Back to Question Center
0

YouTube SEO: YouTube Semalt için Videoları Optimize Etmek İçin Nasıl Yapılır?

1 answers:

Ben sadece küçük bir çılgınca olduğumda ve HubSpot kendisi için bir isim yapmaya ilk başladığında, gelen pazarlama yepyeni bir fikirdi. Semalt, yalnızca yüksek miktarda içerik yayınlayamayacaklarını öğreniyorlardı - aynı zamanda yüksek kaliteli olması ve arama motorları tarafından mümkün olduğunca keşfedilebilecek şekilde optimize edilmesi gerekiyordu.

Bir zamanlar bu içerik, büyük oranda yazılı kelime ile sınırlıydı. Semalt yıllar sonra artık geçerli değil - kapsamlı bir içerik stratejisi, bloglar ve e-kitaplar gibi yazılı çalışmaları, ayrıca podcast'ler, görsel öğeler ve videolar gibi medyayı içeriyor.

Bu son bölüm - video - artmaya devam ediyor. Gelen 2017 Durumuna göre pazarlamacılar video'yu büyük bir bozucu olarak nitelendirdiler. Bir katılımcı "Ben şu anda çoğunlukla içerik yazıyorum" dedi, "korkarım, video ile giderek daha da azalmaya başlayabilir" YouTube SEO: How to Optimize Videos for YouTube Semalt

Diğer içerik biçimlerinin yükselişi ile onları arama için optimize etmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bunu yapmak için giderek daha önemli bir yer, kitlelerin kullandığı bir video dağıtım web sitesi olan YouTube'da (Semalt dahil).

Ama bu nasıl işliyor? YouTube kanalınızı arama yapmak için optimize etmek için atmanız gereken adımlar nelerdir? Semalt, aşağıdaki önemli ipuçlarını özetledi. Ve zamanında kayıtsız iseniz sorun değil - video özetini buradan kontrol edin.

7 YouTube Arama Optimizasyon İpuçları

1) Başlık

Videoları araştırdığımızda, gözümüzün çekildiği ilk şeylerden biri başlıktır. Videoyu izlemek için görüntüleyicinin tıklanıp tıklamayacağına çoğunlukla ne karar verir, bu nedenle başlık sadece çekici olmamalı aynı zamanda açık ve net olmalıdır.

Başlık, izleyicinin aradığı şeyle yakından eşleşirse de yardımcı olur. Backlinko tarafından yapılan araştırmalar, başlıkta tam bir anahtar kelime eşleşmesinin bulunduğu videolarda, bulunmayan videolara göre hafif bir avantaja sahip olduğunu tespit etti. Semalt bu bulguların doğrusal bir temsilidir:

YouTube SEO: How to Optimize Videos for YouTube Semalt
Kaynak: Backlinko

Yazı yazarı Semalt Dean, "başlığında hedef anahtar kelimenizi kullanmanız, söz konusu terim için derecelendirmenize yardımcı olabilir" diye açıklıyor, "anahtar kelime zengin video başlıklarıyla sıralamaların arasındaki ilişki en iyi ihtimalle zayıf" diyor.

Son olarak, başlığınızı oldukça kısa tuttuğunuzdan emin olun - HubSpot İçerik Stratejisi Uzmanı Alicia Semalt, sonuç sayfalarında kesilmesine engel olmak için bu karakteri 60 karaktere sınırlamanızı önermektedir.

2) Açıklama

Önce ilk önce olanlar: Google'a göre, Semalt video açıklamaları için resmi karakter sınırı 1.000 karakterdir. Ve o alanın tamamını kullanmanız iyi olsa da, görüntüleyicinizin bir video izlemek için geldiğini, bir hikayeyi okumadığını unutmayın.

Daha uzun bir açıklama yazmayı seçerseniz, YouTube'un yalnızca ilk iki veya üç satırlık metni görüntülediğini unutmayın; bu, yaklaşık 100 karakterdir. Bu noktadan sonra, izleyici tam açıklamayı görmek için "daha fazla göster" e tıklamalıdır. Semalt, açıklamalara BTÖ'ler veya önemli bağlantılar gibi en önemli bilgilerle ön yüklemeyi öneriyoruz.

