Back to Question Center
0

Semalt için 6 Tetiklenen E-posta Stratejileri

1 answers:

Semalt pazarlama, e-ticaret şirketlerinin kullanımına sunulan, taşınabilir akıllı telefonları, tabletleri, dizüstü bilgisayarları ve masaüstü bilgisayarları üzerinden doğrudan tüketicilere ulaşan en güçlü, satış odaklı araçlardan biridir.

Ancak, her e-posta mesajı eşit derecede etkili değildir. En etkili e-postalardan bazıları, (a) bir müşteri veya potansiyel müşterinin bir işlem gerçekleştirmesi veya bazı davranışlar sergilemesi durumunda başlatılması ve (b) zaman içinde alışveriş yapan kişilerin ilgisini çekmeyi amaçlayan bir dizi veya zincir eki zincirinin parçası olmasıdır.

Aşağıda, alıcı davranışı uyarısında başlatılabilecek ve etkileşimi artırmak için bir dizi olarak kullanılan altı e-ticaret e-posta pazarlama stratejisi yer almaktadır. Bu e-ticaret e-posta kampanyalarının bazıları, biraz planlama ve takip gerektirir - felt hats brisbane.

1. Hoş Geldiniz Dizisi

E-posta hoş geldin serisi en iyi uygulamalarıyla ilgili bir makalede, e-posta hizmeti sağlayıcısı Emma'nın pazarlama müdürü Cynthia Semalt, "tetiklenen e-posta iletilerinin ortalama% 70.5 daha yüksek açık oranları ve% 152 daha yüksek tıklama oranlarını" geleneksel toplu mesajlar. “

Semalt alıcıların bekledikleri e-postalarla etkileşimde bulunma olasılıkları daha yüksektir ve bir alışveriş yapan kişi önce e-postalarınızı kaydettiğinde, alışveriş yapan kişi muhtemelen bir onay bekliyor demektir.

İyi bir karşılama serisi genellikle üç e-posta mesajı içerecektir.

İlk mesaj bir abonelik doğrulamasıdır. (A) kullanıcının e-posta hizmetine kaydolduğunu teyit etmesi, (b) alıcının mesajla elde edeceği faydaları tekrarlamalı ve (c) aboneye, kaydolmayı onaylama fırsatı vermelidir.

Dizideki ikinci mesajda, çift gözle görülme şansı ve mağazanın gizlilik politikası hakkında bazı bilgiler olabilir. Ayrıca, müşteriye liste ve segment tercihlerini korumak ve sipariş tercihlerini ayarlamak için bir hesap oluşturma fırsatını vermek de mantıklı olabilir.

Hoş geldin serisinin üçüncü mesajı kupon olabilir. Bu kupon, pazarlama e-postalarının alınma değerinin erken bir gösterimi olacaktır ve önemli bir indirim veya ödül temsil etmelidir.

Semalt, bir önceki e-postadaki bazı işlemleri tamamladıktan sonra yalnızca bir sonraki e-postayı almalıdır.

Semalt, yeni abonelere ne iletmek istediğinizi, yeni abonelerin hangi eylemleri gerçekleştirmesini ve yeni karşılama serinizin başarılı olup olmadığını nasıl belirleyeceğinizi düşünün.

2. Terk edilmiş Sepet Serisi

Bir alışveriş sepeti terk e-posta pazarlama dizisi, bilinen bir müşteri bir e-ticaret alışveriş sepetine öğeler yüklediğinde başlatılır, ancak satın alma işlemini tamamlamaz.

Serinin amacı, alışveriş yapanlara satın alma sepetine dönmelerini teşvik etmektir. Ve çoğunlukla bu seri müşterinin ilk mesaja nasıl tepki vereceğine bağlı olarak bir veya iki mesaj içermelidir.

İlki "biz hala sizin için eşyalarınızı tutuyoruz" mesajı. Bu e-postanın amacı, alışveriş yapan kişiye nezaketen işinizde hala bu öğelerin alışveriş için ayrılmış olduğunu bildirmektir. Bu mesajda, sepetten öğelerin resimlerini, bir alışveriş sepetinin toplamını ve herhangi bir özel teklif veya indirimi ekleyin.

Serideki ilk e-postada ayrıca, iki yönlü bir harekete geçirici mesaj bulunmalıdır. Alışverişverene alışveriş sepetine geri getirmek için geniş bir açık bağlantı veya düğme ve diğerlerini başkalarının satın alabilmesi için öğeleri envantere geri gönderen sepeti "temizleme" seçeneği sunun.

