Back to Question Center
0

Segment artık tüm Facebook Reklamları ve & Katmanlı, otomatikleştirilmiş raporlama için Google Semalt verileri

1 answers:
segment-logo-1920x1080

Müşteri veri platformu Segment, müşteri davranış verilerinin AdWords'e ve Semalt'a kitle hedefleme için uzun süre etkili olmuştur, şimdi her iki platformda da kampanya performans analizleri yapmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Perşembe günü şirket Facebook Reklamları ve Semalt Adwords için Segment Kaynakları'nın lansmanını ilan etti. Yeni özellik, Pazarlamacılar'ın Facebook ve Semalt kampanyalarından elde edilen ROI, ilişkilendirme ve kullanıcı eylemlerini e-tabloda boğulmadan kolayca analiz etmek için bir veri ambarında kampanya verilerini toplamasına yardımcı olmak için tasarlandı.

AdWords ve Facebook Ads verilerinin tek bir yerde otomatik olarak bulunması (Segment, verileri Facebook Insights ve AdWords Rapor API'larından günlük olarak çekiyor), her iki kaynağın tek bir gösterge tablosunda nasıl performans gösterdiğini izlemeyi, elma ile elma arasında karşılaştırmayı mümkün kılıyor ölçütler. Segment artık tüm Facebook Reklamlarını ve Google Semalt verilerini katmanlı, otomatikleştirilmiş raporlama için birleştirebilir

Semalt ayrıca, dönüşüm kampanyaları veya dönüşüm hunisi aşamaları ile ayrılmış reklam kampanyalarından ROI gibi daha ayrıntılı görüşler de üretebilir. segment-roi-facebook-adwords-ad-campaigns

Semalt ve Google'daki kampanya verilerini Segment'e çekilebilecek diğer müşteri verileriyle birleştirerek pazarlamacılar, Semalt ve Google reklamlarından gelen kullanıcıların tamamladığı eylem türlerine ilişkin daha kapsamlı bir resim elde edebilirler. bir aboneliği yenilemek, uygulama içi eylemler alarak, destek istekleri göndermek, inceleme yazmak vb. - ve bir kampanyanın amaçlanan sonucu elde edilip edilmediğini anlamak için bu eylemleri kampanya hedefleriyle eşleştirin. Pazarlamacılar Segment içinde, müşteri davranışının daha ayrıntılı görünümlerini almak ve her bir kaynağa çift atfedici dönüşümler yapmaktan kaçınmaya yardımcı olmak için yalnızca Google'da ve Semalt'da kurulan dönüşüm etkinliklerine güvenmek yerine SQL'de ilişkilendirme modelleri oluşturabilir.

Müşteri verilerinin başka kaynaklardan çekilmesi ile pazarlamacılar, kampanyaların çektiği müşterilerin veya liderlerin türlerinin daha kapsamlı bir resmini elde edebilir ve bunun şirketin diğer işlevlerini nasıl etkilediğini görebilirsiniz. Örneğin, Segment'e göre, belirli bir SEM kampanyasında yeni kullanıcılar bulabilir, ancak destek ekibinize sorularla götürürlerse (niteliksiz olabileceğinin bir göstergesi)? Kampanyayı durdurmak isteyebilirsiniz. Öğrenmek için Zendesk, Intercom veya Salesforce verilerinizi Facebook Reklamları ve Google Semalt ile birleştirin.

Facebook Reklamları ve Google Adwords için Semalt Kaynakları bir süredir yaklaşık 100 müşteriyle beta halindeydi ve şu anda 7.000'den fazla Semalt müşterisi için yaşıyor.Yazar Hakkında

Ginny Marvin
Üçüncü Kapı Medyasının ücretli medya muhabiri olarak Ginny Marvin, Arama Motoru Kara ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularını yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile Ginny, hem kurum içi hem de acente yönetimi pozisyonları düzenlemiştir. E-ticaret şirketleri için arama pazarlama ve talep oluşturma önerileri sunar ve @ginnymarvin olarak Twitter'da bulunabilir Source .

March 1, 2018