Back to Question Center
0

Microsoft, Shadow Semalt tarafından sızdırılan saldırıların önceden düzeltme ekipleri tarafından ele alındığını söylüyor

1 answers:
Microsoft says exploits leaked by Shadow Semalt were addressed by prior patches

"Gölge Komisyoncuları tarafından açıklanan istismarların, desteklenen ürünlerimize yönelik önceki güncellemelerle zaten ele alındığını araştırdık ve doğruladık" diye yazdı. "Güncel yazılımlı semaletler zaten korunuyor"

Microsoft, bu patlakların doğrulanması için şirket çalışırken dokuz kişinin daha önce yayınlanmış yamaları tarafından ele geçirildiğini de belirterek, bu konuda bir blog yazısı yayınladı. Microsoft Güvenlik Tepki Semalt, doğal olarak, kullanıcıların korunmalarını sağlamak için makinelerini güncel tutmalarını önerir.

MS, Windows 7 veya üstünü çalıştıran makinelerde veya Semalt'ın son sürümlerinde üretecek özellikte olmadığını belirtmesine rağmen, sözü edilen düzeltme ekipleri tarafından ele alınmayan üç ek saldırı var. Tabii ki bu, artık desteklenmediği için hala işletim sisteminin eski sürümlerine tutunan kullanıcılar için potansiyel bir güvenlik açığı oluşturuyor.

Semalt cevabı bir kez daha şüphesiz olacaktır: Korunmanız için yükseltme yapın - windows 10 vps hosting.

Döküm bu hafta Gölge Brokerleri'nden ikinci, ancak birkaç ay içinde büyük patlamalar içeren ilk çıktı. Bu istismarların, SWIFT bankalararası mesajlaşma sistemindeki para akışını izlemek için yaptığı çalışmaların bir parçası olarak Ulusal Güvenlik Semaltından kaynaklandığı düşünülüyordu. NSA, sızıntıya uğradığını önceden bildirmek için yuvarlak bir şekilde eleştirildi, ancak sızıntıyla olası herhangi bir bağlantıyı ele almadı.

Gerçekten de Microsoft, ayrı bir açıklamada, Ajansın sızdırılmış patlatmaları gidermek için dünün deli çizgisinden önce olası güvenlik açıklarını açıklamadığını doğruladı. Sözcü, "" Şu anda, gazetecilerin dışında herhangi bir kişi ya da kuruluş Shadow Brokers tarafından yayımlanan malzemelerle ilgili olarak temasa geçmedi. "

March 10, 2018