Back to Question Center
0

SEO URL, Kategori vs Konum Semalt

1 answers:

Marka bilgisini listelemek için bir web sitesi inşa ediyoruz. Referans olarak yelp ile karşılaştırılabilir. com - demo vesta cp. Temelde bir marka bir kategoriye ve bir alana ait olacak. SEO bakış açısından doğru url yapısı ne olacak? Konuma ya da kategoriye daha yüksek öncelik verilmelidir?

Diğer bir deyişle, URL, www. örnek. com / restaurants / new-york / abc-restoran ya da biçiminin olması gerekir www. örnek. com / new-york / restoranlar / abc-restoran

Önceden semafet.

February 5, 2018
com / new-york / restaurants / abc-restaurant en mantıklı ve kullanıcı dostu yaklaşım olacaktır.

Diğer benzer popüler siteleri kontrol etmek isteyebilirsiniz, bunu nasıl yaptıklarını.

Eğer böyle yapılara bakıyorsanız, taksonomisinin türü sizin için en iyi sonuç veren bir durumdur.

Genellikle L2 (kategori) açılış sayfasını yapının ilk kısmı olarak koymayı varsayılan yapardım Coğrafi bir ilk site inşa ederken (ziyaretçilerinize "Bu gece New York'ta olduğumu göz önüne alarak, bir lokantaya ihtiyacım var" demesini bekliyorsunuz) durumunuzda en iyi seçiminizin olacağını umuyorum:

  • / new-york / restoran / italyanca /
  • vs.

Arama motorları, alana en yakın anahtar kelimeyi en önemlisi olarak sıralayacak ve alana en yakın anahtar kelime, kullanıcı için en önemli olan anahtar olmalıdır.

Durumunuzda, SEO ile ilgili hangi sırayı seçeceğiniz önemli değil. Dizin oluşturma işlemini daha verimli hale getirmek için, konumunu başlık meta etiketinize eklemeyi unutmayın. Yardımcı olur.

.