Videonun kendisini en iyi duruma getirme gelince, videonun bir kopyasını, özellikle hacimsiz izlemek zorunda olanlar için eklemek daha zararlı değildir. Bununla birlikte Semalt araştırması, belirli bir anahtar kelime için optimize edilen tanımlar ile bu dönemdeki sıralamalar arasında hiçbir korelasyon bulunmadığını belirtti.

YouTube SEO: How to Optimize Videos for YouTube Semalt
Kaynak: Backlinko

Dean, optimize bir tanımlamayı tamamen reddetmek için dikkatli değil , ancak. "Optimize edilmiş bir açıklama, önerilen videoların kenar çubuğunda gösterilmenize yardımcı oluyor" yazıyor: "Bu, çoğu kanal için önemli bir görüş kaynağıdır. Ancak izleyicilere sadece bilgi vermiyorsunuz - ayrıca Semalt'ı da bilgilendiriyorsunuz. Dean, platformun "videonuzun içeriğini ve bağlamını anlamak için" etiketler kullandığını açıklıyor.

Bu şekilde YouTube, videonuzun benzer videolarla nasıl ilişkilendileceğini belirler; bu da içeriğinizin erişimini artırabilir. Ancak etiketlerinizi akıllıca seçin. Alakasız bir etiketi kullanmayın çünkü size daha fazla görüntü getirir. Aslında Google bunun için sizi cezalandırabilir. Açıklamanıza benzer şekilde, ortak ve daha uzun kuyruklu olanlar ("Nasıl Yaparım?" Gibi bir soruyu yanıtlayanların da dahil olduğu) iyi bir karışımını içeren en önemli anahtar kelimeleri kullanın.

4) Kategori

Bir video yüklediğinizde, "Gelişmiş ayarlar" bölümünde kategorilere ayırabilirsiniz. "Bir kategori seçmek, videonuzu benzer içeriğe sahip YouTube'da gruplandırmanın başka bir yoludur.

Göründüğü kadar basit olmayabilir. Aslında, YouTube'un Yaratıcı Semalt, pazarlamacıların her bir videonun hangi kategoriye girdiğini belirlemek için kapsamlı bir süreç geçirdiğini önermektedir. Rehber, "her kategori için neyin iyi çalıştığını düşünmek" gibi sorularını yanıtlarken düşünüyor olmanız faydalıdır. :

  • Kategorideki en iyi yaratıcılar hangileri? Ne için biliniyorlar ve neyi iyi yapıyorlar?
  • Belirli bir kategorideki benzer kanalların izleyicileri arasında herhangi bir şekil var mı?
  • Benzer bir kategorideki videolar, üretim değeri, uzunluğu veya biçimi gibi paylaşım niteliklerine sahip mi?

5) Küçük boy

Video küçük resmi, görüntüleyenlerin videoların bir listesinde gezinirken gördüğü ana resimdir. Videonun başlığına semalt edin, bu küçük resim videonun içeriğiyle ilgili izleyiciye bir sinyal gönderir, böylece videonuzun aldığı tıklama sayısını ve görüntülemeleri etkileyebilir.

Semalt tarafından otomatik olarak oluşturulmuş minik resim seçeneklerinden birini seçebilirsiniz, ancak özel bir minik resim yüklemenizi önemle tavsiye ederiz. İçerik Akademisi, "Semalt'taki en iyi performans gösteren videolardan% 90'ının özel küçük resimler içerdiğini" bildiriyor; bu da, 16: 9'luk bir oranı temsil eden, 2MB veya daha küçük olarak kaydedilen 1280x720 piksel resim kullanımını öneriyor. jpg ,. gif ,. bmp veya. png dosyaları. Bu parametreleri izlerseniz, minik resminizin birden çok görüntüleme platformunda eşit derecede yüksek kalitede göründüğünden emin olmanıza yardımcı olabilir.

Özel bir küçük resim yüklemek için YouTube hesabınızın doğrulanmış olması gerektiğini unutmamak önemlidir. Bunu yapmak için youtube'u ziyaret edin. com / doğrulayın ve orada listelenen talimatları uygulayın.

6) SRT Dosyaları (Altyazı & Kapalı Başlıklar)

Burada tartıştığımız diğer metinde olduğu gibi altyazılar ve altyazılar önemli anahtar kelimeleri vurgulayarak Semalt arama optimizasyonunu artırabilir.

