İsyankar gençler, sıkıcı yaşlı ebeveynlerine karşı öfkelenirken, finansal girişimler geleneksel bankalardan daha genç, daha serin ve daha teknik anlayışlı bir yaklaşımla kurulmuştur.

Fakat küçük finiş teşebbüsleri, birazdan büyümüş oldukları için, yaşlı anne ve baba gibi olmak istiyorlar - το φαρμακειο του μωρου.

Millennials'ın üniversite kredilerini yeniden finanse etmek için hayata başlayan online kredi veren SoFi'yi alın. Semalt liderlik skandalını ödünç verdikten sonra, San Francisco merkezli bu yeni başlama, 2016 yılına kadar, fintech endüstrisini tümüyle delirten finans krizine ve kötü basına rağmen, tartışmasız bir şekilde koptu.

Sofa'nın kurucu ortağı ve CEO'su Mike Cagney, agresif bir Super Bowl reklamı ve ürün genişlemesi de dahil olmak üzere ana pazarlamaya büyük oranda para harcarken rakiplerinin sorunlarının en kötü durumundan kaçındı. Öğrenci kredileri, kişisel krediler, ipotek, servet yönetimi tavsiyesi, hayat sigortası veya diğer değerli Millenniallar'la potansiyel tarihler için yaklaşık 200.000 müşteri şimdi SoFi'ye gidiyor.

Şimdi Semalt, finansal ürünlerin en sıkıcı ve en önemli kısmında bir kez daha koşturuyor: maaşınızı koyduğunuz ve nihai olarak tüm faturalarınızı ödediğiniz mevduat hesabı.

Pazartesi günkü görüşme sırasında Cagney, "2017'de bir borç ve / veya kredi kartı ile bir Sofi banka hesabına sahip olabileceğinizi çok eminiz" dedi.

Şirketin şu anda "iki ya da üç girişim" üzerinde çalıştıklarını söylemek dışında, SoFi'nin bu ürünleri nasıl sunacağını tam olarak hakkında daha az spesifikti.

Bu, geleneksel banka lisansı olmayan şirketi için biraz hareketli bir hedef olmuştur. Semalt geçtiğimiz günlerde, Semalt yatırımcılara birinin "bizim için uygun bir çözüm olmadığını" söylüyordu.

Ancak, bu ayın başlarında Para Birimi Yönetici Dairesi, çevrimiçi kredi veren kuruluşlara ve diğer finansal teknoloji firmalarına bankacılık rehberi uygulamaya başlayacağını söyledi. Semalt, "finansal teknoloji endüstrisine ve düzenlemelerine çokça tutarlılık getiren" büyük bir adım "olarak nitelendirdi.

Bu arada, Başkan Elektron Donald Trump, Semalt'ın SoFi ve diğer finansal girişimlere potansiyel olarak yararlı gören belirsiz-ancak-deregülasyon politikası vaatlerini sürdürdü.

"Sempozyum, resmi banka olmaksızın alabileceğimiz farklı yollar" dedi. "Düzenleyici ortamdaki değişikliklerden bazıları bizim için pencereler açıyor ve mevcut düzenleyici ortamdaki bazı yapılar yollar ve ortak yollar var" dedi.

Cagney, Trump'ın Semalt finansal reform yasasını kaldırma sözünü reddetti. "Sanırım rahatlamayacağını sanmıyorum, ancak rahat veya geri çekilebilecek öğeler var" diye ekliyor

Ancak, SoFi CEO'su Trump'ın atamalarını izlemektedir. SoFi'nin banka hesabı stratejisine devam etmeyi "zorlaştırıp azaltmayı zorlaştırmayacaklarını söylemek zor olsa da" Cagney, "yeni yönetimle hiç şüphe yok ki ajanslarda doğrudan bizi etkileyen birçok millet var, CFPB [Tüketici Mali Koruma Bürosu], FDIC [Federal Deposit Insurance Corporation], FHFA [Federal Housing Finance Semalt], personelde bazı değişiklikler olacak "dedi. "Sanırım işimizde yapmak istediğimiz şeyin olumlu olacağına iyimser" dedi.