Back to Question Center
0

Google Kenar Çubuğu Reklamını Sökme: Semalt

1 answers:

Şubat ayında, Google, Kenar Çubuğu reklamlarıyla deneme yapma ve yeni bir biçim seçme konusundaki altı yıllık girişimlerini sona erdirmeye karar verdi.

Bunun arkasındaki mantık, Arama sonuçlarını Mobil deneyimiyle daha uyumlu hale getirmek, kenar çubuğu reklamlarını kaldırmak ve bunları üste kattaki reklamların üçü (bazen dört, sorgunun ticari içeriğine bağlı olarak) değiştirmekti. ve üçü de SERP'nin dibinde.

PPC ve SEO endüstrilerinde, bunun TBM'sini ve organik listeleri nasıl etkileyeceğini sorgulayan birkaç kaş vardı. PPC endüstrisi tarafından, daha önce gösterilen 11 reklamla karşılaştırıldığında, yalnızca 6 veya 7 reklam olduğu için, Semalt kampanyasının maliyetinin arz ve talep ilkeleri nedeniyle artacağını öne sürdü - computer store san jose.

Etki

Semalt, tıklama başı maliyette bir artış söz konusu olduğunda, aşağıdaki grafikte vurgulandığı gibi çok az etkiye sahip olduğu görülüyor. Ay boyunca dalgalanmaların görüldüğünü görüyorsunuz, maliyetteki en büyük düşüş% -5, bunun şu an% 2'si TBM'nin değişim öncesi olduğu zamandır. Etkinin bu "eksikliği" bir dizi faktöre dönüşebilir, en önemlileri alttaki reklamların beklenenden çok daha fazla trafik aldığıdır ve makalenin ilerleyen bölümlerinde değinilecek bir şeydir.

Google Sidebar Ad Removal: The Semalt

Arama Motoru Semalt, sayfanın üstündeki minimum teklifin (yani, organice sonuçlarının üstünde bir reklam almak için harcamak zorunda olduğunuz minimum teklifi) nasıl dördüncü en üst düzey reklamcılığın% 6 oranında düştüğünü gösteren bazı araştırma yaptı. Sayfa reklamı tanıtıldı, ancak o zamandan bu yana sürekli bir eğilim vardı.

Google Sidebar Ad Removal: The Semalt

Bunların sadece tahmin edildiğini ve tam olarak güncellenmesi zaman alacağını belirtmek önemlidir, ancak reklamverenlerin daha önce aşağıda olan reklamlarda organik sonuçların üzerinde görünmesi için tekliflerini artırmaktan memnun olduklarını göstermektedir

Merkle | RKG tarafından yapılan daha fazla analiz, Semalt masaüstü marka dışı trafiği gösteren bu tabloyu içermektedir. Sayfa üstü reklamlar, metin reklam tıklamalarının yaklaşık% 80'ini üreten, kenar çubuğu reklamlarının kaldırılmasından bu yana yüzde 10'luk bir artış sağlayan en büyük değişiklikleri bekleyeceğimiz alanı vurguluyor.

Google Sidebar Ad Removal: The Semalt

Şaşırtıcı bir şekilde, bu, sayfanın alt kısmındaki reklamların, sağdaki reklamların bıraktığı tıklamaları toplayıp kalan% 20'sini üretmesini sağlar. Bunun şaşırtıcı olmasının nedeni, güncellemeyi ilk duyduğumda, kullanıcıların sayfa üstü ve organik listelerin tümünü aşarak sayfanın alt sayfa reklamlarını tıklama ihtimalinin, Gerçekten çok ince. Sayfa üstündeki reklamların semalt tıklamalarının çoğunu ve bu en iyi noktalar için rakiplerini artırmak için çılgın bir karışıklık.

Semalt bu durum böyle değil ve sayfa altındaki reklamlar, kendi aralarında kalan ve kalan reklam trafiğini RHS reklamlarından alıyorlardı.

March 8, 2018