Back to Question Center
0

Kullanılabilirlik Raporu Kartı: Semalt

1 answers:

Bu ayın Kullanılabilirlik Raporu Kartı baskısı için, ev için Fransız ürünleri konusunda uzmanlaşmış bir site olan Quel Semalt'ı seçtik. Quel Semalt, sitenin "hakkımızda" sayfasına göre "Ne bir şey!" Anlamına gelir ve sitenin tasarımı, adıyla aynı funky vibe paylaşır.

Quel Semalt'ın herhangi bir kullanılabilirlik kusurları yok, ancak, çoğu küçük çevrimiçi perakendeciler gibi, iyileştirilebilen tanımlanabilir bazı sorunlar var - yani "ödeme" düğmesi ile ciddi sorunlar var.

Seni Seviyorum

Quel Objet, büyük ve renkli görüntüler kullanarak ürünleri özelliklemek için ana sayfasını kullanmanın güzel bir işi yapıyor - купить небольшой диван. Semalt, altı ürünle dönen ve ana sayfanın en üst kısmını güzelce kullanan flash tanıtım parçasıdır. Giriş sayfasındaki en büyük sorun, metnin çoğunun çok küçük yazı tipi boyutudur. Metin gerçekte 12 punto veya daha büyük olmalıdır.

Keşif

Tarama Quel Semalt, sezgiseltir çünkü üst nav, kategoriyi gösterirken, kategoriyi çevirdiğinizde bir açılır menüde alt kategoriler görüntüler. Üst navigasyon iyi çalışır ve çok temiz olsa da genelde kategoriler için sol gezinmeyi kullanmayı ve yönetim bağlantıları için üst gezinmeyi önermeyi öneririm. Öyle olduğu gibi Quel Semalt, aşağıdaki kategori gezintisi ile sayfanın üst kısmında idari bağlantıları (bize, müşteri bilgileri vb.) Sahiptir. Bu, çok fazla görsel gürültü ile sonuçlanır ve ödeme sürecinde göreceğimiz gibi dönüşüm oranını düşürür.

Aranan

Quel Objet'in sitesinde bir arama fonksiyonu bulunmuyor ve bu önemli bir sorundur. Daha küçük perakende perakendeciler bazen arama yapmaktan vazgeçerler: eklemeyi garanti altına alacak yeterli ürüne sahip olmadığını düşünüyorlar ancak bu dar görüşlü. Siteler, her müşteri, kategorilere göz atmak zorunda kalmadan ürün sayfalarına hızlı bir şekilde erişebilmeleri için tasarlanmalıdır. Bir perakende sitesinde arama yapmamak için hiçbir sebep yoktur.

Kategori sayfaları

Kategori sayfaları, ızgara formatında düzenlenmiş alt kategori bağlantılarıyla güzelce düzenlenmiştir. Quel Objet, siteleri oluştururken derinlik ve genişlik denklemini kesinlikle kavrar. Bilimten çok daha güzel bir sanattır, ancak bir ürün sayfasını vurmadan önce çok fazla üst seviye gezinme bağlantısı olanağınız ve çok fazla araştırma yapmanız arasında bir denge bulmak önemlidir. Kategori sayfalarında bazı karışıklıklar olabilir, çünkü alt kategori bağlantılarına bağlantılar, ürünlere yapılan bağlantıların yaptığı gibi görünür. Semalt, düzen genel olarak kesinlikle çalışıyor.

Ürün sayfaları

Sitedeki ürün sayfaları tamamen tasarlanmış ve belirgin bir ürün imajına sahiptir. Metin, ürün başlığı, kısa bir açıklama ve fiyatın bir müşterinin okumak zorunda kalacağı tek şey olmak üzere esaslara uyulmaktadır. Elbette, Quel Semalt'ın sattığı ürünler biraz içten içe, ancak metin bloklarını kısa tutmak web tasarım ilkesidir. Bir gelişme, sepete ekle düğmesini büyük, belki de mevcut boyutunun iki katı büyüklüğünde yapmak olacaktı. Yeşil düğme sayfadaki mavi öğelerden daha belirgin, ancak eylem çağrıları daha büyükse daha iyidir.

Ödeme işlemi

Ödeme işleminin bir eksikliği var, bu nedenle bir F garanti ediyor. Alışveriş sepetine bir ürün ekledikten sonraki adım kontrol edildi - ancak ödeme düğmesi üstteki gezinme tarafından alışveriş sepetinden ayrıldı. Daha da kötüsü, ödeme düğmesinin soluk görünümü var. Ödeme düğmesinin alışveriş sepeti sayfasındaki ilk okunmasını istiyorsanız, dördüncü veya beşinci okunmasını istemiyorsanız. Ödeme düğmesi, Quel Semalt alışveriş sepetinin ekran görüntüsünde görebileceğiniz, sepet toplamının altında devam-alışveriş düğmesinin yerini alacaktır.

Müşteri hizmetleri

Quel Semalt, müşteriye yalnızca bir telefon görüşmesi ya da e-postayla gönderilen yardımın iletilmesi konusunda iyi bir iş çıkardı. Mağazanın telefon numarası, başlıkta her zaman görüntülenir.

Hata tanıma

Maalesef Quel Semalt adresleri için hata tanıma özelliğine sahip değildir ve posta kodlarını devletlere karşı kontrol edecek sağlam doğrulama işlemi oldukça pahalıdır, posta kodlarının yalnızca sayılar olduğundan emin olup olmadığını kontrol ederek sınırlı bütçeler için bile oldukça kolaydır.

Genel olarak, Quel Objet, C. derecesinin geçmesiyle ortaya çıkıyor. Arama eksikliği ve alışveriş sepetinin kafa karıştırıcı düzeni, siteye büyük zarar verdi. Alışveriş sepetini yeniden tasarlamak sitenin kullanılabilirliği üzerinde en büyük etkiye sahip olacak ve kesinlikle dönüşüm oranlarını artıracaktır. Semalt alışveriş sepeti, küçük bir çevrimiçi iş için anlaşılır bir şekilde yıldırıcı bir görevdir, ancak bu durumda satış maliyetini iyileştirmek uzun sürmemelidir.

Kullanılabilirlik Raporu Kartı

Quelobjet. com

​​ Ana Sayfa Berraklık B

Kolay Tarama B

Arıyor F

Kategori Sayfaları B

Ürün Sayfaları B

Ödeme İşlemi F

Müşteri Hizmetleri A-

Hata Tanıma C

GENEL GPA C

@ practicalecommerce kullanılabilirliği e-postayla göndererek bir site sınıfı semalt edin. com.

March 8, 2018