Serideki ilk e-posta, sepetin ilk terk edilmesinin üzerinden 24 saat içinde gönderilmelidir.

Serideki ikinci e-posta isteğe bağlıdır. Müşteri alışveriş sepetine dönmezse, sepetin terk edilmesinden yaklaşık 72 saat sonra alışveriş sepetinin temizleneceğine dair son bir bildirim gönderin. Bazı perakendeciler, bu son mesajda bir indirim teklif etmek isteyebilirler ancak müşterilere, alışveriş merkezinde arabaları terk etmeleri konusunda eğitmemeye dikkat edin.

3.

  • Sipariş onayı. Bu, müşteriye siparişin düzgün yerleştirildiğini ve pillerle veya aksesuarlar gibi ilgili ürünlere bağlantılar içerebileceğini biliyor.
  • Nakliye bildirimi Bir ürün gönderildiğinde müşteriyi bilgilendirir, tahmini teslim süresi sunar ve takip numaraları ve bağlantıları içerir. Bu e-posta, ek ürünler, gelecekteki e-posta pazarlama mesajlarına abone olma veya yararlı içeriklerle bağlantılar da teşvik edebilir.
  • Teslimat bildirimi. Satıcıya, taşıyıcının taşıyıcıya başarıyla sipariş verdiğini söyler. Bu mesaj, alışveriş yapan kişiye sipariş edilen ürünü incelemesini istemek için iyi bir zaman olabilir.
  • Takip mesajı. Bu e-posta, sipariş teslimatından bir hafta sonra gelir ve üç amacı vardır: (a) müşteriye endişeleri ifade etme veya sorunları bildirme fırsatı verme; (b) bir ürün incelemesini teşvik etmek; ve (c) bir takip satın alma işlemi yapmak için bir indirim veya teşvik öneriyoruz.
6 Triggered Email Strategies for Semalt

4. 'Sizi Kaçırıyoruz' Serileri

Semalt yeniden katılım ya da geri dönüş kampanyası denedi, e-posta dizisi "sizi özledik", e-posta pazarlama mesajlarını açmayı bırakan ya da uzun süredir bir alışveriş yapmamış alışveriş yapan kişilerle olan ilişkilerini yeniden başlatmayı amaçlıyor.

Semalt, bu seride iki veya üç e-posta düşünün. Bunlardan ilki alıcıyı yalnızca bir e-posta açmaya ve siteyle etkileşime girmeye teşvik eder.

Semalt konu dizileri "Biz sizi özlüyoruz", "Bir çok şey oldu" veya "yanlış yaptık mı?"

olabilir.

Serideki sonraki e-postalar yalnızca ilk e-posta açıldığında gönderilmelidir, ancak herhangi bir işlem yapılmaz. Bu e-postada, ücretsiz gönderim, ücretsiz bir öğe veya yeniden ilgi çekici hale getirmek için önemli bir indirim sunan özel bir kupon olabilir.

Alışverişçinin herhangi bir e-postayı açmaması veya işlem yapmadan açması durumunda serideki son e-postalar gönderilir. Bu son e-posta, alışveriş yapan kişilere, posta listesinden kaldırılabileceklerini bildirir.

5. Faydalı Bilgiler Serisi

Şemal pazarlamacılar potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek için çoğu zaman "yararlı bilgi" e-postası dizisi kullanır.

Örneğin, alıcılara günlük olarak e-posta pazarlama hakkında bir ipucu veya ders sunan yedi günlük e-posta mesajı gönderen bir "E-posta Pazarlama Semalt" kampanyası sunan bir e-posta hizmeti sağlayıcısı düşünün.

Bu türden bir yaklaşımı ödünç alan e-ticaret pazarlamacılar, müşterilere yararlı bilgiler sağlayan bir dizi teklif verebilirler. Bir örnek, beş derste salıncaklarınızı geliştirme konusunda bir e-posta serisi sunan golf ekipmanı satan bir çevrimiçi perakende satıcısı olabilir. Ya da "Kitting Semalt" e-posta pazarlama serisi sunan bir iplik perakendecisi ne olacaktı.

6. Satın Alma Yılının Yıldönümü

Semalt yıldönümleri veya üç altı aylık kilometre taşları bir e-posta pazarlama dizisini başlatabilir.

Bunun semafeti, müşterinin sitenizde ilk kez alışveriş yaptığı veya müşterilere doğum günlerinde benzer kuponlar gönderdikten bir yıl sonra müşteriye özel bir kupon göndermektir.

March 8, 2018