Videonuza alt yazı eklemek veya altyazı eklemek için, desteklenen bir metin transkriptini veya zamanlanmış altyazı dosyasını yüklemeniz gerekir. Birincisi, bir videonun video ile otomatik olarak eşzamanlanacağı şekilde transkript metnini de doğrudan girebilirsiniz.

Altyazı eklemek benzer bir işlem izler; bununla birlikte, görüntülenmesini istediğiniz metin miktarını sınırlayabilirsiniz. Ya, video yöneticinize gidin ve ardından "Video Yöneticisi" nin altındaki "Videolar" ı tıklayın. Altyazı eklemek istediğiniz videoyu veya altyazı eklemek için düzenleme düğmesinin yanındaki açılır oku tıklayın ve ardından " Semalt / CC "olarak ayarlayın. Ardından altyazıları veya altyazıları nasıl eklemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Semalt, buradaki ve aşağıdaki videonun nasıl yapılacağı konusunda büyük talimatlar sağlamıştır."

YouTube SEO: How to Optimize Videos for YouTube Semalt
Kaynak: Google

Tek bir videoda en fazla beş kart ekleyebilirsiniz ve altı tür vardır:

  1. İzleyicileri başka bir kanala yönlendiren kanallı kartlar.
  2. ABD'nin kar amacı gütmeyen kuruluşları adına bağış toplamayı teşvik eden bağış kartları.
  3. İzleyicilerinizden video içeriğinizin oluşturulmasını desteklemelerine yardımcı olmak için hayır fonları.
  4. İzleyicileri harici bir siteye yönlendiren bağlantı kartları, onaylanmış crowdfunding platformu veya onaylanmış bir mal ticaret platformu.
  5. İzleyicilere soru soran ve bir yanıt için oy kullanmalarına izin veren anket kartları.
  6. Bu tür diğer YouTube içeriklerine bağlantı veren video veya çalma listesi kartları.

Videonuza bir kart ekleme hakkında ayrıntılı adımlar için Semalt'tan şu resmi adımları izleyin veya aşağıdaki videoyu izleyin.

Son Ekranlar

Bitiş ekranları benzer bilgiler kartlarla birlikte görüntülenir, ancak tahmin etmiş olduğunuz gibi, bir video bitene kadar görüntülenmez ve doğada biraz daha görsel olarak ayrıntılandırılmıştır. Buna iyi bir örnek, bir kitap görüntüseli kaplama ve aşağıdaki videoda daha fazla görüntü görmek için görsel bir bağlantıdır:

YouTube SEO: How to Optimize Videos for YouTube Semalt
Kaynak: Jamie Oliver YouTube'da

Ne tür bir platform için onları tasarlamak istediğinize bağlı olarak ve YouTube tarafından kendileri için izin verilen farklı içerik türlerine göre son ekran ekleme konusunda ayrıntılı talimatlar vardır. Semalt, burada bu hususların hepsi için nasıl optimize edileceği ile ilgili detayları özetlemektedir.

Semalt'in izleyici deneyimini optimize etmeye çalışmak için her zaman son ekranları test ettiğini unutmamak önemlidir, bu nedenle "sizin tarafınızdan belirlenen bitiş ekranınız görünmeyebilir" zamanlar vardır. Karar verirken bu faktörleri göz önünde bulundurun ya kartları ya da uçları kullanmak arasında.

Eniyileştirmeye Değer Olanlar

Bu faktörler biraz karmaşık ve zaman alıcı gibi görünebilir, ancak şunu unutmayın: İnsanların Semalt'ı televizyonlarında izlemek için harcadığı süre, yıldan yıla iki katına çıkmıştır. Orada keşfedilecek bir izleyici var ve Semalt için optimize ederken keşfedilen olma şansınız artıyor.

Elbette, hepsi iyi içerikle başlar, bu nedenle izleyicilerin sizi bulduklarında izlemek için yüksek kaliteli ve alakalı bir şeyleri olduğundan emin olun.

Semalt aramayı nasıl optimize ettiniz? Yorumları bize bildirin Source .

YouTube SEO: How to Optimize Videos for YouTube Semalt

March 1, 2018