Back to Question Center
0

Görüntü Optimizasyonunun Önemi - Semalt Uzmanı

1 answers:

Bağlı bir pazarlamacı, bir blog yazarı veya bir web yöneticisiyseniz, ister arama motoru optimizasyonunun (SEO) önemini bilmelisiniz. Lisa Mitchell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, uygun arama motoru optimizasyonu olmaksızın, sayfa içi ve dışı sayfa SEO'su olmaksızın, makalelerinizi Bing, Yahoo ve Google'ın ön sayfalarında bulmanızın mümkün olmadığı konusunda uyarıda bulunuyor . Bazı blog yazarları ve web yöneticileri, içeriğinin Google için tam olarak optimize edilmiş olmasına ve kullandıkları resimlerin düzgün şekilde optimize edilmemesine dikkat edin. Birçok kişi ünlü resim aradığından, görüntü optimizasyonunun dikkate almanız gereken en önemli unsur olduğunu söylemek güvenlidir. Blogunuzun veya web sitenizin görüntüleri sıralamaya başlıyorsa, şansınız çok sayıda ziyaretçiyi almanızdır - sweat jersey stoff.

Neden En İyileri Optimize Etmek İstiyoruz

Resimlerinizi optimize etmenin çeşitli nedenleri vardır. Makalelerinizde kullandığınız resimler, SEO puanlarını iyileştirmek, makalelerinize ilgi çekici bir bakış sağlamak, onları motor dostu hale getirmek ve sitenizin sayfa yükleme hızını arttırmada hayati bir rol oynamak için yardımcı olur. Görüntü optimizasyonunun pek çok faydası vardır; örnek olarak, Instagram ve Pinterest gibi fotoğraf paylaşım sitelerinin web sayfalarınıza kaliteli trafik çekmesi, görüntülerin arama motoru sonuçlarında gösterilmesi ve resimlerinizi alabilmeniz mümkündür daha yüksek sırada yer aldı. Artı, resimler web sitenizin hemen çıkma oranını artırır ve SEO puanını artırır. Özel imajlar oluşturmaya odaklanırsanız, diğer bloglar veya web siteleri, resimlerinizi makalelerinde kullandıklarında size bir kredi bağlantısı verecekleri için kaliteli geri bağlantılar elde edebilirsiniz.

Web siteniz için Doğru Resim Bulun:

Makalelerinizde bazı resimler kullanmadan önce, size stok görüntülerine kolayca erişebileceğiniz bazı kaynakları tanıtmak isterim. Resimlerle uğraşırken, orijinal kaynaklardan yararlanmanız ve resimlerin çoğunun bu bölümde telif hakları bulunduğundan Google Görselleri kullanmamalısınız..FreeDigitalPhotos, Pixabay, Wikipedia ve MorgueFile gibi web siteleri çok sayıda stok görüntüsü sağlar ve Shutterstock, aylık birkaç dolar ödeyerek yüksek kaliteli resim elde edebileceğiniz bir platformdur. Uygun siteleri bulmak için ücretsiz siteleri veya ücretli siteleri kullanıyor olsanız da, yayıncıya uygun bir kredi verdiğinizden emin olmanız gerekir; böylece sizi kimse resimlerin haklarıyla ilgili sizi rahatsız etmez.

Görüntülerinizi Ekleyin:

Fotoğraflarınızı oluşturmak da mümkündür ve bu, yalnızca diğer kaynaklarda mükemmel resimleri bulamadığınızda yapılmalıdır. Canva, hem web geliştiricileri hem de blogcular için yapılmış, özel görüntüler oluşturmaya yardımcı olan bir resim tasarım aracıdır. Önceden hazırlanmış şablonlar ve güzel yazı tipleri bulmak çok kolaydır. Uygun şablonu ve yazı tipini sürükleyip birkaç dakikanızı almanız yeterlidir.

Arama Motorları İçin Resimleri En İyileştir:

Arama motorları için görüntüleri optimize etmeye gelince, doğru dosya adını seçip yalnızca güvenilir bir kaynaktan indirmelisin. Örneğin, Donald Trump hakkında bir hikaye yazıyorsanız, resminizi "Donald Trump" olarak adlandırmanız ve başlıkta aynı metni kullanmanız gerekir. Resminizin boyutu da önemlidir. Büyük resimleri kullanmamalısınız, çünkü sunucu üzerinde büyük bir yük bindirir ve yükleme hızını artırabilir. Bu nedenle, bir görüntünün en iyi boyutu 200 x 200 pikseldir. Alt metni, resminize kısa bir açıklama sağlar ve makale ile alâkalı olması gerekir. Makalelerinizi yayınlamadan önce resimlerinizden köprü bağlantıları kaldırdığınızdan emin olun.

Resim Biçimi - JPEG, PNG ve GIF:

JPEG, PNG ve GIF gibi farklı resim biçimleri türleri vardır. Blogcuların ve webmasterlerin çoğu JPEG yüklemek kolaydır ve diğer iki resim formatından daha iyi sonuç verirler.

Sarma:

Blogcular kaliteli yazıları yazarken çok fazla zaman harcıyorlar, bu nedenle resimlerinin kalitesinden ödün vermemeliler. daha iyi arama motoru sıralaması için tam optimize edilmiş görüntüler kullandığınızdan emin olun .

November 29, 2017