Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Uzmanı - Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

1 answers:

En basit şekliyle, arama motoru optimizasyonu, web sitenizin sıralamasını arama motoru iade sayfalarında bulunan ilk birkaç bağlantı arasında görünmesi için arttırma işlemidir. Web sitenizin neden sıralamaya ihtiyaç duyduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu bilgi çağındadır ve müşteriler herhangi bir ürün veya hizmeti sipariş vermeden önce çevrimiçi araştırma yapmaktadır. Web siteniz ilk birkaç bağlantı arasında görünüyorsa, müşterilerin bağlantısını tıklaması ve size eninde sonunda siparişini daha sık yapması ihtimali yüksektir.

Semalt'den bir üst düzey uzman olan Michael Brown, burada siteniz için yüksek arama motoru sıralamasını nasıl başaracağınıza ve nasıl da sürdürüleceğini açıklıyor.

Özetle, SEO, web sitenizi ilk arama motoru sonuç sayfasında görünmesini sağlamayı amaçlıyor. Bunun nedeni, insanlar genellikle bir karar almadan önce üçüncü sayfaya gelmemektedir. Bununla birlikte, nişinizin ne kadar rekabetçi olduğuna bağlı olarak, gerçekte birinci sayfaya ulaşmanız sizin için çok pahalı veya uygun olabilir. Hasta olduğunuzda sonunda birinci sayfaya gelebilirsiniz ve aşağıda özetlenen ilkelere de uymanız gerekir.

İçeriğiniz alakalı anahtar kelimelerden zengin olmalıdır

Arama motorları, örümcek adı verilen araç vasıtasıyla web sitelerinin sıralamasını belirler. Bu araç, webi otomatik olarak tarar. Örümceklerin web sitenizi tarama sıklığı, ne kadar yüksek derecelendirileceğini belirler ve örümcekler, içeriğinizin nişinize ne kadar alakalı olduğuna karar verir.

Bu nedenle, müşterilerinizin arama motorlarında yazdıkları anahtar kelimeleri bilmeniz önemlidir. Bu, anahtar kelimeler etrafında içerik geliştirmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, yaralanma mağdurları için yasal hizmetler sunuyorsanız, potansiyel müşterileriniz "Güney Florida'da yaralanma avukatı" gibi anahtar kelimeler yazıyor olabilir. Dolayısıyla, içeriğinizin tüm olası anahtar kelimeleri içermesi gerekir.

Bu noktada, örümceklerin bir imaj içindeki metni tarayamayacağına dikkat çekmek önemlidir. Dolayısıyla, anahtar kelimelerinizin resimlere gömülmediğinden emin olmalısınız. Şimdi, alakalı anahtar kelimelerin önemini anladığınızı, nişiniz için alakalı anahtar kelimeleri nasıl alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz..İhtiyacınız olan şey, ücretsiz bir araç olan Google AdWords anahtar kelime aracını çağırmaktır. Bu araç, nişinizle alâkalı tüm anahtar kelimeleri tanımlamanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, tüm anahtar kelimelerin içeriğinizde ve sayfanızın meta verisinde görünmesini sağlamanız gerekir.

Bağlama önemlidir

Sayfanızın sırası, giden ve gelen bağlantılar temel alınarak web sitenize verilen 1'den 10'a kadar bir sayıdır. Sıralamayı iyileştirmek için, tüm sosyal medya hesaplarınızın web sitenize bağlı olduğundan emin olun. Siteniz yüksek rütbeli bir siteyle bağlantılıysa, "bağlantı suyu" nu sitenize getirecek ve böylece web sitenizin sıralamasını da yükseltecektir. Ayrıca nişinizle ilişkili, ücretsiz, güvenilir açık dizinlerde ve profesyonel kurumlarda listelenmeye çalışabilirsiniz; çünkü potansiyel müşteriler de dizinler arasında arama yapabilir.

Web sitenizin sıralamasını belirlemek için "PageRank Durumu" gibi bir eklenti indirebilirsiniz. Google Chrome tarayıcısı ile çalışır. Rütbenizi bilmek iyileşmenizi izlemenize yardımcı olacaktır.

İçindekileri taze tutun

Arama motoru örümceklerinin web sayfalarınızı tarama oranı sıralamanızda belirgin bir rol oynamaktadır ve içeriğinizi ne kadar taze tuttuğunuza bağlıdır. Web sitenize her yeni içerik yüklediğinizde, arama motoru örümcekleri sitenizi taramaya gelebilir. Ayrıca ziyaretçileriniz taze içerik okumanın tadını çıkaracaklar.

Böylece, her zaman içeriğinizi her zaman taze tutmalısınız. Eski metni, resimleri / resimleri ve videoları kaldırın ve bunları yeni ve daha ilginç metinlerle değiştirin. Sitenizde bir blog oluşturabilir ve blogu her gün veya her hafta taze içerikle güncelleyebilirsiniz. Başlangıçta, zor olabilir, ancak buna alıştığınız zaman zahmetsiz olacaktır.

Sitenizle alakalı güncel anahtar kelimelerle güncel olmak için Google Alerts'ü kullanabilirsiniz. İçeriğinizi geliştirmek için sizi her zaman güncelleyecektir.

SEO tekniklerinizi güncel tutun

Sıralama kuralları, ilkeleri ve algoritmaları statik değildir. Dinamiktir ve çok sık değişirler, bu nedenle algoritmalarla güncel olmanız gerekir. Örneğin, daha önce, web sitesi sıralaması , çoğunlukla içeriğinizi anahtar kelimelerle nasıl doldurduğunuza bağlıydı. Şimdi, belirli sayıda kelimenin içeriğinde bir anahtar kelimenin görülebileceği birkaç kez var. Aksi takdirde, içeriğiniz spam olarak işaretlenecek ve sıralamanızı düşürecektir Source .

November 29, 2017