Back to Question Center
0

5 Dakikada Malware Önleme - Semalt, Sıradan Kullanıcılara Bazı Sırları Paylaşır

1 answers:

Bilgisayarlar birçok kötü amaçlı yazılımın yanı sıra siber saldırılarla da karşılaşabilirler. Örneğin, bir bilgisayarın tarayıcısı, kredi kartı verileri gibi önemli müşteri bilgilerini kaybedebilecek bir virüs enfeksiyonu alabilir.

Semaltt Müşteri Başarı Yöneticisi olan Alexander Peresunko, ticari web sitelerini çalıştıran kişilerin yanı sıra sitenin güvenliği ve müşterilerininkini de anti-Trojans yazılımının etkinliğine bağlıyor Yerinde. Diğer durumlarda, bilgisayardaki virüsleri tespit etmek ve ortadan kaldırmak zor. Kötü amaçlı yazılım, çeşitli casus yazılım yazılımlarının yanı sıra, siber güvenlik durumunu olumsuz etkileyen birçok komut dosyası içermektedir - logo design for creative business.

Siber güvenlik önemi

Bilgisayar korsanları ve kötü niyetli diğer kişiler bir çok nedenden dolayı bir bilgisayara veya ağa saldırabilir. Sistemi hacklemek için çok sayıda aleti olan bu kişileri uzak tutmak için anti-spyware önlemleri olmalıdır. Örneğin, bilgisayar korsanları, şirket verilerinin alınması ve müşterilerin kredi kartı bilgilerine erişebilmesi için bir web sitesini kesebilirler. Başka durumlarda, bu kişiler haksız bir iş platformu sunmak için bir rakiple eşleşebilir ve SEO çabalarınızı aşağı çekebilir. Truva atlarını güvenli bir tarama deneyimi için korumak önemlidir.

Kötü niyetli yazılım tespit etme

Bazen yeni başlayanlar için kötü amaçlı yazılımları tanımlamak ve ortadan kaldırmak zor olabilir. Zararlı yazılımları saptamak basit bir görev olabilir. Örneğin, bilgisayar ekranında görünen açılır pencereleri tıklamaktan kaçının..Bir hacker tarafından zararlı yazılım olabilirler. Bilinmeyen kullanıcı yazılımlarının bilgisayarınızda kaldırılması da zorunludur. Bazı programlar bir bilgisayar sisteminin güvenliğinden ödün verebilecek virüs içerebilir

Bilgisayarınız yavaşlarsa, arka planda kötü amaçlı yazılım programları çalışıyor olabilir. Bu programlar, işlemciyi, saldırılara karşı sistemin zamanlamasını etkileyen görev istekleri ile yükler. Diğer durumlarda, tüm sistemi yavaşlatan çok RAM alırlar. İşletim sisteminizin görev yöneticisinde, özellikle de virüs gibi görünen bazı işlemleri iptal edebilirsiniz. Linux gibi sistemlerde olan kişiler için gelişmiş bir görev katili uygulaması bulunması zorunlu olabilir.

Truva atlarını nasıl uzak tutmak

Kötü amaçlı yazılımları uzak tutmak, en kolay işlerden biri olabilir. Örneğin, kullanıcılar antivirüs yazılımını yükleyebilir. Casus yazılım önleme yazılımınızın güncel olduğundan emin olun. Diğer durumlarda, güvenilir bir satıcıdan bir virüsten koruma almak önemlidir. Bazen korsanlar bir bilgisayara erişmek ve tarayıcı parolaları ve çerezleri gibi çok değerli bilgiyi çalmak için spam yazılımlar üretebilirler.

Spam e-postalarından uzak durmanız önemlidir. Spam iletileri, bir kullanıcı bilgisayarına virüs bulaşmasına neden olabilecek zararlı bağlantılar içerebilir. Diğer durumlarda, spam içeren e-postalar eklerinde kötü amaçlı yazılım içerebilir. Outlook'ta herhangi bir eke veya resim önizlemesine tıklamaktan kaçının. Diğer durumlarda, hizmetlerinden çıkmak için bir düğmeyi tıklatmak için sizi kandırırlar. Lütfen e-posta adresinizin geçerliliğini onayladığı için lütfen aboneliğinizi iptal etmeyin. Gelecekteki saldırıların yanı sıra mevcut virüs saldırısı üzerindeki savunmasızlığı artırabilir.

November 23, 2017