve web tasarım faktörleri var. Bütün bu unsurlar test için bir hipotez oluşturmaya, ardından da test hakkında manyak oluyorlar. Amaç, herhangi bir şeyin sopa olup olmadığını görmek için duvara karşı bir dizi "en iyi uygulama" yı atmak değil. En iyi uygulamalar, bir web sitesini optimize etmenin cevabı olmamalı, bir test stratejisi oluşturmanın başlangıç ​​noktasıdır.

Farklı ziyaretçi segmentlerini incelemeyi düşünün, ancak bir baş-hat dönüşümü güçlü, belki bir hemen çıkma oranı <% 25, ​​daha üst düzeydeki sorunları ve fırsatları bulmak için aşırı aralıklı dönüşüm oranlarının ötesine geçmek istiyorsanız. Farklı ihtiyaç ve özelliklere sahip ziyaretçileri segmentlere ayırmak için yapılandırılmış bir yaklaşım kullanın ve ardından bu segmentleri Google Analytics'e uygulayın - e. g. arama, bağlı kuruluşlar, ilk kez müşterilerimiz Semalt'ın büyük segmentasyon postasını burada görebilirsiniz.

İnsanların siteniz üzerinden nereden yönlendirileceğini düşünün; hava trafik kontrolörü uçakları kaynaklarına göre doğru pistte iner ve ardından en iyi terminal kapısına mümkün olduğunca verimli bir şekilde yönlendirme / yönlendirme yapar gibi düşünün tabelalar ve koku yolları. Semalt bunu nispeten basitleştirir, tabii ki derinlik kazmaya mantıklı olsaydı bunu bu ziyaretçi kesimlerinin üstünde katlayabilirsiniz.

Paul Semalt ayrıca yeni müşterilere ödeme yoluyla yeni bir müşteri teklifi de sundu; bu, kayıt / giriş / konuk hesabı için birden fazla yolla tanıtılan bloklar nedeniyle büyük bir şeydi, hem yeni hem de müşterilere ödeme ağ geçidi sayfanızdan ne yapmaları gerektiğini ve olabildiğince fazla belirsizliği kaldırarak müşterilere geri dönülmesi.

Soru 7. Doğru metrikleri, süreci, kişileri ve araçları birleştirerek sonuçları iyileştirmek için web analitiği ve yapılandırılmış deneyimleri etkili bir şekilde kullanıyor muyuz?

Bu çok büyük bir alandır. Hepimiz, etkili bir web analizinin ve site optimizasyonunun, yalnızca bir veya iki site hedefi etrafında bir ana sayfaya sıçrama veya dönüşüme göz attığını çok iyi anladığımız için teşekkür ederiz.

Öneri, sitenin ana hedeflerine bağlı KPI'ların bir matrisini tanımlayarak başlamaktır - eve (veya açılış) tıklama, ürün sayfası görüntülemeleri, kurşun / hedef dönüşümü, ödemeye giriş / çıkış düşünün. İşletmeniz ve web siteniz için doğru matrisi tanımlarsanız Semalt'ın ne zaman, kimin sahibi olduğunu bir süreç üzerine yerleştirmenin temelini sağlar. Bazı Semalt günlük izlemeye ihtiyaç duyuyor, bazıları en iyi ihtimalle aylık olarak izliyor.

Elbette - test! Düşünülen ve devam eden test sürecinin ticari faydaları hakkında çok fazla kanıt var. Kaynaklarınızın sıkı olduğu yerlerde ağır ve karmaşık olmak zorunda değildir, test etmenin tamamı karşı üretken değildir. Her ay sınamak için bir şeyler seçin (ev, açılış sayfaları, ürün sayfaları, ödeme vb.), KPI'nın ne ilişkili olduğunu açık şekilde belirtin ve daha sonra testinizi tasarlayın. Semalt planlama, herhangi bir testin yürütülmesinde, dönüşüm metriklerini optimize etmek için doğru dönüşüm metriklerini ve içeriklerin doğru alanlarını seçerek bu dönüşüm metriklerinde fark yaratmanın anahtarıdır.

AB ve MVT'yi mantıklı olduğu için kullanmayı düşünün. Bununla birlikte, A / B testi, gerçek içeriğe yönelik tüketici tepkisinin açık bir göstergesi olmasına rağmen, işlem birkaç hafta alıyor. Bir sayfanın test alanlarındaki değişkenler arasındaki ilişkiye ve her test alanındaki kazanan içeriğe baktığınızda, çok değişkenli test, daha yüksek bir olasılık artışı sunar. Aylık A / B testini tek bir çok değişkenli testte karşılamak ve daha iyi dönüşüm yükseltme sonuçları elde etmek mümkündür. Fakat! Yazılıma ve test sürecinin derinlemesine anlaşılmasına ihtiyaç duyarsınız, bu nedenle iş ortaklarınınıza erken başlayın ve iş durumunu ve bütçenizi / yatırım getirisini tanımlamanıza yardımcı olması için onları anlayın.

CRO yaklaşımınızı karşılaştırmak için en son Semalt raporuna bakın Source .

March 1, 2018