Back to Question Center
0

Sitenizi Aşırı Optimize Etmeyin - Semalt'tan Uygulama

1 answers:

Oliver King, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, aşırı optimizasyonun, bir sitenin sıralama yeteneğini yok etmeye başlayan çok fazla SEO hileler kullanmanın bir uygulaması olduğunu söylüyor. Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenizin görünürlüğünü arama motoru sonuçlarında etkiler; ancak fazla optimizasyon, web sayfalarınıza organik trafik çekemez. Aşırı optimizasyon hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

1. İç bağlantılar için anahtar kelime açısından zengin çapa metni:

İç bağlantı iyi ancak web sitenize yarar sağlayamayan anahtar kelime zengin çapa metin kullanarak. Hedef URL'yi kullanan çapanın ve çok sayıda anahtar kelime kullanan çapanın siteniz için kötü olduğunu unutmayın. Bu tür bağlantıların birlikte kullanılması faydalıysa, aşırı optimizasyonu tartıştığımızı unutmamalısınız. URL'lerle eşleşen arada sırada yapılan çapalar, olumlu SEO'ya katkıda bulunur. Ancak, işlemi tekrar tekrar ederseniz, arama motorunuzun sonuçları için çok kötü olan sitenizi optimize etmişsiniz demektir.

2. Alakasız anahtar kelimeler

Alakasız anahtar kelimeler kullanarak web sitenize trafik çekmemelisiniz. Webmasterlerin, bazı arama motoru trafiği kazanmak için makalelerinde yetişkinlere yönelik temalı anahtar kelimeler yerleştirdiği zamanlar vardı, ancak yetişkinlere uygun içerik barındıran herhangi bir web sitesi uzun süre hayatta kalamaz. Aşırı optimizasyona sadece bir örnek; alakasız anahtar kelimeler asla kullanmamalısınız ve herhangi bir maliyetle düşük kaliteli makaleler yazmayın. Google ve Yahoo, web sitenizi dizine eklediğinde, yayınlarınızda kullandığınız tüm birincil anahtar kelimeleri dikkate alacaklardır. Alakasız anahtar kelimeler kullandıysanız, arama motorları asla sitenizin sıralamasını iyileştirmez..

3. İç ve dış bağlantıları belirtin:

Güçlü bağlantıların her zaman derin iç ve dış sayfaları işaret ettiğini söylemek güvenlidir. Çoğu zaman, webmasterlar ve blog yazarları alakasız bağlantılar kullanır ve trafiği ana sayfalara veya üst düzey gezinme sayfalarına yönlendirmeye çalışır. Bu gibi web siteleri için ana sayfa bağlantılarının oranı her zaman ortalamanın üzerindedir. Böylece, tüm makalelerinizin arama motoru sonuçlarında düzgün bir şekilde dizine eklenmesini sağlayarak kaliteli geri bağlantılar oluşturmalısınız.

4. H1'in farklı sayfalardaki kullanımı:

H1'i asla web sitenizin ana sayfasında kullanmamalısınız. Ne yazık ki, çeşitli blog yazarları beyaz şapka SEO'nun çok sayıda başlık kullanması anlamına geldiğini düşünüyor ancak bu doğru değil. Tek bir makalede birden fazla H1 etiketi kullanırsanız, onu aşırı derecede optimize edersiniz.

5. Zehirli web sitelerine bağlantılar:

Bağlayacağınız web siteleri zorunludur ve toksik olmamalıdır. Çeşitli web yöneticileri ve blogcular bağlantıların tehlikesinden cahil. Makalelerini kötü amaçlı sayfalara ve düşük DA web sitelerine bağlamaya devam ediyorlar. Sitenizi toksik web sayfalarına bağlarsanız, şans siyah SEO şüphesini yaşayabilirsiniz.

6. Kelime-doldurulmuş sonuç:

Makalelerinizin altbilgisi bir sürü anahtar kelime içermemelidir. Altbilgiyi aşırı optimize etmek, siyah bir şapka SEO uygulamasıdır, bu yüzden bu bölümde iki kelimeden fazla kullanmamalısınız. Kanıtlar, Google'ın ve Yahoo'nun altbilgi bağlantılarını devalüe ettiklerini ve web sitelerini anahtar kelime doldurmayla cezalandırdığını ortaya koydu.

Sonuç:

Aşırı optimizasyonla ilgili çeşitli temel sorunlar var. Teknik SEO üzerinde yoğunlaşırsanız ve çok sayıda anahtar kelime kullanmaya çalışırsanız, arama motorları web sitenizi bir ömür boyu yasaklayabilir. Mükemmel SEO uygulamaları ile bir web sitesi oluşturmak başarılı olmanın tek yoludur Source .

November 29, 2017