Back to Question Center
0

Uygun Görüntü Optimizasyonu - Semalt Uzmanı

1 answers:

arama motoru optimizasyonundan bahsederken, sayfa dizini veya anahtar kelimelerle optimize edilmiş makaleler en önemlisidir düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, resimler web sitenizin sıralamasına katkıda bulunacak gözden kaçan bir faktördür. İçeriğinizi Google'ın ilk sayfasında göstermek için düşünmeniz gereken farklı görüntü optimizasyonu parçaları vardır. Bazıları aşağıda Max Bell tarafından Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi tarafından tartışılmıştır.

Alt metni etiketleri doldurun:

Alt metin genellikle resimlerinizi tanımlamak için kullanılır. Görme özürlü kullanıcılar resim ve içeriği göremeyebilir, ancak alt metni okuyabilirler, bu nedenle resimlerinize alt metin etiketlerini eklemelisiniz. Kullanıcıların makalelerinizin doğasını anlamasına imkan tanır. Üstelik, arama motorları tüm resimleri tarayamayacak; alt metin etiketlerini ekleyerek içeriğiniz ve web siteniz hakkında Google, Bing ve Yahoo'nun her şeyini söyleyebilirsiniz.

Resimleri sıkıştırın ve dosya boyutlarını hafif tutun:

Sayfa hızı ve yükleme süresi SEO'da iki önemli faktördür. Sık yüklenen sayfaların arama motoru sonuçları , bu nedenle her zaman resimlerinizi sıkıştırın ve boyutlarını ortalamadan daha hafif tutmalısınız.TinyPNG resimleri sıkıştırmak için iyi ve ünlü bir araçtır.

Açıklayıcı bir dosya adı kullanın:

Dosya adlandırma kuralları ve standları, resim dosyalarını kolayca bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca, Google'ın resim dosyalarınızı bulmasına ve onları düzgün bir şekilde sıralamasına yardımcı olurlar. Kitlenize içeriğiniz hakkında yeterli bilgi veren her zaman tanımlayıcı ve kapsamlı dosya adlarını kullanmalısınız. Kullandığınız resim türüne bağlı olarak alakalı anahtar kelimeleri, ürün adlarını ve fotoğrafçı adını eklemelisiniz.

Yapılandırılmış veri markup:

Görüntü içeriğiniz ve web siteniz için yapabileceğiniz önemli şeylerden biri yapılandırılmış veri biçimlendirmesini kullanmaktadır. Yapısal veriler, arama motorlarına web sitenizde kullandığınız kelimeleri anlatan başka bir meta veri formudur. Resminizi arama motoru sonuçlarında göstermek için sitenizin kategorileri hakkındaki bilgileri ekleyebilirsiniz. Resimlerinizi ve web içeriğinizi tanımlamak için Image Object, Image Vocabulary ve Schema.org'u denemelisiniz.

Doğru resim formatını kullanın:

Resimleri en iyi duruma getirirken göz önüne almanız gereken en önemli şeylerden biri doğru formatı kullanmaktır. Çevrimiçi olarak bulduğum en değerli araç Google resim karar ağacı. Resminize uygun bir isim verin ve formatını JPEG gibi tutmalısın. PNG ve GIFF diğer iki görüntü biçimidir, ancak JPEG yaygın olarak kullanılır ve diğerlerinden daha güvenilirdir. SEO için görüntü optimizasyonu, sayfalarınızın sıralanmasına ihtiyaç duyacak ekstra güç sağlar. Çevrimiçi işinizde başarılı olması için içeriğinizi ve resimlerinizi optimize edebilirsiniz. Resimler, videolar ve metinlerin doğru oranını iletmek için daima tasarım ilkelerini kullanmalısınız. Hala şaşkın iseniz, daha fazla bilgi ve yararlı ipuçları için Google'ın arama konsolunu kontrol etmeniz gerekir Source .

November 29, 2017